Bryan Coquard (Vital Concept-B&B Hotels) wygrał po finiszu z pierwszej grupy czwarty etap Czterech Dni Dunkierki.
W Le Portel Francuz wyprzedził Clémenta Venturiniego (AG2R La Mondiale) i Mike’a Teunissena (Jumbo-Visma). Ten drugi objął pozycję lidera.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Bryan Coquard | Vital Concept-B&B Hotels | 4:37:19 |
2. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
3. | Mike Teunissen | Team Jumbo-Visma | |
4. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
5. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
6. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
9. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
10. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
11. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
12. | Amund Grøndahl Jansen | Team Jumbo-Visma | |
13. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:06 |
15. | Alo Jakin | St Michel-Auber93 | 00:19 |
16. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
17. | Kévin Le Cunff | St Michel-Auber93 | |
18. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
19. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
20. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | |
22. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
23. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | |
24. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
25. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
26. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
27. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
28. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
29. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
30. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | |
31. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | |
32. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
33. | August Jensen | Israel Cycling Academy | |
34. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | |
35. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:47 |
36. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
37. | Michael van Staeyen | Roompot-Charles | |
38. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence | |
39. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
40. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
41. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
42. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
43. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
44. | David van der Poel | Corendon-Circus | |
45. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | |
46. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
47. | Pascal Eenkhoorn | Team Jumbo-Visma | |
48. | Pierre Barbier | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
49. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
50. | Dylan Groenewegen | Team Jumbo-Visma | |
51. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
52. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
53. | Taco van der Hoorn | Team Jumbo-Visma | |
54. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
55. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
56. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
57. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
58. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence | |
59. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
60. | Maxime Cam | Vital Concept-B&B Hotels | |
61. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
62. | Elmar Reinders | Roompot-Charles | |
63. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
64. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | 00:56 |
65. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | |
66. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 00:58 |
67. | Benoît Vaugrenard | Groupama-FDJ | 01:00 |
68. | Samuel Dumoulin | AG2R La Mondiale | 01:18 |
69. | Jonas Rickaert | Corendon-Circus | 02:16 |
70. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
71. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
72. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
73. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
74. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
75. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | 00:19 |
76. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 04:24 |
77. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
78. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
79. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
80. | Julien Morice | Vital Concept-B&B Hotels | |
81. | Maarten Wynants | Team Jumbo-Visma | |
82. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | |
83. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 00:19 |
84. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 04:51 |
85. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 04:52 |
86. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:54 |
87. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
88. | Urko Berrade | Euskadi Basque Country-Murias | 07:03 |
89. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
90. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 08:29 |
91. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
92. | Daniel Hoelgaard | Groupama-FDJ | |
93. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | 12:14 |
94. | Jonas van Genechten | Vital Concept-B&B Hotels | |
95. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
96. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
97. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
98. | Emīls Liepins | Wallonie-Bruxelles | |
99. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
100. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Roy Jans | Corendon-Circus | |
102. | Enzo Wouters | Lotto Soudal | 14:32 |
103. | Maarten van Trijp | Corendon-Circus | |
104. | Daniel Viejo José | Euskadi Basque Country-Murias | |
105. | Simon Sellier | Team Total Direct Energie | |
106. | Nicolas Baldo | St Michel-Auber93 | |
107. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
108. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
109. | Corentin Ermenault | Vital Concept-B&B Hotels | |
110. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
DNF | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Robert Wagner | Team Arkéa Samsic | |
DNF | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Kenny Dehaes | Wallonie-Bruxelles | |
DNF | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mike Teunissen | Team Jumbo-Visma | 16:37:23 |
2. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 00:04 |
3. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:05 |
4. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 00:08 |
5. | Amund Grøndahl Jansen | Team Jumbo-Visma | |
6. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 00:12 |
7. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:14 |
8. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
9. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
10. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
11. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:20 |
14. | Dylan Groenewegen | Team Jumbo-Visma | 00:25 |
15. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | 00:27 |
16. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 00:28 |
17. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 00:33 |
18. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
19. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
20. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
21. | Kévin Le Cunff | St Michel-Auber93 | |
22. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
23. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
24. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | |
25. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
26. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
27. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | |
28. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
29. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | |
30. | Alo Jakin | St Michel-Auber93 | |
31. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
32. | Bryan Coquard | Vital Concept-B&B Hotels | 00:34 |
33. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 00:45 |
34. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:49 |
35. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 00:51 |
36. | Elmar Reinders | Roompot-Charles | 00:54 |
37. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
38. | Michael van Staeyen | Roompot-Charles | 00:55 |
39. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
40. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 00:59 |
41. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 01:00 |
42. | Pierre Barbier | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:01 |
43. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
44. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
45. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
46. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
47. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
48. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
49. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
50. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence | |
51. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 01:02 |
52. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | 01:07 |
53. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | 01:13 |
54. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
55. | Pascal Eenkhoorn | Team Jumbo-Visma | |
56. | Taco van der Hoorn | Team Jumbo-Visma | |
57. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence | 01:16 |
58. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 01:19 |
59. | August Jensen | Israel Cycling Academy | 01:31 |
60. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 01:47 |
61. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | 01:52 |
62. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 01:56 |
63. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 02:11 |
64. | Maxime Cam | Vital Concept-B&B Hotels | 02:14 |
65. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 02:22 |
66. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 02:27 |
67. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 02:29 |
68. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 02:30 |
69. | Jonas Rickaert | Corendon-Circus | 02:42 |
70. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
71. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
72. | Samuel Dumoulin | AG2R La Mondiale | 04:00 |
73. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 04:28 |
74. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | 04:36 |
75. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 04:38 |
76. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
77. | Julien Morice | Vital Concept-B&B Hotels | 06:25 |
78. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 06:45 |
79. | Benoît Vaugrenard | Groupama-FDJ | 07:22 |
80. | Urko Berrade | Euskadi Basque Country-Murias | 07:31 |
81. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 07:41 |
82. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | 07:45 |
83. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:08 |
84. | Maarten Wynants | Team Jumbo-Visma | 08:18 |
85. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 08:27 |
86. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 08:34 |
87. | David van der Poel | Corendon-Circus | 08:45 |
88. | Daniel Hoelgaard | Groupama-FDJ | 09:45 |
89. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 09:53 |
90. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 10:37 |
91. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | 11:15 |
92. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 11:51 |
93. | Roy Jans | Corendon-Circus | 12:18 |
94. | Emīls Liepins | Wallonie-Bruxelles | 12:28 |
95. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
96. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
97. | Jonas van Genechten | Vital Concept-B&B Hotels | 12:46 |
98. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 12:48 |
99. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 14:04 |
100. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 14:46 |
101. | Enzo Wouters | Lotto Soudal | 15:04 |
102. | Maarten van Trijp | Corendon-Circus | 15:27 |
103. | Corentin Ermenault | Vital Concept-B&B Hotels | 15:45 |
104. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | 16:01 |
105. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 16:09 |
106. | Daniel Viejo José | Euskadi Basque Country-Murias | 16:30 |
107. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 17:39 |
108. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | 18:14 |
109. | Nicolas Baldo | St Michel-Auber93 | 19:51 |
110. | Simon Sellier | Team Total Direct Energie | 24:08 |
Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.
Katarzyna Niewiadoma wywalczyła piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege Femmes mimo kraksy w pierwszej fazie rywalizacji.
Od wtorku kolarze powalczą we francuskojęzycznej części Szwajcarii w sześciodniowym wyścigu WorldTour - Tour de Romandie (23-28 kwietnia).
Patryk Goszczurny będzie reprezentował zespół Visma | Lease a Bike Development, czyli młodzieżowy zespół jednej z najlepszych kolarskich drużyn świata.
Egan Bernal mówi, że wrócił do normalnych treningów i że, choć nie wie, czy to możliwe, chce jeszcze raz wygrać…
Mathieu van der Poel zakończył kampanię klasyków z wygranymi w dwóch monumentach, ale nie postanowił, czy przerzuci się na MTB…