Giro d'Italia 2019: etap 11. Caleb Ewan po raz drugi

Australijczyk Caleb Ewan wygrał finisz z peletonu na mecie jedenastego odcinka Giro d'Italia.

Sprinter Lotto Soudal w Novi Ligure pokonał Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ) i Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).

Dziewiąte miejsce dla CCC Team wywalczył Jakub Mareczko.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Valerio Conti (UAE Team Emirates).

Przelotowy etap w kierunku Piemontu, ponownie był całkowicie płaski i liczył aż 221 kilometrów. W akcji dnia nie mogło więc zabraknąć zaprawionych w ucieczkach Damiano Cimy (Nippo-Fantini-Faizane), Marca Frapportiego (Androni-Giocattoli-Sidermec) i Mirco Maestriego (Bardiani-CSF).

Peleton odpuścił harcowników na niecałe 6 minut, później trzymał ich długo na 4-minutowej smyczy. Panowie nie zdołali przejechać na czele 200 kilometrów, gdyż serdecznie podziękowali sobie za współpracę już 25 kilometrów przed metą.

Finiszowa prosta liczyła 3000 metrów i prowadziła pod wiatr. Obyło się tym razem bez kraksy. Rozprowadzony Ackermann nie dał rady. Z koła obolałego Niemca wyszedł Ewan, zabierając jeszcze ze sobą Demare’a, nowego lidera klasyfikacji punktowej.

Wyniki 11. etap Giro d'Italia 2019 (GT), Carpi – Novi Ligure (221 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal5:17:26
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ
3.Pascal AckermannBora-hansgrohe
4.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
5.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
6.Simone ConsonniUAE Team Emirates
7.Ryan GibbonsDimension Data
8.Giacomo NizzoloDimension Data
9.Jakub MareczkoCCC Team
10.Sean BennettEF Education First
11.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè
12.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè
13.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
14.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
15.Enrico BarbinBardiani-CSF
16.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
17.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
18.Marco MarcatoUAE Team Emirates
19.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
20.Paolo SimionBardiani-CSF
21.Esteban ChavesMitchelton-Scott
22.Nico DenzAG2R La Mondiale
23.Sam OomenTeam Sunweb
24.Jan PolancUAE Team Emirates
25.Mikel LandaMovistar Team
26.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
27.Davide FormoloBora-hansgrohe
28.Salvatore PuccioTeam Ineos
29.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
30.Jan BakelantsTeam Sunweb
31.Valerio AgnoliBahrain-Merida
32.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
33.Valerio ContiUAE Team Emirates
34.Grega BoleBahrain-Merida
35.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
36.Paul MartensJumbo-Visma
37.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
38.Jos van EmdenJumbo-Visma
39.Giovanni CarboniBardiani-CSF
40.Primož RoglicJumbo-Visma
41.Jay MccarthyBora-hansgrohe
42.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
43.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
44.Tanel KangertEF Education First
45.Amaro AntunesCCC Team
46.Andrey AmadorMovistar Team
47.Joe DombrowskiEF Education First
48.Tom BohliUAE Team Emirates
49.Bauke MollemaTrek-Segafredo
50.Kamil GradekCCC Team
51.Manuele BoaroAstana Pro Team
52.Richard CarapazMovistar Team
53.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
54.Rafał MajkaBora-hansgrohe
55.Víctor de La ParteCCC Team
56.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
57.Pavel SivakovTeam Ineos
58.Ben O'connorDimension Data
59.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
60.Nans PetersAG2R La Mondiale
61.Dario CataldoAstana Pro Team
62.Markel IrizarTrek-Segafredo
63.Diego UlissiUAE Team Emirates
64.Simon YatesMitchelton-Scott
65.Davide VillellaAstana Pro Team
66.Nicola ConciTrek-Segafredo
67.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
68.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
69.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
70.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
71.Pello BilbaoAstana Pro Team
72.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
73.Andrey ZeitsAstana Pro Team
74.Adam HansenLotto Soudal
75.Tosh van der SandeLotto Soudal
76.Łukasz OwsianCCC Team
77.Jasha SutterlinMovistar Team
78.Antonio NibaliBahrain-Merida
79.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
80.Andrea GarosioBahrain-Merida
81.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step
82.Ion IzagirreAstana Pro Team
83.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
84.Louis VervaekeTeam Sunweb
85.Michael GoglTrek-Segafredo
86.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
87.Koen BouwmanJumbo-Visma
88.Eddie DunbarTeam Ineos
89.Luca CoviliBardiani-CSF
90.Hugh CarthyEF Education First
91.Mikel NieveMitchelton-Scott
92.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
93.Valentin MadouasGroupama-FDJ
94.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
95.Ben GastauerAG2R La Mondiale
96.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy
97.Domenico PozzovivoBahrain-Merida
98.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
99.Jasper de BuystLotto Soudal
100.Hubert DupontAG2R La Mondiale
101.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
102.Jai HindleyTeam Sunweb
103.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
104.Nathan BrownEF Education First
105.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
106.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
107.Enrico GasparottoDimension Data
108.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
109.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
110.François BidardAG2R La Mondiale
111.Tony GallopinAG2R La Mondiale
112.Will ClarkeTrek-Segafredo
113.Sebastián HenaoTeam Ineos
114.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
115.Chad HagaTeam Sunweb
116.Lluís MasMovistar Team
117.Danilo WyssDimension Data
118.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
119.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
120.Manuel SenniBardiani-CSF00:27
121.Giulio CicconeTrek-Segafredo00:29
122.Chris HamiltonTeam Sunweb
123.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
124.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
125.Guy NivIsrael Cycling Academy
126.Olivier Le GacGroupama-FDJ
127.Roger KlugeLotto Soudal00:33
128.Jan HirtAstana Pro Team
129.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
130.Mirco MaestriBardiani-CSF00:41
131.Sepp KussJumbo-Visma00:42
132.Antwan TolhoekJumbo-Visma
133.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
134.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ00:45
135.Tom LeezerJumbo-Visma00:48
136.Conor DunneIsrael Cycling Academy
137.Brent BookwalterMitchelton-Scott01:10
138.Marco HallerKatusha-Alpecin
139.Mark RenshawDimension Data01:27
140.Thomas de GendtLotto Soudal01:30
141.Antonio PedreroMovistar Team
142.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
143.Josef CernyCCC Team
144.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè
145.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy
146.Francisco José VentosoCCC Team
147.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ01:45
148.Miles ScotsonGroupama-FDJ
149.Christian KneesTeam Ineos01:57
150.Jack BauerMitchelton-Scott02:46
151.Lorenzo RotaBardiani-CSF
152.Dmitry StrakhovKatusha-Alpecin
153.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin02:51
154.Damiano CarusoBahrain-Merida00:00
155.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe03:18
156.James KnoxDeceuninck-Quick Step
157.Scott DaviesDimension Data
158.Victor CampenaertsLotto Soudal
159.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè03:50
160.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step04:24
161.Héctor CarreteroMovistar Team
162.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
DNSMatteo MoschettiTrek-Segafredo

Klasyfikacja generalna po 11. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Valerio ContiUAE Team Emirates45:02:05
2.Primož RoglicJumbo-Visma01:50
3.Nans PetersAG2R La Mondiale02:21
4.Joaquín Rojas JoséMovistar Team02:33
5.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec02:36
6.Andrey AmadorMovistar Team02:39
7.Amaro AntunesCCC Team03:05
8.Valentin MadouasGroupama-FDJ03:27
9.Giovanni CarboniBardiani-CSF03:30
10.Pello BilbaoAstana Pro Team03:32
11.Vincenzo NibaliBahrain-Merida03:34
12.Bauke MollemaTrek-Segafredo03:45
13.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step03:47
14.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step04:08
15.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec04:34
16.Hugh CarthyEF Education First04:36
17.Davide FormoloBora-hansgrohe04:42
18.Rafał MajkaBora-hansgrohe04:43
19.Sam OomenTeam Sunweb05:02
20.Richard CarapazMovistar Team05:06
21.Víctor de La ParteCCC Team05:20
22.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin05:22
23.Jan PolancUAE Team Emirates05:24
24.Simon YatesMitchelton-Scott05:36
25.Tanel KangertEF Education First05:51
26.Pavel SivakovTeam Ineos06:01
27.Miguel Angel LopezAstana Pro Team06:19
28.Esteban ChavesMitchelton-Scott06:20
29.Tony GallopinAG2R La Mondiale06:21
30.Mikel LandaMovistar Team06:42
31.Tao Geoghegan HartTeam Ineos06:58
32.Ben O'connorDimension Data07:12
33.Joe DombrowskiEF Education First07:29
34.Mikel NieveMitchelton-Scott08:11
35.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale08:58
36.Dario CataldoAstana Pro Team09:43
37.Enrico GasparottoDimension Data10:00
38.Davide VillellaAstana Pro Team10:37
39.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step10:44
40.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec11:09
41.Jan BakelantsTeam Sunweb11:22
42.Louis VervaekeTeam Sunweb11:30
43.Larry WarbasseAG2R La Mondiale12:26
44.Jay MccarthyBora-hansgrohe12:54
45.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec13:28
46.Diego UlissiUAE Team Emirates14:42
47.Tosh van der SandeLotto Soudal15:07
48.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec15:34
49.Eddie DunbarTeam Ineos16:01
50.Andrey ZeitsAstana Pro Team16:28
51.Ion IzagirreAstana Pro Team16:30
52.Giulio CicconeTrek-Segafredo16:40
53.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy16:42
54.Sebastián HenaoTeam Ineos16:45
55.Jai HindleyTeam Sunweb16:46
56.Domenico PozzovivoBahrain-Merida17:21
57.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo17:29
58.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy17:49
59.Ryan GibbonsDimension Data17:50
60.Hubert DupontAG2R La Mondiale18:04
61.Lucas HamiltonMitchelton-Scott18:43
62.Ben GastauerAG2R La Mondiale18:46
63.Łukasz OwsianCCC Team19:18
64.François BidardAG2R La Mondiale20:12
65.Luke DurbridgeMitchelton-Scott21:16
66.Chris HamiltonTeam Sunweb22:19
67.Adam HansenLotto Soudal22:29
68.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott22:52
69.Jhonatan NarvaezTeam Ineos23:46
70.Reto HollensteinKatusha-Alpecin24:17
71.Paul MartensJumbo-Visma24:25
72.Jan HirtAstana Pro Team25:00
73.Brent BookwalterMitchelton-Scott25:27
74.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step26:08
75.Iván Ramiro SosaTeam Ineos26:12
76.Koen BouwmanJumbo-Visma27:14
77.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin27:38
78.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè27:58
79.Nicola ConciTrek-Segafredo28:25
80.Damiano CarusoBahrain-Merida28:32
81.Antonio NibaliBahrain-Merida29:06
82.Salvatore PuccioTeam Ineos29:59
83.Andrea GarosioBahrain-Merida30:11
84.Manuel SenniBardiani-CSF30:16
85.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec30:18
86.Antwan TolhoekJumbo-Visma30:53
87.Marco MarcatoUAE Team Emirates31:05
88.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè31:21
89.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step31:38
90.Lorenzo RotaBardiani-CSF32:31
91.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe32:36
92.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè33:20
93.Manuele BoaroAstana Pro Team33:53
94.Danilo WyssDimension Data33:55
95.Valerio AgnoliBahrain-Merida34:01
96.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data34:09
97.Antonio PedreroMovistar Team35:23
98.Nathan BrownEF Education First35:35
99.Jonathan Klever CaicedoEF Education First36:46
100.Thomas de GendtLotto Soudal36:49
101.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ36:59
102.Jasper de BuystLotto Soudal38:17
103.Sepp KussJumbo-Visma38:42
104.Marco HallerKatusha-Alpecin38:49
105.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin39:03
106.Francisco José VentosoCCC Team39:13
107.Michael GoglTrek-Segafredo39:25
108.Luca CoviliBardiani-CSF40:09
109.Christian KneesTeam Ineos40:15
110.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy41:02
111.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec41:47
112.Pascal AckermannBora-hansgrohe42:54
113.Enrico BarbinBardiani-CSF43:35
114.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step44:06
115.Arnaud DemareGroupama-FDJ44:08
116.Chad HagaTeam Sunweb45:23
117.Caleb EwanLotto Soudal45:47
118.Jos van EmdenJumbo-Visma47:10
119.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe47:22
120.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
121.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy47:24
122.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec47:45
123.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ48:24
124.Cesare BenedettiBora-hansgrohe48:27
125.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin49:15
126.Guy NivIsrael Cycling Academy49:35
127.Sean BennettEF Education First49:46
128.Grega BoleBahrain-Merida51:49
129.Simone ConsonniUAE Team Emirates52:10
130.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ53:22
131.Mirco MaestriBardiani-CSF55:04
132.Giacomo NizzoloDimension Data
133.Lluís MasMovistar Team
134.Victor CampenaertsLotto Soudal1:01:29
135.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ1:02:01
136.Josef CernyCCC Team1:02:34
137.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy1:02:40
138.Olivier Le GacGroupama-FDJ1:03:44
139.Jasha SutterlinMovistar Team1:04:10
140.Jack BauerMitchelton-Scott1:06:20
141.Roger KlugeLotto Soudal1:07:05
142.Héctor CarreteroMovistar Team1:07:53
143.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step1:09:28
144.Tom LeezerJumbo-Visma1:10:14
145.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy1:10:44
146.James KnoxDeceuninck-Quick Step1:12:43
147.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè1:13:35
148.Markel IrizarTrek-Segafredo1:13:57
149.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè1:17:43
150.Kamil GradekCCC Team1:20:28
151.Conor DunneIsrael Cycling Academy1:20:44
152.Scott DaviesDimension Data1:22:57
153.Paolo SimionBardiani-CSF1:23:00
154.Dmitry StrakhovKatusha-Alpecin1:24:34
155.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè1:24:45
156.Miles ScotsonGroupama-FDJ1:25:12
157.Mark RenshawDimension Data1:26:01
158.Tom BohliUAE Team Emirates1:29:51
159.Jakub MareczkoCCC Team1:31:57
160.Will ClarkeTrek-Segafredo1:35:27
161.Nico DenzAG2R La Mondiale1:35:37
162.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè1:38:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: