Skandynawia stawia na kolarstwo kobiet. Bitwa Północy od 2021 roku

Arctic Tour of Norway 2016 kibice

Duży wyścig etapowy kobiet, Battle of North, zorganizowany ma zostać w roku 2021 na szosach Danii, Szwecji i Norwegii.

Pomysł, w zamyśle projekt na miarę Tour de France kobiet, to świeża inicjatywa organizatorów wyścigów Ladies Tour of Norway i Swedish Vargarda oraz Duńskiego Związku Kolarskiego.

Nowy wyścig w kalendarzu pojawić się ma w 2021 roku i liczyć ma 10 etapów, rozciągniętych na 11 dni. Trzy etapy mają odbyć się w Danii, trzy w Szwecji, a cztery w Norwegii. Całość transmitowana ma być na żywo przez liczne stacje telewizyjne.

Organizatorzy Ladies Tour of Norway poinformowali o narodzinach projektu i potwierdzili, że pracują nad zbudowaniem wyścigu, który w kalendarzu elity kobiet stanowiłby odpowiednik męskiego Tour de France.

Tour de France kobiet organizowany był w przeszłości w latach 1984 - 2009. O jego wskrzeszeniu w ostatnich latach dyskusje toczyły się przy organizacji jednodniowego wyścigu La Course, którym organizator męskiego wyścigu, Amaury Sport Organisation (ASO), zawiaduje od 2014. ASO od 2017 organizuje także Liege-Bastogne-Liege Femmes, a od 2015 Madrid Challenge, acz w planach nie ma organizacji etapówek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: