CCC Tour Grody Piastowskie 2019. Kamil Małecki: „taka presja motywuje do zwycięstw”

Na półmetku rywalizacji w 54. edycji CCC Tour Grody Piastowskie to Kamil Małecki stanowi najjaśniejszy punkt ekipy CCC Development.

Wywodzący się z Baszty Bytów kolarz wygrał czwartkowe kryterium uliczne w Legnicy, które stanowiło nieoficjalny prolog zmagań w „Grodach”. Z kolei dziś rano bliski był sięgnięcia po etapowe zwycięstwo w czasówce. Z powodu przewinienia „wlepiono mu” 2 sekundy kary, co przesunęło go na drugą lokatę.

Małecki nie poddał się jednak i kilka godzin później stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem jako zwycięzca 2. etapu z Głogowa do Polkowic, przejmując jednocześnie koszulkę lidera klasyfikacji generalnej CCC Tour Grody Piastowskie.

Trochę byłem zawiedzony poranną czasówką. Z drugiej strony nie musieliśmy dzięki temu tak kontrolować popołudniowego etapu, chociaż Vorarlberg nie do końca chciał wziąć to na swoje barki i włączyliśmy się później do pracy, żeby można było w ogóle finiszować

– mówił na mecie w Polkowicach zawodnik „pomarańczowej” ekipy.

Summa summarum wyszło to nam na dobre i wygraliśmy drugi etap, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Zdobycie koszulki lidera klasyfikacji generalnej „Grodów” to jedno. Inną rzeczą jest już jej utrzymanie, szczególnie gdy wziąć pod uwagę fakt, że dwa najtrudniejsze etapy wyścig dopiero przed kolarzami.

Jutro to już my będziemy musieli kontrolować. Ten jutrzejszy etap będzie jeszcze w miarę do przejechania- mamy trzy podjazdy, które nie są aż tak ciężkie. Jednak w niedzielę będzie już bardzo ciężko. Poza wymagającą trasą także pogoda ma być słaba - ma być zimno i mokro - więc to na pewno będzie wyzwanie

– dodał Kami.
Trudno nie zdać sobie sprawy, że na zawodnikach grupy CCC startujących w „Grodach” ciąży dodatkowa presja związana ze sponsorem, który swoją siedzibę ma właśnie w Polkowicach. Dla Małeckiego nie stanowi to jednak problemu i jak krótko skwitował na mecie:

Taka presja motywuje nas do zwycięstw, co z resztą widać.

Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10