Patrick Lefevere liczy na porozumienie z Julianem Alaphilippe

Julian Alaphilippe

Patrick Lefevere chce zatrzymać w składzie Juliana Alaphilippe'a, któremu wygasa w 2019 kontrakt, ale szef Deceuninck-Quick Step powtarza to co zawsze, możliwości budżetu jego zespołu są ograniczone.

Julian wie, ile znaczy dla nas, a my wiemy ile jesteśmy warci dla niego. Ale jest różnica między podwyżką w kontrakcie o dziesiątki, a setki tysięcy euro

– powiedział Lefevere o tegorocznym zwycięzcy Strade Bianche, Mediolan-San Remo i Strzały Walońskiej.

Odbyliśmy dobrą rozmowę po klasykach. Pytanie tylko, czy porozumiemy się w sprawach finansowych. Chcę nadal pracować z Julianem, jednak nie za wszelką cenę

– zaznaczył Belg w "Het Nieuwsblad".

Belgijska gazeta twierdzi, że Alaphilippe nie otrzymał dotąd oferty od Total Direct Energie, który według "La Gazzetta dello Sport" gotów jest mu płacić 4 miliony euro rocznie. Nie zgłosił się również Team Ineos, wysyłający sygnały o zainteresowaniu 26-letnim Francuzem.

Alaphilippe póki co rozpoczyna długie przygotowania do Tour de France. Wcześniej w planach ma Hammer Series w Stavanger (24-26 maja), Critérium du Dauphiné (9-18 czerwca) i mistrzostwa Francji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mariusz Szymański (@domelon)

    9 maja 2019, 14:36 o 14:36

    Podobne rozmowy i te same komunikaty od Patricka Lefevere jak przy tym jak Michał Kwiatkowski odchodził z Jego ekipy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: