CCC Tour Grody Piastowskie 2019: etap 3. Maciej Paterski wygrywa w Jaworze

Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) wygrał, po finiszu z około 20-osboowej grupy, 3. etap 54. edycji CCC Tour Grody Piastowskie.
Na mecie wyznaczonej na Rynku w Jaworze Paterski pokonał Daniela Auera (Maloja Pushbikers) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS). W pierwszej grupie finiszował także lider klasyfikacji generalnej Kamil Małecki (CCC Development), utrzymując tym samym żółtą koszulkę lidera "Grodów".

Trzeciego dnia rywalizacji w CCC Tour Grody Piastowskie na kolarzy czekał liczący 144 kilometry etap, wiodący ze Złotoryi do Jawora. Na tym stosunkowo krótkim odcinku wyznaczone zostały trzy górskie premie 2. kategorii oraz trzy lotne i trzy specjalne premie. Pogoda nie sprzyjała - padała i było dość chłodno.

Mimo takich warunków peleton od startu był bardzo aktywny, a kolarze często gęsto podejmowali próby odjazdów. Na próżno. Przez 60 kilometrów żadna inicjowanych akcji nie otrzymała zielonego światła od peletonu. Dopiero po tym czasie na prowadzenie samotnie wysunął się Mateusz Grabis (Voster ATS), którego przewaga nad grupą główną urosła do 2 minut.

Grabis w swoim tempie pokonywał kolejne kilometry, ale po minięciu drugiej górskiej premii, wyznaczonej w Pomocnem na 99. kilometrze, peleton zaczął odrabiać stratę.

30 kilometrów wynosiła ona półtorej minuty, a 15 kilometrów dalej było już po akcji. Do finiszu w Jaworzu szykowała się cała grupa.

Wyniki 3. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2019 (2.2), Złotoryja - Jawor (144,3km):

1 Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) 3:20:54
2 Daniel Auer (Maloja Pushbikers)
3 Sylwester Janiszewski (Voster ATS)
4 Gasper Katrasnik (Adria Mobil)
5 Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic)
6 Kamil Małecki (CCC Development)
7 Federico Burchio (D'Amico um Tools)
8 Patryk Stosz (CCC Development)
9 Jacopo Mosca (D'Amico um Tools)
10 Michał Paluta (CCC Development)

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Tom

    11 maja 2019, 20:13 o 20:13

    Ja bardzo proszę. To jest Jawor. Jawor, a więc w Jaworze, do Jawora.

  2. reko

    11 maja 2019, 22:14 o 22:14

    a jutro pogoda jeszcze gorsza. Deszcz, zimno i porywywiatru do ponad 70kmh i do tego mocne zjazdy...będzie losowo czuje.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: