Mistrzyni olimpijska Anna van der Breggen (Boels Dolmans) wygrała w miejscowości Ventura pierwszy etap Tour of California i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Holenderka po samotnym ataku w końcówce na mecie zameldowała się 18 sekund przed grupką prowadzoną przez Elisę Balsamo (Valcar-Cylance) oraz Arlenis Sierrę (Astana Women’s Team).
Na szóstym miejscu linię mety przekroczyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).
Van der Breggen, która kalifornijski wyścig wygrała w 2017 roku, do jutrzejszego etapu przystąpi z niemal półminutową przewagą nad rywalkami. Na jego trasie zawodniczki losy klasyfikacji generalnej rozstrzygały będą na zboczach Mount Baldy.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 2:36:17 |
2. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 00:18 |
3. | Arlenis Sierra | Astana Womens Team | |
4. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
5. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
6. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
7. | Emma White | Rally UHC Cycling Women | |
8. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
9. | Brodie Chapman | Team TIBCO-SVB | 00:20 |
10. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
11. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
12. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
13. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
14. | Kristabel Doebel-hickok | Rally UHC Cycling Women | |
15. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
16. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
17. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
18. | Marie-Soleil Blais | Astana Womens Team | 00:32 |
19. | Edwige Pitel | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
20. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
21. | Chloe Dygert | Sho-Air TWENTY20 | |
22. | Coryn Rivera | Team Sunweb | 00:38 |
23. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | 00:39 |
24. | Blanca Liliana Moreno | Astana Womens Team | 00:41 |
25. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
26. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
27. | Andrea Ramirez | Swapit Agolico | |
28. | Emma Grant | Sho-Air TWENTY20 | |
29. | Amber Neben | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
30. | Leigh Ann Ganzar | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | 00:56 |
31. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
32. | Elizabeth Holden | Drops | |
33. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
34. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
35. | Elinor Barker | Drops | |
36. | Sara Bergen | Rally UHC Cycling Women | |
37. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
38. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
39. | Tatiana Guderzo | Bepink | |
40. | Whitney Allison-schultz | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
41. | Anet Barrera | Swapit Agolico | |
42. | Lily Williams | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
43. | Erica Clevenger | Sho-Air TWENTY20 | 01:38 |
44. | Lizbeth Yareli Salazar | Astana Womens Team | 01:46 |
45. | Heidi Franz | Rally UHC Cycling Women | |
46. | Marta Lach | CCC-Liv | 01:48 |
47. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | |
48. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
49. | Alice Cobb | Team TIBCO-SVB | |
50. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
51. | Evy Kuijpers | CCC-Liv | |
52. | Jessica Cerra | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
53. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
54. | Chiara Perini | Bepink | 01:58 |
55. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 02:22 |
56. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 02:46 |
57. | Anna Christian | Drops | 03:27 |
58. | Allie Dragoo | Sho-Air TWENTY20 | 04:26 |
59. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
60. | Jasmin Duehring | Sho-Air TWENTY20 | |
61. | Jennifer Luebke | Sho-Air TWENTY20 | |
62. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
63. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
64. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
65. | Brenda Andrea Santoyo | Swapit Agolico | 06:39 |
66. | Jannie Milena Salcedo | Swapit Agolico | |
67. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
68. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 07:17 |
69. | Julia Soek | Team Sunweb | |
70. | Laura Asencio | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:46 |
71. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 08:04 |
72. | Ariadna Gutierrez | Swapit Agolico | 08:33 |
73. | Kendall Ryan | Team TIBCO-SVB | 09:20 |
74. | Megan Barker | Drops | |
75. | Liza Rachetto | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
76. | Lindsay Goldman | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | 09:57 |
77. | Simona Frapporti | Bepink | |
78. | Carolina Rodriguez | Astana Womens Team | |
79. | Abigail Mickey | Rally UHC Cycling Women | |
80. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
81. | Ana Sanabria | Swapit Agolico | |
82. | Gillian Ellsay | Rally UHC Cycling Women | |
83. | Joscelin Lowden | Drops | 11:48 |
84. | Susanne Andersen | Team Sunweb |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 2:36:04 |
2. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 00:25 |
3. | Arlenis Sierra | Astana Womens Team | 00:27 |
4. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 00:29 |
5. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 00:31 |
6. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
7. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
8. | Emma White | Rally UHC Cycling Women | |
9. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:32 |
10. | Brodie Chapman | Team TIBCO-SVB | 00:33 |
11. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
12. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
13. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
14. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
15. | Kristabel Doebel-hickok | Rally UHC Cycling Women | |
16. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
17. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
18. | Marie-Soleil Blais | Astana Womens Team | 00:45 |
19. | Edwige Pitel | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
20. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
21. | Chloe Dygert | Sho-Air TWENTY20 | |
22. | Coryn Rivera | Team Sunweb | 00:51 |
23. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | 00:52 |
24. | Blanca Liliana Moreno | Astana Womens Team | 00:54 |
25. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
26. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
27. | Andrea Ramirez | Swapit Agolico | |
28. | Emma Grant | Sho-Air TWENTY20 | |
29. | Amber Neben | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
30. | Leigh Ann Ganzar | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | 01:09 |
31. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
32. | Elizabeth Holden | Drops | |
33. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
34. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
35. | Elinor Barker | Drops | |
36. | Sara Bergen | Rally UHC Cycling Women | |
37. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
38. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
39. | Tatiana Guderzo | Bepink | |
40. | Whitney Allison-schultz | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
41. | Anet Barrera | Swapit Agolico | |
42. | Lily Williams | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
43. | Erica Clevenger | Sho-Air TWENTY20 | 01:51 |
44. | Lizbeth Yareli Salazar | Astana Womens Team | 01:59 |
45. | Heidi Franz | Rally UHC Cycling Women | |
46. | Marta Lach | CCC-Liv | 02:01 |
47. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | |
48. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
49. | Alice Cobb | Team TIBCO-SVB | |
50. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
51. | Evy Kuijpers | CCC-Liv | |
52. | Jessica Cerra | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
53. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
54. | Chiara Perini | Bepink | 02:11 |
55. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 02:35 |
56. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 02:59 |
57. | Anna Christian | Drops | 03:40 |
58. | Allie Dragoo | Sho-Air TWENTY20 | 04:39 |
59. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
60. | Jasmin Duehring | Sho-Air TWENTY20 | |
61. | Jennifer Luebke | Sho-Air TWENTY20 | |
62. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
63. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
64. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
65. | Brenda Andrea Santoyo | Swapit Agolico | 06:52 |
66. | Jannie Milena Salcedo | Swapit Agolico | |
67. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
68. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 07:30 |
69. | Julia Soek | Team Sunweb | |
70. | Laura Asencio | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:59 |
71. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 08:17 |
72. | Ariadna Gutierrez | Swapit Agolico | 08:46 |
73. | Kendall Ryan | Team TIBCO-SVB | 09:33 |
74. | Megan Barker | Drops | |
75. | Liza Rachetto | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | |
76. | Lindsay Goldman | Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team | 10:10 |
77. | Simona Frapporti | Bepink | |
78. | Carolina Rodriguez | Astana Womens Team | |
79. | Abigail Mickey | Rally UHC Cycling Women | |
80. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
81. | Ana Sanabria | Swapit Agolico | |
82. | Gillian Ellsay | Rally UHC Cycling Women | |
83. | Joscelin Lowden | Drops | 12:01 |
84. | Susanne Andersen | Team Sunweb |