[Aktualizacja] Giro d'Italia 2019. Tom Dumoulin już poza wyścigiem

Tom Dumoulin (Team Sunweb) po wczorajszej kraksie i doznanej kontuzji kolana nie jedzie już w Giro d'Italia.

28-latek przystąpił co prawda do piątego odcinka Corsa Rosa, ale z rywalizacji wycofał się już na pierwszych kilometrach.

Dumoulin wczoraj upadł 6 kilometrów przed metą, notując ponad cztery minuty straty do zwycięzcy i spadając mocno w klasyfikacji generalnej. Głównym powodem do niepokoju była jednak kontuzja kolana, której doznał Holender w kraksie. Kolarz z Maastricht dociągnął do autobusu ekipy, lecz nie mógł zgiąć nogi, a ostatecznie trafił do szpitala na prześwietlenie, żeby wykluczyć wszelakie złamania. Choć kości pozostały nienaruszone, to kolano spuchło, a Holender nie wykluczył rezygnacji z wyścigu.

Dziś Team Sunweb poinformował, że Dumoulin stanie na starcie do etapu.

Z medycznego punktu widzenia może jechać, ale to, co będzie dalej będzie zależało od bólu w kolanie. Mamy nadzieję, że będzie dobrze i że nieprzyjemne uczucie ustąpi.

– tłumaczył lekarz ekipy, Stephan Jacolino.

Dumoulin odniósł się również do sytuacji za pośrednictwem Twittera.

Kolano wciąż boli, ale mamy nadzieję, że wraz z upływem czasu będzie lepiej. Dam z siebie wszystko, żeby dojechać. Trzymam kciuki.

– napisał.

Kontuzja okazała się jednak na tyle dokuczliwa, że lider zespołu Sunweb zdecydował się na wycofanie z wyścigu na pierwszych kilometrach piątego etapu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    15 maja 2019, 14:15 o 14:15

    Bardzo dziwna decyzja. Szans na wygraną już nie ma, po co się męczyć i ryzykować kontuzję, która pokrzyżuje plany startu w TdF?

  2. kukiela s

    17 maja 2019, 14:06 o 14:06

    slawek z Pabianic serdeczne pozdrowienia dla KOMENTATOROW GIRO profeska ogladam wszystkie etapy milo przy komentarzach czas leci panie Darku pozdrowcie Krzysia sojke i calo grupe lodzka kolarzy amatorow my lodziacy mamy duzo osiagniec jako kolarze a przede wszyskim w SAN JAHAN na MS POZRAWIAM

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: