4 Jours de Dunkerque 2019: etap 6. Mike Teunissen jeńców nie bierze

Holender Mike Teunissen (Jumbo-Visma) wygrał ostatni etap oraz klasyfikację generalną 65. edycji wyścigu 4 Jours de Dunkerque, Czterech Dni Dunkierki.

26-latek na mecie sklasyfikowany został przed swoim drużynowym kolegą Dylanem Groenewegenem oraz Belgiem Timothym Dupontem (Wanty-Gobert).

W klasyfikacji generalnej Teunissen na podium stanął także przed kolegą z ekipy, Amundem Grondalem Jansenem. Podium sześciodniowych zmagań dopełnił Belg Jens Keukeleir (Lotto Soudal).

Wyniki 6. etapu 4 Jours de Dunkerque 2019 (2.HC), Roubaix - Dunkierka (187,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mike TeunissenJumbo-Visma4:21:42
2.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
3.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
4.Marc SarreauGroupama-FDJ
5.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
6.Enzo WoutersLotto Soudal
7.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
8.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
9.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
10.Jens KeukeleireLotto Soudal
11.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
12.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
13.Pierre BarbierNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
14.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
15.Roy JansCorendon-Circus
16.Senne LeysenRoompot-Charles
17.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
18.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
19.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
20.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
21.Jesper AsselmanRoompot-Charles
22.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
23.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
24.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
25.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
26.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
27.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
28.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
29.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
30.Jonas RickaertCorendon-Circus
31.Romain CombaudDelko Marseille Provence
32.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
33.André GreipelTeam Arkéa Samsic
34.Dries de BondtCorendon-Circus
35.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence00:09
36.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
37.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
38.Kevin GenietsGroupama-FDJ00:13
39.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic00:15
40.Rémy MertzLotto Soudal
41.August JensenIsrael Cycling Academy
42.Stan DewulfLotto Soudal00:20
43.Mickaël DelageGroupama-FDJ
44.Yoann PaillotSt Michel-Auber9300:25
45.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
46.Kévin Le CunffSt Michel-Auber93
47.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
48.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
49.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias
50.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
51.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits00:29
52.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise00:38
53.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
54.David van der PoelCorendon-Circus00:42
55.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic00:57
56.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ01:21
57.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
58.Elmar ReindersRoompot-Charles01:34
59.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:49
60.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
61.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles02:00
62.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
63.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
64.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits02:17
65.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
66.Michael van StaeyenRoompot-Charles
67.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
68.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
69.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
70.Julien DuvalAG2R La Mondiale
71.Alo JakinSt Michel-Auber93
72.Maarten WynantsJumbo-Visma
73.Simon SellierTeam Total Direct Energie
74.Taco van der HoornJumbo-Visma
75.Tony HurelSt Michel-Auber93
76.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
77.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
78.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
79.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
80.Romain CardisTeam Total Direct Energie
81.Antoine DuchesneGroupama-FDJ02:40
82.Tony MartinJumbo-Visma03:37
83.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles06:17
84.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence07:57
85.Maarten van TrijpCorendon-Circus10:18
86.Pascal EenkhoornJumbo-Visma

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mike TeunissenJumbo-Visma25:37:41
2.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma00:24
3.Jens KeukeleireLotto Soudal00:32
4.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie00:36
5.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:39
6.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team00:42
7.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic00:45
8.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
9.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:54
10.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team01:02
11.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels01:08
12.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles01:15
13.Romain CombaudDelko Marseille Provence01:17
14.Dries de BondtCorendon-Circus01:18
15.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias01:23
16.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
17.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles01:28
18.Kévin Le CunffSt Michel-Auber9301:46
19.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale01:47
20.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
21.Kevin GenietsGroupama-FDJ01:49
22.Stan DewulfLotto Soudal01:53
23.Yoann PaillotSt Michel-Auber9302:07
24.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic02:24
25.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise02:36
26.Rémy MertzLotto Soudal03:18
27.Jesper AsselmanRoompot-Charles03:33
28.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence03:35
29.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise03:43
30.Alo JakinSt Michel-Auber9303:51
31.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic04:48
32.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole05:06
33.Jonas RickaertCorendon-Circus05:14
34.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits05:50
35.Antoine DuchesneGroupama-FDJ06:12
36.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits07:00
37.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber9307:29
38.Senne LeysenRoompot-Charles08:00
39.André GreipelTeam Arkéa Samsic
40.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise08:52
41.Taco van der HoornJumbo-Visma09:43
42.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie09:49
43.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole09:59
44.Marc SarreauGroupama-FDJ10:05
45.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team10:34
46.David van der PoelCorendon-Circus10:41
47.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy10:51
48.August JensenIsrael Cycling Academy11:35
49.Elmar ReindersRoompot-Charles12:09
50.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:15
51.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels12:55
52.Lasse Norman HansenCorendon-Circus13:02
53.Julien DuvalAG2R La Mondiale13:14
54.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits13:33
55.Pim LigthartTeam Total Direct Energie14:23
56.Dylan GroenewegenJumbo-Visma15:02
57.Pierre BarbierNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole15:44
58.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles15:56
59.Mickaël DelageGroupama-FDJ16:16
60.Tony MartinJumbo-Visma16:34
61.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence17:41
62.Michael van StaeyenRoompot-Charles17:55
63.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team18:01
64.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team18:03
65.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias18:55
66.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence19:01
67.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles19:07
68.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles19:38
69.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles20:58
70.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles22:17
71.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles24:28
72.Maarten WynantsJumbo-Visma25:18
73.Tony HurelSt Michel-Auber9325:31
74.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ25:49
75.Romain CardisTeam Total Direct Energie26:10
76.Pascal EenkhoornJumbo-Visma26:34
77.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy28:12
78.Clément CariseyIsrael Cycling Academy28:15
79.Roy JansCorendon-Circus28:32
80.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits30:08
81.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic30:26
82.Enzo WoutersLotto Soudal31:18
83.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias33:22
84.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole34:23
85.Maarten van TrijpCorendon-Circus40:28
86.Simon SellierTeam Total Direct Energie41:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: