CCC Tour Grody Piastowskie 2019: etap 2. Małecki najszybszy z peletonu

Kamil Małecki (CCC Development) wygrał w Polkowicach 2. etap 54. odsłony CCC Tour Grody Piastowskie, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na finiszu na polkowickim Rynku pokonał on Gaspera Katrasnika (Adria Mobil) oraz lidera Jannika Steimle'a (Team Vorarlberg Santic).

Drugim z piątkowych etapów tegorocznej edycji CCC Tour Grody Piastowskie był liczący nieco ponad 112 kilometrów odcinek. Poprowadził on peleton z Głogowa do Polkowic, gdzie przed południem kolarze rywalizowali w jeździe na czas.

Jeszcze na starcie zawodnikom towarzyszył deszcz, jednak tuż przed 17 niebo przejaśniło się i w takich już - sprzyjających - warunkach rozegrano popołudniowy etap.

Od startu peleton był aktywny, a po serii ataków na prowadzenie wysunęła się trójka zawodników: Jasper Vinkel (Aura Energi-CK Aarhus), Jacopo Mosca (D'Amico um Tools) oraz Adam Foltan (Topforex Lapierre).

Wspólnymi siłami trójka utrzymywała przewagę na poziomie 2 i pół minuty i tak upłynęła większość dystansu, jakie mieli do pokonania.

Po 80 kilometrach przewaga czołówki spadła, a losy ucieczki podzieliły się. Zmęczony mocno Foltan został z tyłu, a Mosca i Vinkel kontynuowali jeszcze swoją akcję. Nie miała ona jednak większych szans na powodzenie i zgodnie z przewidywaniami została wkrótce zakończona. Do mety pozostało 15 kilometrów.

Końcówka etapu zapętlona była po rundach w Polkowicach. Grupa zasadnicza nie pozwoliła już na żadne harce i o kolejności na mecie zadecydował finisz z grupy.

Wyniki 2. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2019 (2.2), Głogów - Polkowice (112,5km):

1 Kamil Małecki (CCC Development)            2:38:07
2 Gasper Katrasnik (Adria Mobil)
3 Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic)
4 Mattia Bevilacqua (Team Franco Ballerini)
5 Rasmus Lund (Aura Energi-CK Aarhus) 
6 Sylwester Janiszewski (Voster ATS)
7 Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)
8 Federico Burchio (D'Amico um Tools)
9 Patryk Stosz (CCC Development)
10 Daniel Nastasi (Team Cinelli)

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: