Giro d'Italia 2019. Doświadczenie Demare przed entuzjazmem Ackermanna

Większość etapów sprinterskich Giro d'Italia poza zawodnikami, a walka o koszulkę punktową rozpoczyna się na nowo. Po zwycięskim etapie do Modeny w najlepszym położeniu znajduje się Arnaud Demare, który na jeden punkt zbliżył się do mocno poszkodowanego w kraksie Pascala Ackermanna.

Kolarz Groupama-FDJ może odczuwać satysfakcję, ponieważ spotykał się z lekceważącą postawą ze strony niemieckiego rywala.

Ackermann jest znakomity, ale przy tym trochę arogancki. Zapytał mnie: „Dlaczego finiszujesz na lotnych premiach? Zostańmy w peletonie. Jeśli wygrasz sprint, ja będę drugi, a różnica między nami nadal będzie wynosić czterdzieści punktów". Wielki Tour jest długi, a on ma już tylko 1 punkt zapasie

– powiedział w "La Gazzetta dello Sport" Demare o swoim przeciwniku, który na trasie Giro zbiera pierwsze doświadczenia w Grand Tourze.

Przed sprinterami pozostały dwa łatwiejsze odcinki, 11. i 18. Po tym pierwszym należy się spodziewać iż Elia Viviani i Caleb Ewan wycofają się z "Corsa Rosa", z myślą o Tour de France, więc na polu gry pozostaliby Demare i Ackermann. Pozostaje jednak wątpliwość czy sprinter Bory przetrzyma góry z obecnymi obrażeniami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: