Giro d'Italia 2019. Sivakov i Geoghegan Hart na głęboką wodę

Pavel Sivakov i Tao Geoghegan Hart na trasie Giro d'Italia zdobywanie doświadczenia połączyć spróbują z walką o wynik. Duet we Włoszech poprowadzi młodziutki skład Team Ineos.

Rosjanin i Brytyjczyk w rolach liderów wylądowali po tym, jak obojczyk złamał Egan Bernal. Kolumbijczyk, mimo 22 wiosen na karku, miał poprowadzić brytyjski zespół w walce o najwyższe lokaty.

Kontuzja Bernala zmusiła brytyjską ekipę do zmiany planów. 21-letni Sivakov i 24-letni Geoghegan Hart, na koncie mający po jednym starcie w wyścigach trzytygodniowych, w Italii sprawdzą się w starciu z najlepszymi kolarzami w stawce.

Stawiamy sobie cele, ale najważniejsze będzie by animować wyścig, chłonąć jego atmosferę i cieszyć się ściganiem. To młody skład, chcemy by poczuli emocje tej rywalizacji i dreszczyk tej przygody, aby mogli sprawdzić, na co ich stać

 tłumaczył pryncypał zespołu, Dave Brailsford.

Duet w tym sezonie świetnie zaprezentował się podczas Tour of the Alps, wygrywają w sumie trzy etapy i zajmując dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Na trasie 102. edycji Giro d'Italia walka o miejsca w pierwszej dziesiątce będzie jednak bardziej skomplikowana, stąd przed dwójką zespół nie stawia wymagań wyniku.

Na trasie Corsa Rosa szansę powalczenia o wynik dostaną też inni kolarze. Bernala zastąpi Irlandczyk Eddie Dunbar, dla którego będzie to pierwszy Grand Tour w karierze. W górach swoich sił spróbować mogą także debiutujący w trzytygodniowym wyścigu Ivan Sosa oraz Sebastian Henao i Jhonatan Narvaez, Całym składem opiekowali się będą bardziej doświadczeni Christian Knees i Salvatore Puccio.

Skład Team Ineos na Giro d'Italia 2019: Pavel Sivakov, Tao Geoghegan Hart, Eddie Dunbar, Sebastian Henao, Christian Knees, Jhonatan Narvaez, Salvatore Puccio oraz Ivan Sosa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Adrian4900

  7 maja 2019, 20:12 o 20:12

  No ciekawy skład, jestem bardzo ciekawy Ivana Sosy na tym wyścigu.

 2. Kaczakwili

  7 maja 2019, 20:26 o 20:26

  Szkoda, że Gołaś nie dostał szansy. Stawiają na młodych....

 3. Mariusz Szymański (@domelon)

  8 maja 2019, 11:55 o 11:55

  To może być bardzo ciekawa ekipa i może nas pozytywnie (mam nadzieję) zaskoczyć na tym Giro. Nie ma presji wyniku a to może wprowadzić trochę pozytywnego szaleństwa. 😀

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: