Mistrzyni świata Anna van der Breggen (Boels-Dolmans) triumfowała w klasyfikacji końcowej Tour of California.
Ostatni odcinek wygrała Włoszka Elisa Balsamo (Valcar-Cylance), na ostatnich metrach pokonując Kubankę Arlenis Sierrę (Astana Women’s Team) i Amerykankę Leigh Ann Ganzar (Hagens Berman / Supermint).
Dla 21-letniej Włoszki to czwarty szosowy triumf w karierze, acz pierwszy w wyścigu Women’s WorldTour.
W klasyfikacji generalnej Van der Breggen powtórzyła sukces z 2017 roku. Holenderka, po wygranej na pierwszym etapie i drugim miejscu na wczorajszym odcinku, ostatniego dnia nie miała problemu z utrzymaniem prowadzenia. Podium dopełniły jej drużynowa koleżanka Katie Hall oraz Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv).
Na piątym miejscu zmagania w Kalifornii zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 3:19:57 |
2. | Arlenis Sierra | Astana Women's Team | |
3. | Leigh ann Ganzar | Hagens Berman-Supermint | |
4. | Chloe Dygert-Owen | Sho-Air Twenty20 | |
5. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
6. | Lisa Klein | Canyon-SRAM | |
7. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | |
8. | Brodie Chapman | Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
9. | Tatiana Guderzo | BePink | |
10. | Sara Bergen | Rally UHC Cycling | |
11. | Jannie Milena Salcedo Zambrano | Swapit Agolico | |
12. | Krista Doebel-Hickok | Rally UHC Cycling | |
13. | Katharine Hall | Boels Dolmans Cycling Team | |
14. | Ashleigh Moolman-Pasio | CCC-Liv | |
15. | Erica Clevenger | Sho-Air Twenty20 | |
16. | Alice Cobb | Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
17. | Anna van der Breggen | Boels Dolmans Cycling Team | |
18. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon-SRAM | |
19. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
20. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
21. | Emma Grant | Sho-Air Twenty20 | |
22. | Olga Zabelinskaya | Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team | |
23. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
24. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
25. | Edwige Pitel | Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team | |
26. | Marie Soleil Blais | Astana Women's Team | |
27. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo | |
28. | Omer Shapira | Canyon-SRAM | |
29. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
30. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
31. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
32. | Amber Leone Neben | Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team | |
33. | Jasmin Duehring | Sho-Air Twenty20 | |
34. | Lily Williams | Hagens Berman-Supermint | |
35. | Coryn Rivera | Team Sunweb | 00:14 |
36. | Ruth Winder | Trek-Segafredo | |
37. | Hannah Barnes | Canyon-SRAM | 00:41 |
38. | Ariadna Gutierrez Arzaluz | Swapit Agolico | 03:54 |
39. | Blanca Liliana Moreno Canchon | Astana Women's Team | |
40. | Anet Barrera Esparza | Swapit Agolico | |
41. | Jennifer Luebke | Sho-Air Twenty20 | |
42. | Deborah Paine | Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team | 05:29 |
43. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
44. | Marta Lach | CCC-Liv | |
45. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo | |
46. | Alexis Ryan | Canyon-SRAM | |
47. | Abigail Mickey | Rally UHC Cycling | |
48. | Silvia Valsecchi | BePink | |
49. | Laura Asencio | WNT-Rotor Pro Cycling | |
50. | Lizbeth Yareli Salazar Vazquez | Astana Women's Team | |
51. | Carolina Rodriguez Gutierrez | Astana Women's Team | |
52. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
53. | Emma White | Rally UHC Cycling | |
54. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
55. | Heidi Franz | Rally UHC Cycling | |
56. | Allie Dragoo | Sho-Air Twenty20 | |
57. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
58. | Chiara Perini | BePink | |
59. | Emily Newsom | Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
60. | Gillian Ellsay | Rally UHC Cycling | |
61. | Ana Cristina Sanabria Sanchez | Swapit Agolico | |
62. | Lauren Stephens | Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
63. | Andrea Ramírez Fregoso | Swapit Agolico | |
64. | Brenda Andrea Santoyo Perez | Swapit Agolico | |
65. | Chantal Blaak | Boels Dolmans Cycling Team | |
66. | Karol-Ann Canuel | Boels Dolmans Cycling Team | |
67. | Jessica Cerra | Hagens Berman-Supermint | |
68. | Whitney Allison | Hagens Berman-Supermint | |
69. | Liza Rachetto | Hagens Berman-Supermint | |
70. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | |
71. | Susanne Andersen | Team Sunweb | |
72. | Anna Christian | Drops | |
73. | Elizabeth Holden | Drops | |
74. | Megan Barker | Drops | |
75. | Elinor Barker | Drops | |
76. | Evy Kuijpers | CCC-Liv | |
DNF. | Tiffany Cromwell | Canyon-SRAM | |
DNF. | Simona Frapporti | BePink | |
DNF. | Alison Jackson | Team Tibco-Silicon Valley Bank |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | Boels Dolmans Cycling Team | 8:32:34 |
2. | Katharine Hall | Boels Dolmans Cycling Team | 00:29 |
3. | Ashleigh Moolman-Pasio | CCC-Liv | 01:06 |
4. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:25 |
5. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon-SRAM | 01:34 |
6. | Brodie Chapman | Team Tibco-Silicon Valley Bank | 01:46 |
7. | Krista Doebel-Hickok | Rally UHC Cycling | 01:58 |
8. | Omer Shapira | Canyon-SRAM | 02:12 |
9. | Emma Grant | Sho-Air Twenty20 | 02:15 |
10. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 02:28 |
11. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo | 02:32 |
12. | Amber Leone Neben | Cogeas Mettler Look | 02:37 |
13. | Edwige Pitel | Cogeas Mettler Look | 02:44 |
14. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | 02:46 |
15. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 02:53 |
16. | Juliette Labous | Team Sunweb | 03:03 |
17. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 03:07 |
18. | Arlenis Sierra | Astana Women's Team | 04:00 |
19. | Olga Zabelinskaya | Cogeas Mettler Look | 04:02 |
20. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | 04:05 |
21. | Hannah Barnes | Canyon-SRAM | |
22. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 07:06 |
23. | Blanca Liliana Moreno Canchon | Astana Women's Team | 07:56 |
24. | Anet Barrera Esparza | Swapit Agolico | 08:45 |
25. | Lisa Klein | Canyon-SRAM | 08:48 |
26. | Ruth Winder | Trek-Segafredo | 09:03 |
27. | Jasmin Duehring | Sho-Air Twenty20 | 09:07 |
28. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 09:42 |
29. | Marie Soleil Blais | Astana Women's Team | 10:11 |
30. | Coryn Rivera | Team Sunweb | 10:47 |
31. | Whitney Allison | Hagens Berman-Supermint | 11:25 |
32. | Erica Clevenger | Sho-Air Twenty20 | 12:00 |
33. | Emma White | Rally UHC Cycling | 12:48 |
34. | Emily Newsom | Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
35. | Leigh ann Ganzar | Hagens Berman-Supermint | 12:59 |
36. | Anna Christian | Drops | 15:03 |
37. | Elinor Barker | Drops | 15:05 |
38. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 15:48 |
39. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 16:13 |
40. | Andrea Ramírez Fregoso | Swapit Agolico | 16:34 |
41. | Sara Bergen | Rally UHC Cycling | 17:40 |
42. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 17:46 |
43. | Tatiana Guderzo | BePink | 18:08 |
44. | Lily Williams | Hagens Berman-Supermint | |
45. | Chloe Dygert-Owen | Sho-Air Twenty20 | 18:15 |
46. | Deborah Paine | Cogeas Mettler Look | 18:32 |
47. | Jannie Milena Salcedo Zambrano | Swapit Agolico | 18:38 |
48. | Jessica Cerra | Hagens Berman-Supermint | 19:24 |
49. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo | 19:36 |
50. | Jennifer Luebke | Sho-Air Twenty20 | 20:27 |
51. | Marta Lach | CCC-Liv | 22:03 |
52. | Heidi Franz | Rally UHC Cycling | 22:41 |
53. | Ariadna Gutierrez Arzaluz | Swapit Agolico | 22:51 |
54. | Elizabeth Holden | Drops | 23:09 |
55. | Lauren Stephens | Team Tibco-Silicon Valley Bank | 23:47 |
56. | Alice Cobb | Team Tibco-Silicon Valley Bank | 24:19 |
57. | Evy Kuijpers | CCC-Liv | 24:43 |
58. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 25:00 |
59. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | 25:42 |
60. | Brenda Andrea Santoyo Perez | Swapit Agolico | 26:20 |
61. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 26:34 |
62. | Lizbeth Yareli Salazar Vazquez | Astana Women's Team | 26:51 |
63. | Chiara Perini | BePink | 27:05 |
64. | Abigail Mickey | Rally UHC Cycling | 27:09 |
65. | Allie Dragoo | Sho-Air Twenty20 | 27:38 |
66. | Karol-Ann Canuel | Boels Dolmans Cycling Team | |
67. | Ana Cristina Sanabria Sanchez | Swapit Agolico | 29:09 |
68. | Chantal Blaak | Boels Dolmans Cycling Team | 29:45 |
69. | Alexis Ryan | Canyon-SRAM | 29:51 |
70. | Liza Rachetto | Hagens Berman-Supermint | 30:27 |
71. | Silvia Valsecchi | BePink | 30:55 |
72. | Laura Asencio | WNT-Rotor Pro Cycling | 32:47 |
73. | Carolina Rodriguez Gutierrez | Astana Women's Team | 33:09 |
74. | Gillian Ellsay | Rally UHC Cycling | 34:08 |
75. | Megan Barker | Drops | 34:15 |
76. | Susanne Andersen | Team Sunweb | 34:50 |
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.
Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.
Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.
"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…