Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) po solowym rajdzie wygrała ostatni etap i klasyfikację generalną Emakumeen XXXII.Bira.
Włoszka na mecie zameldowała się 4 sekundy przed grupką prowadzoną przez Luksemburkę Christine Majerus (Boels Dolmans) i drużynową koleżankę Tayler Wiles.
Na trasie ostatniego etapu baskijskiego wyścigu bardzo aktywnie jechały Małgorzata Jasińska (Movistar Team) i Anna Plichta (Trek-Segafredo).
W klasyfikacji generalnej Longo Borghini wyprzedziła o 2 sekundy Australijkę Amandę Spratt (Mitchelton-Scott). Dla 27-letniej Włoszki to pierwsze zwycięstwo od czerwca 2017 roku.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 4:11:02 |
2. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:04 |
3. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
4. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
5. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
6. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
7. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
8. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
9. | Mavi Garcia | Movistar Team | |
10. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | |
11. | Eider Merino | Movistar Team | |
12. | Ahreum Na | Alé Cipollini | |
13. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
14. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | |
15. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:20 |
16. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:10 |
17. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
18. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | |
19. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
20. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 01:13 |
21. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 01:49 |
22. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
23. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | |
24. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | |
25. | Sophie Wright | Bigla Pro Cycling | 03:10 |
26. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 03:33 |
27. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | |
28. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | |
29. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
30. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
31. | Paula Patino | Movistar Team | |
32. | Spela Kern | BTC City Ljubljana | |
33. | Lorena Llamas | Movistar Team | |
34. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
35. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | |
36. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
37. | Urska Zigart | BTC City Ljubljana | |
38. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
39. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 04:55 |
40. | Vania Canvelli | Bepink | |
41. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | |
42. | Mireia Trias Jordan | Sopela Women's Team | |
43. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | |
44. | Tatiana Guderzo | Bepink | |
45. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
46. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 07:22 |
47. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
48. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 08:24 |
49. | Anna Trevisi | Alé Cipollini | |
50. | Gabrielle Pilote-fortin | WNT-Rotor Pro Cycling | 08:26 |
51. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
52. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | 10:17 |
53. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
54. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | |
55. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | |
56. | Julia Casas | Sopela Women's Team | |
57. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | |
58. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | |
59. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
60. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | |
61. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
62. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 11:05 |
63. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling Team | 12:07 |
64. | Nicole Steigenga | Bepink | |
65. | Marissa Baks | Biehler Pro Cycling Team | |
66. | Alexandra Manly | Mitchelton-Scott | |
DNF | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
DNF | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | |
DNF | Francesca Pattaro | Bepink | |
DNF | Barbara Malcotti | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | |
DNF | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | |
DNF | Katia Ragusa | Bepink | |
DNF | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Iurani Blanco | Sopela Women's Team | |
DNF | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
DNF | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | |
DNF | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | |
DNF | Roos Hoogeboom | Biehler Pro Cycling Team | |
DNF | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
DNF | Sandra Moral | Massi-Tactic Women Team | |
DNF | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | |
DNF | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | |
DNS | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
DNS | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 12:21:41 |
2. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 00:02 |
3. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 00:07 |
4. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 00:14 |
5. | Mavi Garcia | Movistar Team | 00:34 |
6. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:36 |
7. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 00:45 |
8. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:07 |
9. | Eider Merino | Movistar Team | |
10. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 01:30 |
11. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:38 |
12. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:11 |
13. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 02:28 |
15. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 02:55 |
16. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 03:03 |
17. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
18. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 03:10 |
19. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 03:15 |
20. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 03:29 |
21. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 03:36 |
22. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:56 |
23. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 04:02 |
24. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 04:45 |
25. | Sophie Wright | Bigla Pro Cycling | 04:48 |
26. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 05:15 |
27. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 05:30 |
28. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:35 |
29. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 06:39 |
30. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 08:28 |
31. | Spela Kern | BTC City Ljubljana | 09:06 |
32. | Tatiana Guderzo | Bepink | 09:16 |
33. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 10:11 |
34. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 10:40 |
35. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 11:13 |
36. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 11:18 |
37. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 12:46 |
38. | Lorena Llamas | Movistar Team | 15:09 |
39. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 15:12 |
40. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 15:50 |
41. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 16:12 |
42. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 17:09 |
43. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | 18:16 |
44. | Urska Zigart | BTC City Ljubljana | 19:02 |
45. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 20:06 |
46. | Paula Patino | Movistar Team | 21:10 |
47. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 22:11 |
48. | Vania Canvelli | Bepink | 22:31 |
49. | Anna Trevisi | Alé Cipollini | 23:18 |
50. | Mireia Trias Jordan | Sopela Women's Team | 23:26 |
51. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | 24:49 |
52. | Gabrielle Pilote-fortin | WNT-Rotor Pro Cycling | 25:09 |
53. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 26:50 |
54. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 28:10 |
55. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | 29:27 |
56. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | 29:39 |
57. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 30:26 |
58. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 31:44 |
59. | Nicole Steigenga | Bepink | 32:09 |
60. | Marissa Baks | Biehler Pro Cycling Team | 32:14 |
61. | Julia Casas | Sopela Women's Team | 34:08 |
62. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 34:42 |
63. | Alexandra Manly | Mitchelton-Scott | 36:32 |
64. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling Team | 36:47 |
65. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | 38:46 |
66. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 47:22 |