Tour of California 2019: etap 7. Cees Bol na zakończenie, Pogacar najmłodszym zwycięzcą w historii

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał 14. wyścig Tour of California.

Na ostatnim etapie najlepszym finiszem popisał się 23-letni Holender Cees Bol (Team Sunweb). Drugie miejsce zajął Słowak Peter Sagan (Bora-hansgrohe), a trzecie Jasper Philipsen (UAE Team Emirates).

20-letni Pogacar, który wczoraj najlepszy okazał się na Mount Baldy, w Pasadenie wygrał kalifornijską etapówką, zostając najmłodszym w historii zwycięzcą wyścigu klasy WorldTour.

Trzy podjazdy znaczyły 141-kilometrowy odcinek do Pasadeny. Na 64. kilometrze kolarze mijali szczyt Angles Forest Highway (7,6 km, 5,5%), a na 89. Upper Big Tujunga Canyon Road (6,3 km, 5%), po której następowała niekategoryzowana, 3-kilometrowa poprawka. Do trzech rund wyznaczonych w Pasadenie prowadziły za to zjazdy.

W ucieczce znalazło się kilka aktywnych w ostatnich dniach dusz, w tym Lennard Hofstede i Neilson Powless (Jumbo-Visma), Davide Ballerini (Astana Pro Team), Michael Storer (Team Sunweb), Alex Hoehn (Reprezentacja USA) oraz Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe). Skład atakującej grupki uzupełniali Peter Stetina (Trek-Segafredo), Rémi Cavagna (Deceuninck-QuickStep), Diego Rosa (Team Ineos), Lawson Craddock (EF Education First) oraz Rui Oliveira (UAE Team Emirates).

Ten ostatni w ucieczce trzymał się krótko, acz jego obecność zdjęła presję prowadzenia peletonu z grupy UAE Team Emirates. Pierwszą górską premię do ataku wykorzystał George Bennett (Jumbo-Visma), ale kolarze EF Education First nie pozwolili mu odjechać. Z ucieczki strzelili już Rosa i Oliveria, a przewaga nie była duża.

Kotłowali się kolarze zajmujący wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej, ale nie wniosło to wiele. Na czele pojawił się Schachmann, będący w tym punkcie wirtualnym liderem. Niemiec wygrał lotną i górską premie, a na zjeździe połączył siły z Hofstede i Ballerinim, a chwilę potem z przeskakującym drużynowym kolegą Kasperem Asgreenem.

Czwórka nie miała wielkiej przewagi nad peletonem, w którym aktywnie jechał wicelider wyścigu Sergio Higuita. Ataki z grupki Kolumbijczyka na drugiej górskiej premii i niewielkiej poprawce nie były jednak na tyle energiczne by od razu okiełzać Schachmanna i spółkę.

Pozostający na czele atakujący wrócili do peletonu dopiero na rundach, dzięki pracy Deceuninck - Quick Step czy zespołów Ineos i CCC. Belgijski zespół ponownie próbował rozdawać karty, ale na ostatniej prostej najlepiej poradził sobie wysoki Cees Bol, dając ekipie Sunweb ważny sukces.

Wyniki 7. etapu Amgen Tour of California 2019 (2.WT), Santa Clarita - Pasadena (141 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb2:53:16
2.Peter SaganBora-Hansgrohe
3.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
4.Phil BauhausBahrain-Merida
5.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
6.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
7.Travis McCabeReprezentacja USA
8.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
9.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
10.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy
11.Szymon SajnokCCC Team
12.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data
13.Ivan GarciaBahrain-Merida
14.Nacer BouhanniCofidis, Solutions Credits
15.John DegenkolbTrek-Segafredo
16.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep
17.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
18.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
19.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep
20.Tadej PogacarUAE Team Emirates
21.Felix GroßschartnerBora-Hansgrohe
22.Sergio Andres HiguitaEF Education First
23.George BennettTeam Jumbo-Visma
24.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
25.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
26.Gavin MannionRally UHC Cycling
27.Simon SpilakKatusha-Alpecin
28.Niklas EgTrek-Segafredo
29.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
30.Rohan DennisBahrain-Merida
31.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
32.Richie PorteTrek-Segafredo
33.Roy CurversTeam Sunweb
34.Rob BrittonRally UHC Cycling
35.Gijs Van HoeckeCCC Team
36.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
37.Ben KingDimension Data
38.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits
39.Lars BakDimension Data
40.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep
41.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
42.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
43.Emerson OronteRally UHC Cycling
44.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
45.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
46.Nathan HaasKatusha-Alpecin
47.Tejay Van GarderenEF Education First
48.Peter StetinaTrek-Segafredo
49.Riccardo ZoidlCCC Team
50.Daniil FominykhAstana Pro Team
51.Diego RosaTeam Ineos
52.Gianni MosconTeam Ineos
53.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
54.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk
55.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Credits
56.Laurens De VreeseAstana Pro Team
57.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
58.João AlmeidaHagens Berman Axeon
59.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
60.Edward AndersonHagens Berman Axeon
61.Toms SkujinsTrek-Segafredo
62.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
63.Michael SchärCCC Team
64.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
65.Evan HuffmanRally UHC Cycling
66.Heinrich HausslerBahrain-Merida
67.Johannes FröhlingerTeam Sunweb
68.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
69.Keegan SwirbelReprezentacja USA
70.Rigoberto UranEF Education First
71.Alex HoehnReprezentacja USA
72.Lachlan MortonEF Education First
73.José GonçalvesKatusha-Alpecin
74.Marcel SiebergBahrain-Merida
75.Owain DoullTeam Ineos
76.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
77.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
78.Luke RoweTeam Ineos00:19
79.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep
80.Simon GeschkeCCC Team
81.Hugo HouleAstana Pro Team00:30
82.Mads PedersenTrek-Segafredo00:44
83.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep00:45
84.Michael StorerTeam Sunweb00:47
85.Daniel OssBora-Hansgrohe01:13
86.Davide BalleriniAstana Pro Team01:49
87.Alex HowesEF Education First01:55
88.Lawson CraddockEF Education First02:28
89.Paweł BernasCCC Team02:37
90.Rui OliveiraUAE Team Emirates04:09
91.Sam BrandTeam Novo Nordisk05:39
92.Kyle MurphyRally UHC Cycling
93.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma10:15
94.Guy SagivIsrael Cycling Academy
95.Rick ZabelKatusha-Alpecin
96.Maximilian WalscheidTeam Sunweb
97.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits
98.Jay ThomsonDimension Data
99.Bernhard EiselDimension Data
100.Samuel BoardmanReprezentacja USA
101.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
102.Erik BaskaBora-Hansgrohe15:11
103.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
104.Fabio JakobsenDeceuninck-QuickStep
105.Michael HernandezReprezentacja USA
106.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
107.Juraj SaganBora-Hansgrohe
108.Oscar GattoBora-Hansgrohe
109.Michael RiceHagens Berman Axeon
110.Leonardo BassoTeam Ineos
111.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
112.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
OTL.Roberto FerrariUAE Team Emirates
OTL.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
OTL.Miguel BryonReprezentacja USA
DNF.Mark CavendishDimension Data
DNF.Cole DavisHagens Berman Axeon
DNS.Magnus Cort NielsenAstana Pro Team

Klasyfikacja końcowa:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates32:55:12
2.Sergio Andres HiguitaEF Education First00:16
3.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep00:17
4.George BennettTeam Jumbo-Visma00:29
5.Richie PorteTrek-Segafredo00:41
6.Simon SpilakKatusha-Alpecin01:03
7.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits01:18
8.Felix GroßschartnerBora-Hansgrohe
9.Tejay Van GarderenEF Education First01:22
10.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe01:23
11.Rohan DennisBahrain-Merida
12.Rob BrittonRally UHC Cycling01:38
13.Riccardo ZoidlCCC Team01:50
14.Rigoberto UranEF Education First01:58
15.Gavin MannionRally UHC Cycling02:17
16.Gianni MosconTeam Ineos02:20
17.Lachlan MortonEF Education First02:26
18.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team02:35
19.Hermann PernsteinerBahrain-Merida02:41
20.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits02:42
21.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team02:58
22.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits03:23
23.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy03:44
24.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Credits05:41
25.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy06:42
26.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates07:05
27.Michael SchärCCC Team07:25
28.Peter StetinaTrek-Segafredo07:31
29.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits08:14
30.Kyle MurphyRally UHC Cycling09:53
31.Ben KingDimension Data10:46
32.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma12:10
33.João AlmeidaHagens Berman Axeon12:33
34.Niklas EgTrek-Segafredo14:27
35.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates14:30
36.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep16:10
37.Keegan SwirbelReprezentacja USA18:14
38.Péter KusztorTeam Novo Nordisk19:02
39.Simon GeschkeCCC Team21:56
40.Hugo HouleAstana Pro Team22:41
41.Charles PlanetTeam Novo Nordisk24:20
42.Lawson CraddockEF Education First25:18
43.Diego RosaTeam Ineos26:11
44.Travis McCabeReprezentacja USA28:17
45.Edward AndersonHagens Berman Axeon29:19
46.Davide BalleriniAstana Pro Team32:33
47.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk32:36
48.Gijs Van HoeckeCCC Team32:38
49.Floris De TierTeam Jumbo-Visma34:27
50.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb34:40
51.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy35:16
52.Daniil FominykhAstana Pro Team36:43
53.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep39:02
54.Alex HoehnReprezentacja USA39:03
55.Johannes FröhlingerTeam Sunweb39:33
56.Nathan HaasKatusha-Alpecin39:51
57.Rui OliveiraUAE Team Emirates40:18
58.Matteo FabbroKatusha-Alpecin40:53
59.Evan HuffmanRally UHC Cycling42:10
60.Mikkel BjergHagens Berman Axeon44:00
61.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates44:58
62.Owain DoullTeam Ineos45:01
63.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma45:41
64.Toms SkujinsTrek-Segafredo46:23
65.Lars BakDimension Data47:04
66.José GonçalvesKatusha-Alpecin47:08
67.Paweł BernasCCC Team48:42
68.Luke RoweTeam Ineos50:56
69.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk52:42
70.Nacer BouhanniCofidis, Solutions Credits52:43
71.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep54:54
72.Daniel OssBora-Hansgrohe56:58
73.Juraj SaganBora-Hansgrohe59:50
74.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data1:00:23
75.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep1:00:39
76.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos1:00:47
77.John DegenkolbTrek-Segafredo1:00:51
78.Cees BolTeam Sunweb1:03:27
79.Peter SaganBora-Hansgrohe1:04:14
80.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep1:04:34
81.Andrea PeronTeam Novo Nordisk1:04:38
82.Emerson OronteRally UHC Cycling1:06:25
83.Phil BauhausBahrain-Merida1:06:39
84.Heinrich HausslerBahrain-Merida1:06:56
85.Roy CurversTeam Sunweb1:07:11
86.Michael StorerTeam Sunweb1:08:38
87.Ivan GarciaBahrain-Merida1:08:46
88.Laurens De VreeseAstana Pro Team1:11:02
89.Szymon SajnokCCC Team1:11:48
90.Jens DebusschereKatusha-Alpecin1:13:11
91.Mads PedersenTrek-Segafredo1:14:48
92.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma1:16:35
93.Sam BrandTeam Novo Nordisk1:16:39
94.Alex HowesEF Education First1:17:36
95.Marcel SiebergBahrain-Merida1:18:30
96.Fabio JakobsenDeceuninck-QuickStep1:20:52
97.Leonardo BassoTeam Ineos1:21:15
98.Rick ZabelKatusha-Alpecin1:21:33
99.Jay ThomsonDimension Data1:22:25
100.Guy SagivIsrael Cycling Academy1:23:43
101.Maximilian WalscheidTeam Sunweb1:24:01
102.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits1:24:18
103.Samuel BoardmanReprezentacja USA1:26:07
104.Michael RiceHagens Berman Axeon1:27:16
105.Kiel ReijnenTrek-Segafredo1:30:52
106.Michael HernandezReprezentacja USA1:31:04
107.Oscar GattoBora-Hansgrohe1:31:47
108.Erik BaskaBora-Hansgrohe1:39:25
109.Bernhard EiselDimension Data1:42:00
110.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy1:44:25
111.Jonathan BrownHagens Berman Axeon1:46:06
112.Ian GarrisonHagens Berman Axeon1:50:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: