Giro d'Italia 2019: etap 4 – przekroje/mapki

Zapowiedź 4. etapu Giro d'Italia. 14 maja: Orbetello - Frascati (235 km ★★☆☆☆).

Maratoński etap, prowadzący w kierunku ulokowanej w okolicach Rzymu i znanej z produkcji wina miejscowości Frascati. Choć Tour de France i Vuelta a Espana powoli rezygnują z długich etapów na rzecz krótszych odcinków, Giro d’Italia wciąż testuje wytrzymałość zawodników, serwując im odcinki grubo przekraczające 200 kilometrów.

Trasa jest mocno pofałdowana, choć oficjalnie umiejscowiono na niej tylko jedną górską premię. W pierwszej części rywalizacji nie brakuje również innych „hopek”, które połączone z dystansem mogą utrudnić życie niektórym zawodnikom. Im bliżej mety, tym bardziej płasko, aczkolwiek na ostatnich 20 kilometrach znów zrobi się ciekawie. Ewentualne górki będą mocno nieregularne, a płaskie odcinki będą przeplatane z bardziej stromymi wyzwaniami.

Finisz prowadzi pod górę – cztery kilometry przed metą kolarze skręcą z głównej drogi do Frascati i pojadą węższą, aczkolwiek wciąż dobrej jakości szosą, znów prowadzącą raz pod górę, raz w dół. 2,1 kilometra przed kreską zacznie się zasadniczy podjazd, posiadający średnie nachylenie 4,4%.

O etapowe zwycięstwo powinni zatem przede wszystkim walczyć szybcy specjaliści od klasyków, w tym Diego Ulissi (UAE Team Emirates), podjazd przetrzymać może też Caleb Ewan (Lotto Soudal).

Zważywszy na długość odcinka możliwy jest jednak również dojazd na metę ucieczki, a wtedy triumfuje zawodnik z drugiego szeregu.

Premie górskie na trasie
Manciano (32,8 km – 202,2 km przed metą; 8,0 km; 3,7%; kat. 4)

Lotne premie na trasie
Vetralla (114,9 km – 120,1 km przed metą)
Mentana (186,7 km – 48,3 km przed metą)

Start honorowy do etapu o godz. 11:15, start ostry o godz. 11:30 po 8,5-kilometrowym odcinku neutralnym
Planowany finisz: 16:57-17:32

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: