CCC Tour Grody Piastowskie 2019: etap 1. Czasówka dla Steimle'a

Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic) wygrał w Polkowicach 1. etap 54. edycji CCC Tour Grody Piastowskie.

Niemiec pokonał Kamila Małeckiego (CCC Development) i Adriana Kurka (Hurom BDC Develpment), obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej CCC Tour Grody Piastowskie.

Po rozgrywanym w czwartkowy wieczór kryterium w Legnicy, w piątek przyszła pora na oficjalne rozpoczęcie rywalizacji w 54. odsłonie CCC Tour Grody Piastowskie. Pierwszym etapem była 16-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Trasa była dokładnie taka sama jak przed rokiem, kiedy w pomarańczowym mieście po zwycięstwo sięgnął Jan Tratnik. Ścigający się wówczas w CCC Słoweniec wykręcił wówczas rezultat 20 minut i 13 sekund, co było dobrym punktem odniesienia do tegorocznej czasówki.

Początkowo zawodnicy często zmieniali się na prowadzeniu, a różnice czasowe były dość spore. Z dobrego rezultatu cieszyć się mógł Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), który na mecie zameldował się po 20 minutach i 41 sekundach. Długo na prowadzeniu jednak nie pozostał, bowiem ustawioną przez niego poprzeczkę przeskoczył o 1 sekundę Kamil Małecki (CCC Development).

Małecki utrzymywał się na prowadzeniu do samego końca, jednak uzyskany przez niego wynik został oprotestowny. Okazało się, że zawodnik CCC dopuścił się przewinienia, zbyt mocno ścinając jeden z zakrętów. Sędziowie nałożyli na niego 3 sekundy kary, co przesunęło go w klasyfikacji etapu na 2. pozycję.

Wyniki 1. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2019 (2.2), Polkowice - Polkowice (16,2 km; jazda indywidualna na czas):

1 Jannick Steimle (Team Vorarlberg Santic)  20:41
2 Kamil Małecki (CCC Development)      00:01
3 Adrian Kurek (Hurom BDC Development)    00:21
4 Szymon Tracz (CCC Development)       00:23
5 Michał Paluta (CCC Development)      00:37
6 Veljko Stojnic (Team Franco Ballerini)   00:38
7 Piotr Brożyna (CCC DEvelopment)      00:43
8 Maximilian Kuen (Team Vorarlberg Santic)  00:46
9 Attila Valter (CCC Development)      00:48
10 Patryk Stosz(CCC Development)       00:49

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: