Sergio Higuita już w WorldTourze

autobus grupy EF Education-Drapac

Zespół EF Education First poinformował o zakontraktowaniu 21-letniego Kolumbijczyka Sergio Higuity.

Młody Kolumbijczyk dotychczas ścigał się w grupach Manzana Postobon (2016-2018) i, w pierwszych miesiącach sezonu 2019, Fundacion Euskadi.

Przeskok z Ameryki Łacińskiej do Europy i na poziom WorldTour przez baskijską ekipę był częścią umowy, acz po dobrych występach w pierwszych startach amerykański zespół zdecydował się przyspieszyć pozyskanie utalentowanego górala, którego pozyskaniem interesować się miało kilka innych zespołów. Grupa Jonathana Vaughtersa poinformowała, że na transfer w trakcie sezonu zgodę wyraziła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

21-letni Higuita w barwach Fundacion Euskadi zapisał 3. miejsce w Gran Premio Miguel Indurain, 4. w Klasika Primavera i Trofeo de Tramuntana, 7. w Vuelta a Andalucia, a do tego wygrał klasyfikację młodzieżową Volta a la Comunitat Valenciana i po wygranym etapie na 5. miejscu ukończył Volta ao Alentejo (2.2).

Nie mam słów by opisać mój stan umysłu, jestem szczęśliwy. Dostanie się tutaj było trudne, ale jeszcze trudniejsze będzie utrzymanie się na tym poziomie. Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym debiutem w Tour of California, gdzie będę mógł pracować na kolarzy takich jak Rigoberto Uran czy Tejay van Garderen, których podziwiałem jako dziecko

– powiedział Higuita w komunikacie prasowym zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Karol

  7 maja 2019, 15:12 o 15:12

  Tylko Rene Higuita! #gimbynieznajo

  • mef

   7 maja 2019, 16:12 o 16:12

   Ale to nie jest syn Rene - El Loco 🙂

   • Karol

    7 maja 2019, 16:40 o 16:40

    Wiem, że nie, po prostu jest tylko jeden Higuita 🙂 Scorpion kick to był sztos.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: