Arkea-Samsic zainteresowana Nairo Quintaną

Menadżer teamu Arkea-Samsic, Emmanuel Hubert, na poważnie myśli o ściągnięciu Nairo Quintany.

Kolumbijczyk miałby trafić do francuskiej ekipy z licencją Pro-Continental od przyszłego sezonu. Tak naprawdę całą swoją zawodową karierę 29-latek związał z hiszpańskim Movistarem, do którego przeszedł po dwóch latach w Cafe de Colombia. Quintana wygrał prawie wszystkie najważniejsze wyścigi etapowe z Giro d’Italia (2014) i Vuelta a Espana (2016) na czele, w dalszym ciągu brakuje mu jednak wiktorii w Tour de France.

Kontrakt „kozicy” kończy się po tym sezonie, nie wiadomo, jak potoczą się jego losy. Według gazety "Ouest France" Hubert, któremu udało się wcześniej złowić Warrena Barguila i Andre Greipla, poczynił pierwsze kroki w celu zakontraktowania Quintany. Kolumbijczykiem zainteresowane są podobno również Bahrain-Merida, UAE Team Emirates i CCC Team.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Karol

  25 maja 2019, 10:12 o 10:12

  Z pewnością pójdzie do Pro-Conti pomimo tego, że każda ekipa WT go chętnie weźmie i jeszcze pocałuje w dzwonek za to, że u nich będzie jeździć. Co za bzdurna informacja mająca na celu wypromować nikomu nieznany zespół.

  • reko

   25 maja 2019, 15:20 o 15:20

   wszystko może kwestią kasy...Greipel poszedł (na szczęście dla innych ekip WT), Warren poszedł, Terpstra poszedł, Julian może też pójdzie. Podejrzewam, że zespoły proconti czasami wolą wyłożyć mega kasę na jedną gwiazdę, która da im przepustkę do startu w wyścigach WT niż zespoły z WT, które mają większe koszty utrzymania i bardziej muszą równoważyć składy.

   • Karol

    25 maja 2019, 18:32 o 18:32

    Poszli tam i słuch o nich zaginął. Quintana nie pójdzie do zespołu, który musi błagać o dziką kartę i przede wszystkim zespołu w którym jeżdżą ogórki, bo wtedy w ogóle sie nie będzie liczył w GT. Tym bardziej, że nie dostanie tam więcej kasy niż w poważnych zespołach WT.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: