Giro d'Italia 2019: etap 3. Zwycięstwo Fernando Gavirii

Elia Viviani (Deceuninck-QuickStep) pierwszy przeciął w Orbetello linię mety trzeciego etapu wyścigu Giro d'Italia.

Aktualny mistrz Włoch na kresce wyprzedził Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Arnauda Demare'a (Groupama-FDJ), ale za przyblokowanie na finiszu Matteo Moschettiego (Trek-Segafredo) został przesunięty na koniec grupy. Zwycięstwo w tej sytuacji przypadło Kolumbijczykowi.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły istotne zmiany, wciąż prowadzi Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Jeden z najdłuższych etapów (220 km) prowadził do Orbetello na półwyspie Argentario, po drodze przeprawiając się przez Poggio All’aglione (37 km 6,8 km; 5,4%) i Poggio l'Apparita (182 km; 3,8 km; 4,9%). Toskańska trasa wymagająca nie była, a największe zagrożenie stanowił silny wiatr, zwłaszcza spodziewany podczas przeprawy przez lagunę, prowadzącą do mety w Orbetello.

Po starcie z Vinci do przodu wyskoczył Japończyk Sho Hatsuyama (Nippo-Vini Fantini), któremu tylko pomachano i puszczono samopas. Śmiałek po 85 kilometrach zyskał 7 minut nad zrelaksowanym peletonem.

Kolejne kilometry mijały spokojnie, choć przewaga samotnie kręcącego Hatsuyamy stopniowo topniała, aż w końcu znalazł się w zasięgu wzroku peletonu. Gdy ponownie znalazł się w szeregach grupy zasadniczej, do mety wciąż pozostawało ponad 70 kilometrów.

Pomimo dużej odległości, dzielącej kolarz od mety w Ortobello, żadna ucieczka nie miała już tego dnia miejsca. Peleton jechał razem i jedynie kraksa sprawiła, że podzielił się na kilka kilometrów przed metą.

Wyniki 3. etap Giro d'Italia 2019 (GT), Vinci – Orbetello (220 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates5:23:19
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ
3.Pascal AckermannBora-hansgrohe
4.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
5.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data
6.Jakub MareczkoCCC Team
7.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
8.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
9.Christian KneesTeam INEOS
10.Sacha ModoloEF Education First
11.Simon YatesMitchelton-Scott
12.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
13.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
14.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
15.Caleb EwanLotto Soudal
16.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
17.Bauke MollemaTrek-Segafredo
18.Andrey ZeitsAstana Pro Team
19.Rafał MajkaBora-hansgrohe
20.Mikel LandaMovistar Team
21.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
22.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
23.Jan PolancUAE Team Emirates
24.Pavel SivakovTeam INEOS
25.Esteban ChavesMitchelton-Scott
26.Kristijan KorenBahrain-Merida
27.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step
28.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
29.Andrey AmadorMovistar Team
30.Davide FormoloBora-hansgrohe
31.Tosh van der SandeLotto Soudal
32.Damiano CarusoBahrain-Merida
33.Jack BauerMitchelton-Scott
34.Tom DumoulinTeam Sunweb
35.Tony GallopinAG2R La Mondiale
36.Matti BreschelEF Education First
37.Marco HallerTeam Katusha-Alpecin
38.Pello BilbaoAstana Pro Team
39.Jay MccarthyBora-hansgrohe
40.Davide VillellaAstana Pro Team
41.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
42.Tom LeezerTeam Jumbo-Visma
43.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
44.Simone ConsonniUAE Team Emirates
45.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
46.Michael GoglTrek-Segafredo
47.Jan BakelantsTeam Sunweb
48.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma
49.Diego UlissiUAE Team Emirates
50.Enrico GasparottoTeam Dimension Data
51.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
52.Víctor de La ParteCCC Team
53.Ben O'connorTeam Dimension Data
54.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin
55.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
56.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
57.Manuele BoaroAstana Pro Team
58.Valentin MadouasGroupama-FDJ
59.Hugh CarthyEF Education First
60.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
61.Sam OomenTeam Sunweb
62.Ion IzagirreAstana Pro Team
63.Dario CataldoAstana Pro Team
64.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
65.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
66.Danilo WyssTeam Dimension Data
67.Mikel NieveMitchelton-Scott
68.Nans PetersAG2R La Mondiale
69.Robert PowerTeam Sunweb
70.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
71.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
72.Jasper de BuystLotto Soudal
73.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy00:13
74.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:18
75.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ00:20
76.Marco MarcatoUAE Team Emirates00:46
77.Richard CarapazMovistar Team
78.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè
79.Domenico PozzovivoBahrain-Merida
80.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
81.Łukasz OwsianCCC Team
82.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
83.Scott DaviesTeam Dimension Data
84.Markel IrizarTrek-Segafredo
85.Tanel KangertEF Education First
86.Nicola ConciTrek-Segafredo
87.Joe DombrowskiEF Education First
88.Giovanni CarboniBardiani-CSF
89.Reto HollensteinTeam Katusha-Alpecin
90.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
91.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè
92.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
93.Amaro AntunesCCC Team
94.Adam HansenLotto Soudal
95.Laurens Ten DamCCC Team
96.Valerio ContiUAE Team Emirates
97.Josef CernyCCC Team
98.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
99.Jan HirtAstana Pro Team
100.Louis VervaekeTeam Sunweb
101.Francisco José VentosoCCC Team
102.Ryan GibbonsTeam Dimension Data
103.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
104.Mark RenshawTeam Dimension Data
105.Roger KlugeLotto Soudal
106.François BidardAG2R La Mondiale
107.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
108.Miles ScotsonGroupama-FDJ
109.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
110.Conor DunneIsrael Cycling Academy01:06
111.Tao Geoghegan HartTeam INEOS01:28
112.Sebastián HenaoTeam INEOS
113.Jhonatan NarvaezTeam INEOS
114.Eddie DunbarTeam INEOS
115.Salvatore PuccioTeam INEOS
116.Valerio AgnoliBahrain-Merida
117.Nathan BrownEF Education First01:34
118.Héctor CarreteroMovistar Team01:39
119.Chad HagaTeam Sunweb01:52
120.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data01:57
121.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step02:01
122.James KnoxDeceuninck-Quick Step
123.Lluís MasMovistar Team
124.Jasha SutterlinMovistar Team
125.Kamil GradekCCC Team
126.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
127.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
128.Thomas de GendtLotto Soudal02:28
129.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
130.Ben GastauerAG2R La Mondiale
131.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy
132.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
133.Luca CoviliBardiani-CSF
134.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
135.Manuel SenniBardiani-CSF
136.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin
137.Jenthe BiermansTeam Katusha-Alpecin
138.Hubert DupontAG2R La Mondiale
139.Umberto OrsiniBardiani-CSF
140.Enrico BarbinBardiani-CSF
141.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
142.Sean BennettEF Education First
143.Jai HindleyTeam Sunweb
144.Chris HamiltonTeam Sunweb
145.Brent BookwalterMitchelton-Scott
146.Olivier Le GacGroupama-FDJ
147.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
148.Antonio NibaliBahrain-Merida
149.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
150.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec03:14
151.Giulio CicconeTrek-Segafredo
152.Will ClarkeTrek-Segafredo
153.Iván Ramiro SosaTeam INEOS
154.Andrea GarosioBahrain-Merida
155.Grega BoleBahrain-Merida
156.Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma
157.Victor CampenaertsLotto Soudal
158.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
159.Laurens de PlusTeam Jumbo-Visma
160.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
161.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
162.Nico DenzAG2R La Mondiale
163.Paul MartensTeam Jumbo-Visma
164.Jelle VanendertLotto Soudal
165.Guy NivIsrael Cycling Academy
166.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
167.Lorenzo RotaBardiani-CSF
168.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè
169.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
170.Tom BohliUAE Team Emirates04:10
171.Antonio PedreroMovistar Team04:50
172.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin06:32
173.Mirco MaestriBardiani-CSF06:55
174.Paolo SimionBardiani-CSF

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma10:21:01
2.Simon YatesMitchelton-Scott00:19
3.Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:23
4.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:28
5.Tom DumoulinTeam Sunweb
6.Rafał MajkaBora-hansgrohe00:33
7.Bauke MollemaTrek-Segafredo00:39
8.Damiano CarusoBahrain-Merida00:40
9.Pello BilbaoAstana Pro Team00:42
10.Víctor de La ParteCCC Team00:45
11.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step00:46
12.Hugh CarthyEF Education First00:47
13.Diego UlissiUAE Team Emirates00:50
14.Davide FormoloBora-hansgrohe
15.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin00:58
16.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
17.Dario CataldoAstana Pro Team00:59
18.Esteban ChavesMitchelton-Scott01:00
19.Pavel SivakovTeam INEOS01:01
20.Ion IzagirreAstana Pro Team
21.Tony GallopinAG2R La Mondiale01:02
22.Enrico GasparottoTeam Dimension Data01:04
23.Mikel LandaMovistar Team01:07
24.Ben O'connorTeam Dimension Data01:12
25.Robert PowerTeam Sunweb01:13
26.Kristijan KorenBahrain-Merida
27.Jan PolancUAE Team Emirates01:16
28.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
29.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ01:18
30.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
31.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin01:20
32.Mikel NieveMitchelton-Scott01:22
33.Davide VillellaAstana Pro Team01:25
34.Manuele BoaroAstana Pro Team01:27
35.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step01:30
36.Andrey AmadorMovistar Team01:32
37.Jasper de BuystLotto Soudal01:33
38.Richard CarapazMovistar Team
39.Tanel KangertEF Education First
40.Jay MccarthyBora-hansgrohe01:34
41.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale01:38
42.Domenico PozzovivoBahrain-Merida01:39
43.Jan BakelantsTeam Sunweb01:41
44.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
45.Nans PetersAG2R La Mondiale01:45
46.Fernando GaviriaUAE Team Emirates01:46
47.Valerio ContiUAE Team Emirates01:47
48.Arnaud DemareGroupama-FDJ
49.Sam OomenTeam Sunweb
50.Joaquín Rojas JoséMovistar Team01:48
51.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
52.Pascal AckermannBora-hansgrohe01:51
53.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:52
54.Michael GoglTrek-Segafredo01:53
55.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step01:55
56.Joe DombrowskiEF Education First01:59
57.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step02:01
58.Tao Geoghegan HartTeam INEOS02:03
59.Laurens Ten DamCCC Team02:04
60.Louis VervaekeTeam Sunweb02:05
61.Simone ConsonniUAE Team Emirates02:06
62.Lucas HamiltonMitchelton-Scott02:07
63.Jan HirtAstana Pro Team02:13
64.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
65.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
66.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy02:14
67.Amaro AntunesCCC Team02:15
68.Nicola ConciTrek-Segafredo02:18
69.Giovanni CarboniBardiani-CSF02:19
70.Larry WarbasseAG2R La Mondiale02:20
71.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ02:23
72.Danilo WyssTeam Dimension Data02:24
73.Marco HallerTeam Katusha-Alpecin
74.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec02:26
75.Francisco José VentosoCCC Team02:27
76.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy02:28
77.Rüdiger SeligBora-hansgrohe02:29
78.Tosh van der SandeLotto Soudal02:31
79.Ryan GibbonsTeam Dimension Data02:32
80.Caleb EwanLotto Soudal02:34
81.Sacha ModoloEF Education First02:35
82.Reto HollensteinTeam Katusha-Alpecin
83.Eddie DunbarTeam INEOS02:42
84.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè02:43
85.Chad HagaTeam Sunweb02:46
86.Łukasz OwsianCCC Team02:50
87.Roger KlugeLotto Soudal02:52
88.Adam HansenLotto Soudal
89.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec02:58
90.James KnoxDeceuninck-Quick Step
91.Jonathan Klever CaicedoEF Education First03:04
92.Salvatore PuccioTeam INEOS03:11
93.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec03:14
94.Marco MarcatoUAE Team Emirates03:16
95.Valerio AgnoliBahrain-Merida
96.Nathan BrownEF Education First03:19
97.Jhonatan NarvaezTeam INEOS03:20
98.François BidardAG2R La Mondiale03:43
99.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo03:57
100.Sebastián HenaoTeam INEOS03:58
101.Jai HindleyTeam Sunweb03:59
102.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott04:01
103.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec04:06
104.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
105.Olivier Le GacGroupama-FDJ04:22
106.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy04:31
107.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
108.Brent BookwalterMitchelton-Scott04:35
109.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin04:42
110.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè04:46
111.Chris HamiltonTeam Sunweb04:50
112.Christian KneesTeam INEOS04:53
113.Paul MartensTeam Jumbo-Visma05:06
114.Ben GastauerAG2R La Mondiale05:07
115.Enrico BarbinBardiani-CSF05:08
116.Antonio NibaliBahrain-Merida05:09
117.Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma05:11
118.Manuel SenniBardiani-CSF05:14
119.Hubert DupontAG2R La Mondiale05:18
120.Lorenzo RotaBardiani-CSF05:35
121.Jenthe BiermansTeam Katusha-Alpecin05:36
122.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè05:49
123.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma05:57
124.Andrea GarosioBahrain-Merida06:11
125.Iván Ramiro SosaTeam INEOS06:12
126.Grega BoleBahrain-Merida06:14
127.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec06:19
128.Giulio CicconeTrek-Segafredo06:22
129.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe06:51
130.Andrey ZeitsAstana Pro Team06:58
131.Antonio PedreroMovistar Team07:22
132.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data08:01
133.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin08:12
134.Luca CoviliBardiani-CSF09:57
135.Mirco MaestriBardiani-CSF10:04
136.Umberto OrsiniBardiani-CSF10:27
137.Victor CampenaertsLotto Soudal10:33
138.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma10:37
139.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step11:37
140.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates11:59
141.Héctor CarreteroMovistar Team12:15
142.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data12:33
143.Lluís MasMovistar Team12:38
144.Thomas de GendtLotto Soudal13:14
145.Sean BennettEF Education First13:15
146.Jack BauerMitchelton-Scott13:22
147.Cesare BenedettiBora-hansgrohe13:30
148.Sepp KussTeam Jumbo-Visma14:02
149.Scott DaviesTeam Dimension Data14:05
150.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè14:16
151.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ14:24
152.Tom LeezerTeam Jumbo-Visma14:38
153.Miles ScotsonGroupama-FDJ14:44
154.Jelle VanendertLotto Soudal14:50
155.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè14:55
156.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè15:06
157.Markel IrizarTrek-Segafredo15:14
158.Josef CernyCCC Team15:19
159.Jasha SutterlinMovistar Team15:28
160.Matteo MoschettiTrek-Segafredo15:30
161.Matti BreschelEF Education First15:35
162.Laurens de PlusTeam Jumbo-Visma15:54
163.Jakub MareczkoCCC Team16:17
164.Mark RenshawTeam Dimension Data16:23
165.Kamil GradekCCC Team16:24
166.Conor DunneIsrael Cycling Academy16:25
167.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin17:15
168.Guy NivIsrael Cycling Academy18:26
169.Will ClarkeTrek-Segafredo18:27
170.Tom BohliUAE Team Emirates18:36
171.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè18:55
172.Paolo SimionBardiani-CSF21:32
173.Nico DenzAG2R La Mondiale23:30
174.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy28:52
175.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy31:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. reko

    13 maja 2019, 18:14 o 18:14

    no i proszę Mareczko bardzo ładnie, zważając że totalnie bez pociągu i niby po chorobie. Zobaczymy co będzie dalej bo widać, że z jednej strony ma moc i ładnie przechodził,a z drugiej wczoraj parenaście minut za peletonem.

  2. Piter

    13 maja 2019, 23:06 o 23:06

    A co ma być dalej,tylko wygrana się liczy. Mareczko niema szans na wygranie etapu

  3. Bruno

    14 maja 2019, 09:51 o 09:51

    Cała przyjemność z obserwowania, kibicowania w kolarstwie to szeroki horyzont kontekst i całe otoczenie ale masz prawo skupiać się tylko na kresce i docenianiu jedynie tego kto wygrał.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: