Australijczyk Caleb Ewan wygrał finisz z peletonu na mecie jedenastego odcinka Giro d’Italia.
Sprinter Lotto Soudal w Novi Ligure pokonał Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ) i Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).
Dziewiąte miejsce dla CCC Team wywalczył Jakub Mareczko.
W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Valerio Conti (UAE Team Emirates).
Przelotowy etap w kierunku Piemontu, ponownie był całkowicie płaski i liczył aż 221 kilometrów. W akcji dnia nie mogło więc zabraknąć zaprawionych w ucieczkach Damiano Cimy (Nippo-Fantini-Faizane), Marca Frapportiego (Androni-Giocattoli-Sidermec) i Mirco Maestriego (Bardiani-CSF).
Peleton odpuścił harcowników na niecałe 6 minut, później trzymał ich długo na 4-minutowej smyczy. Panowie nie zdołali przejechać na czele 200 kilometrów, gdyż serdecznie podziękowali sobie za współpracę już 25 kilometrów przed metą.
Finiszowa prosta liczyła 3000 metrów i prowadziła pod wiatr. Obyło się tym razem bez kraksy. Rozprowadzony Ackermann nie dał rady. Z koła obolałego Niemca wyszedł Ewan, zabierając jeszcze ze sobą Demare’a, nowego lidera klasyfikacji punktowej.
#Giro 🏆 @CalebEwan 🇦🇺 @Lotto_Soudal ha ganado la 11ª etapa del @giroditalia 🇮🇹
🎥 @NoticiasCaracol pic.twitter.com/UQcr5wSLHP
— Pasión Ciclismo 🚴🏻 (@pasiociclismo) May 22, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 5:17:26 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
3. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
4. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
6. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
7. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
8. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
9. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
10. | Sean Bennett | EF Education First | |
11. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
12. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
13. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
14. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
15. | Enrico Barbin | Bardiani-CSF | |
16. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
17. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
18. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
19. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
20. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
21. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
22. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
23. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
24. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
25. | Mikel Landa | Movistar Team | |
26. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
27. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | |
28. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
29. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
31. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
32. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
33. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
34. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
35. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | |
36. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
37. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
38. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
39. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | |
40. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
41. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
42. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
43. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
44. | Tanel Kangert | EF Education First | |
45. | Amaro Antunes | CCC Team | |
46. | Andrey Amador | Movistar Team | |
47. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
48. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
49. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
50. | Kamil Gradek | CCC Team | |
51. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
52. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
53. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
54. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
55. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
56. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
57. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
58. | Ben O'connor | Dimension Data | |
59. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
60. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
61. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
62. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
63. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
64. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
65. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
66. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
67. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | |
68. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
69. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
70. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
71. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
72. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
73. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
74. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
75. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
76. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
77. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
78. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
79. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
80. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
81. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | |
82. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
83. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | |
84. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | |
85. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
86. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
87. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
88. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
89. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
90. | Hugh Carthy | EF Education First | |
91. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
92. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
93. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
94. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
95. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
96. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | |
97. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | |
98. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
99. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
100. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
101. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
102. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
103. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
104. | Nathan Brown | EF Education First | |
105. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | |
106. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
107. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
108. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
109. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
110. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
111. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
112. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
113. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
114. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
115. | Chad Haga | Team Sunweb | |
116. | Lluís Mas | Movistar Team | |
117. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
118. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
119. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
120. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 00:27 |
121. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:29 |
122. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
123. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
124. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
125. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | |
126. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
127. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 00:33 |
128. | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
129. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
130. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 00:41 |
131. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 00:42 |
132. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
133. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
134. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 00:45 |
135. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | 00:48 |
136. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
137. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 01:10 |
138. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
139. | Mark Renshaw | Dimension Data | 01:27 |
140. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:30 |
141. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
142. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
143. | Josef Cerny | CCC Team | |
144. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
145. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | |
146. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
147. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:45 |
148. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
149. | Christian Knees | Team Ineos | 01:57 |
150. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 02:46 |
151. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | |
152. | Dmitry Strakhov | Katusha-Alpecin | |
153. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 02:51 |
154. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 00:00 |
155. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 03:18 |
156. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
157. | Scott Davies | Dimension Data | |
158. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
159. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 03:50 |
160. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 04:24 |
161. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
162. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
DNS | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 45:02:05 |
2. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 01:50 |
3. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 02:21 |
4. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 02:33 |
5. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:36 |
6. | Andrey Amador | Movistar Team | 02:39 |
7. | Amaro Antunes | CCC Team | 03:05 |
8. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 03:27 |
9. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 03:30 |
10. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 03:32 |
11. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 03:34 |
12. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 03:45 |
13. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 03:47 |
14. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 04:08 |
15. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:34 |
16. | Hugh Carthy | EF Education First | 04:36 |
17. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | 04:42 |
18. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 04:43 |
19. | Sam Oomen | Team Sunweb | 05:02 |
20. | Richard Carapaz | Movistar Team | 05:06 |
21. | Víctor de La Parte | CCC Team | 05:20 |
22. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 05:22 |
23. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 05:24 |
24. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 05:36 |
25. | Tanel Kangert | EF Education First | 05:51 |
26. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 06:01 |
27. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 06:19 |
28. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 06:20 |
29. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 06:21 |
30. | Mikel Landa | Movistar Team | 06:42 |
31. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 06:58 |
32. | Ben O'connor | Dimension Data | 07:12 |
33. | Joe Dombrowski | EF Education First | 07:29 |
34. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 08:11 |
35. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 08:58 |
36. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 09:43 |
37. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | 10:00 |
38. | Davide Villella | Astana Pro Team | 10:37 |
39. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 10:44 |
40. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:09 |
41. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 11:22 |
42. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | 11:30 |
43. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 12:26 |
44. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 12:54 |
45. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 13:28 |
46. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 14:42 |
47. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 15:07 |
48. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | 15:34 |
49. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 16:01 |
50. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 16:28 |
51. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 16:30 |
52. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 16:40 |
53. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 16:42 |
54. | Sebastián Henao | Team Ineos | 16:45 |
55. | Jai Hindley | Team Sunweb | 16:46 |
56. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | 17:21 |
57. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 17:29 |
58. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 17:49 |
59. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 17:50 |
60. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 18:04 |
61. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 18:43 |
62. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 18:46 |
63. | Łukasz Owsian | CCC Team | 19:18 |
64. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 20:12 |
65. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 21:16 |
66. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 22:19 |
67. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 22:29 |
68. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 22:52 |
69. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 23:46 |
70. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 24:17 |
71. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 24:25 |
72. | Jan Hirt | Astana Pro Team | 25:00 |
73. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 25:27 |
74. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 26:08 |
75. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 26:12 |
76. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 27:14 |
77. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 27:38 |
78. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 27:58 |
79. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 28:25 |
80. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 28:32 |
81. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 29:06 |
82. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 29:59 |
83. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 30:11 |
84. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 30:16 |
85. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 30:18 |
86. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 30:53 |
87. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 31:05 |
88. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | 31:21 |
89. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | 31:38 |
90. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | 32:31 |
91. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 32:36 |
92. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | 33:20 |
93. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 33:53 |
94. | Danilo Wyss | Dimension Data | 33:55 |
95. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 34:01 |
96. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 34:09 |
97. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 35:23 |
98. | Nathan Brown | EF Education First | 35:35 |
99. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 36:46 |
100. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 36:49 |
101. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 36:59 |
102. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 38:17 |
103. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 38:42 |
104. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 38:49 |
105. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 39:03 |
106. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 39:13 |
107. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | 39:25 |
108. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 40:09 |
109. | Christian Knees | Team Ineos | 40:15 |
110. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 41:02 |
111. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 41:47 |
112. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 42:54 |
113. | Enrico Barbin | Bardiani-CSF | 43:35 |
114. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 44:06 |
115. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 44:08 |
116. | Chad Haga | Team Sunweb | 45:23 |
117. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 45:47 |
118. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 47:10 |
119. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 47:22 |
120. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
121. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 47:24 |
122. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 47:45 |
123. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 48:24 |
124. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 48:27 |
125. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 49:15 |
126. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 49:35 |
127. | Sean Bennett | EF Education First | 49:46 |
128. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 51:49 |
129. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 52:10 |
130. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 53:22 |
131. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 55:04 |
132. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
133. | Lluís Mas | Movistar Team | |
134. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 1:01:29 |
135. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:02:01 |
136. | Josef Cerny | CCC Team | 1:02:34 |
137. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | 1:02:40 |
138. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:03:44 |
139. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 1:04:10 |
140. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 1:06:20 |
141. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:07:05 |
142. | Héctor Carretero | Movistar Team | 1:07:53 |
143. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 1:09:28 |
144. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | 1:10:14 |
145. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | 1:10:44 |
146. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 1:12:43 |
147. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:13:35 |
148. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | 1:13:57 |
149. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:17:43 |
150. | Kamil Gradek | CCC Team | 1:20:28 |
151. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 1:20:44 |
152. | Scott Davies | Dimension Data | 1:22:57 |
153. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | 1:23:00 |
154. | Dmitry Strakhov | Katusha-Alpecin | 1:24:34 |
155. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:24:45 |
156. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 1:25:12 |
157. | Mark Renshaw | Dimension Data | 1:26:01 |
158. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 1:29:51 |
159. | Jakub Mareczko | CCC Team | 1:31:57 |
160. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 1:35:27 |
161. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 1:35:37 |
162. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:38:12 |