Giro d'Italia 2019. Ben O'Connor nieśmiało ku maglia bianca

Ben O'Connor

Włoch Giacomo Nizzolo oraz Australijczyk Ben O’Connor poprowadzą ekipę Dimension Data w zmaganiach na trasie Giro d’Italia (11 maja – 2 czerwca).

Nizzolo we Włoszech szukał będzie pierwszego w karierze zwycięstwa na trasie Corsa Rosa. 30-latek w pięciu startach zapisał póki co 14 drugich lub trzecich miejsc oraz dwa zwycięstwa w klasyfikacji punktowej (2015 i 2016). W tym roku na koncie ma już wygrany etap Tour of Oman.

Włoski sprinter na finiszach liczyć będzie mógł na doświadczenie Marka Renshawa oraz moc Ryana Gibbonsa.

O’Connor do Włoch wraca po słodko-gorzkiej przygodzie z roku ubiegłego. 22-letni wówczas Australijczyk pokazał się w Katalonii, wygrał etap Tour of the Alps i na Giro jechał po 12. lokatę w klasyfikacji generalnej, pozycję tracąc na 19. etapie, w wyniku kraksy. W tym roku kolarzowi Dimension Data daleko do takich wyników.

Giro i ja mamy niedokończone rozrachunki. Celuję w jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej, być może nawet w koszulkę najlepszego młodzieżowca, w tym roku jest to cel przed startem. Być może moje wyniki nie pokazują mojej dyspozycji tak, jakbym sobie tego życzył, ale jestem pewien, że zrobiłem wszystko by móc nawiązać walkę

– zapewnił.

O’Connora w górach wspierać ma doświadczony Szwajcar Danilo Wyss oraz 24-letni Erytrejczyk Amanuel Ghebreigzabhier.

Skład Team Dimension Data na Giro d’Italia 2019: Giacomo Nizzolo, Ben O’Connor, Enrico Gasparotto, Ryan Gibbons, Danilo Wyss, Mark Renshaw, Amanuel Ghebreigzabhier i Scott Davies.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    8 maja 2019, 14:30 o 14:30

    O'Connor do momentu wycofania się z poprzedniego Giro był w 10, więc może namieszać do tego skład taki uniwersalny.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: