La Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège kobiet poza UCI Women's WorldTour

W 2020 z powodu braku transmisji  telewizyjnej wyścigi La Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège kobiet zostaną skreślone z kalendarza UCI Women's WorldTour.

Obie imprezy zostaną włączone w skład ProSeries, nowej drugiej dywizji w kolarstwie kobiet.

Wiosną tego roku brak relacji telewizyjnej z dwóch ardeńskich klasyków był źródłem ogromnych kontrowersji i ataków na organizatorów wyścigów, Amaury Sport Organisation (ASO).

Francuska spółka nie odniosła się do oskarżeń, a szybko pojawiły się pogłoski, że wyścigi zostaną usunięte z poziomu UCI Women's WorldTour, aby uniknąć obowiązku przeprowadzenia 45-minutowej transmisji na żywo z trasy.

Wymogi UCI co do transmisji wyścigów kobiet problemem dla ASO?

Dziś, Tom van Damme, prezydent komisji UCI ds. wyścigów szosowych potwierdził, że przesunięcie do ProSeries stanie się faktem.

ASO i RTBF, walońska telewizja publiczna nie są w stanie zapewnić tej obsługi w następnym sezonie

– wyjaśnił francuskiemu portalowi "DirectVélo".

Van Damme, który jest również prezydentem Belgijskiego Związku Kolarskiego (Belgian Cycling), od razu wyraził swoje niezadowolenie z tego posunięcia:

Szkoda, że przez ASO, RTBF i polityków nie będzie relacji na żywo. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie chce zainwestować. To też niefortunne dla sponsorów kolarstwa kobiet

– tłumaczył.

Warto wspomnieć, że od następnego roku w kolarstwie kobiet obowiązywać będą cztery kategorie wyścigów. Poza UCI WorldTour i ProSeries są to kategoria 1 i kategoria 2.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: