Primoz Roglic wygrał 73. edycję Tour de Romandie. Słoweniec swoją dominację w wyścigu podkreślił triumfem na ostatnim etapie, 17-kilometrowej jeździe na czas w Genewie.
Zawodnik Jumbo-Visma o 13 sekund pokonał mistrza Europy Victora Campenaertsa (Lotto Soudal) oraz o 2 sekundy więcej Filippo Ganne (Team Ineos).
Mistrz Polski Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) uplasował się na etapie na 11. pozycji. W klasyfikacji końcowej Łukasz Owsian (CCC Team) zajął 50. lokatę.
Trasa czasówki była nieco pofalowana i bardziej techniczna w pierwszej części. Kolarze rywalizowali w porównywalnych warunkach pogodowych.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Team Jumbo-Visma | 19:58 |
2. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 00:13 |
3. | Filippo Ganna | Team INEOS | 00:15 |
4. | Patrick Bevin | CCC Team | 00:16 |
5. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | |
6. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 00:22 |
7. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 00:37 |
8. | Will Barta | CCC Team | 00:43 |
9. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 00:44 |
10. | Geraint Thomas | Team INEOS | 00:46 |
11. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
12. | Claudio Imhof | Swiss Cycling Team | 00:47 |
13. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 00:48 |
14. | Joey Rosskopf | CCC Team | 00:52 |
15. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:53 |
16. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 00:56 |
17. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
18. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
19. | Dylan van Baarle | Team INEOS | |
20. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 01:00 |
21. | Ilnur Zakarin | Team Katusha-Alpecin | |
22. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:01 |
23. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 01:03 |
24. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
25. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 01:05 |
26. | Hugh Carthy | EF Education First | 01:06 |
27. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 01:07 |
28. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 01:08 |
29. | Simon Spilak | Team Katusha-Alpecin | |
30. | Tanel Kangert | EF Education First | 01:13 |
31. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
32. | Dmitry Strakhov | Team Katusha-Alpecin | |
33. | Winner Anacona | Movistar Team | 01:14 |
34. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
35. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 01:16 |
36. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 01:18 |
37. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 01:20 |
38. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:23 |
39. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
40. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
41. | Michael Storer | Team Sunweb | 01:24 |
42. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
43. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
44. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
45. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
46. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 01:25 |
47. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:33 |
48. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 01:34 |
49. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 01:36 |
50. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 01:38 |
51. | Michael Woods | EF Education First | 01:40 |
52. | Joe Dombrowski | EF Education First | 01:42 |
53. | Jonas Vingegaard | Team Jumbo-Visma | |
54. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 01:43 |
55. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
56. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 01:44 |
57. | Jaime Castrillo | Movistar Team | 01:47 |
58. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 01:48 |
59. | Kenny Elissonde | Team INEOS | 01:49 |
60. | Vasil Kiryienka | Team INEOS | |
61. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 01:50 |
62. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 01:52 |
63. | Jaco Venter | Team Dimension Data | |
64. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | |
65. | Florian Stork | Team Sunweb | 01:53 |
66. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
67. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:54 |
68. | Danilo Wyss | Team Dimension Data | 01:56 |
69. | Ben Swift | Team INEOS | |
70. | Sander Armee | Lotto Soudal | 02:00 |
71. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:03 |
72. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 02:04 |
73. | Jorge Arcas | Movistar Team | 02:05 |
74. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
75. | Łukasz Owsian | CCC Team | 02:06 |
76. | Jay Robert Thomson | Team Dimension Data | |
77. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 02:07 |
78. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
79. | Louis Meintjes | Team Dimension Data | 02:08 |
80. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:09 |
81. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 02:10 |
82. | Patrick Schelling | Swiss Cycling Team | 02:11 |
83. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
84. | Eduard Prades | Movistar Team | 02:14 |
85. | Diego Rosa | Team INEOS | 02:15 |
86. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 02:16 |
87. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 02:17 |
88. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | |
89. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 02:18 |
90. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 02:19 |
91. | Vyacheslav Kuznetsov | Team Katusha-Alpecin | 02:20 |
92. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 02:22 |
93. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 02:23 |
94. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 02:25 |
95. | Roland Thalmann | Swiss Cycling Team | 02:28 |
96. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:31 |
97. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 02:34 |
98. | Simon Pellaud | Swiss Cycling Team | 02:36 |
99. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
100. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | |
101. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
102. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 02:37 |
103. | Mathias Fluckiger | Swiss Cycling Team | 02:44 |
104. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 02:45 |
105. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 02:46 |
106. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:47 |
107. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 02:53 |
108. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
109. | Pavel Kochetkov | Team Katusha-Alpecin | 02:58 |
110. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
111. | Matteo Badilatti | Swiss Cycling Team | 03:12 |
112. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 03:29 |
DNS | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
DNS | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
DNS | Davide Villella | Astana Pro Team | |
DNS | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | |
DNS | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
DNS | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Team Jumbo-Visma | 15:25:11 |
2. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 00:49 |
3. | Geraint Thomas | Team INEOS | 01:12 |
4. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 01:13 |
5. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:17 |
6. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | 01:33 |
7. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:35 |
8. | Ilnur Zakarin | Team Katusha-Alpecin | 02:00 |
9. | Simon Spilak | Team Katusha-Alpecin | 02:08 |
10. | Michael Woods | EF Education First | 02:18 |
11. | Carlos Betancur | Movistar Team | 02:21 |
12. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 02:25 |
13. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 02:32 |
14. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 02:34 |
15. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 02:35 |
16. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 03:07 |
17. | Tanel Kangert | EF Education First | 03:12 |
18. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:18 |
19. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 03:32 |
20. | Winner Anacona | Movistar Team | 03:37 |
21. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 03:57 |
22. | Joey Rosskopf | CCC Team | 04:01 |
23. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 04:06 |
24. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 05:19 |
25. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 05:24 |
26. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 06:21 |
27. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 06:45 |
28. | Hugh Carthy | EF Education First | 06:46 |
29. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 06:57 |
30. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 07:25 |
31. | Matteo Badilatti | Swiss Cycling Team | 07:36 |
32. | Dylan van Baarle | Team INEOS | 08:16 |
33. | Joe Dombrowski | EF Education First | 08:25 |
34. | Louis Meintjes | Team Dimension Data | 08:37 |
35. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 09:07 |
36. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 09:10 |
37. | Patrick Bevin | CCC Team | 09:14 |
38. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 09:41 |
39. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:22 |
40. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 11:13 |
41. | Simon Pellaud | Swiss Cycling Team | 11:21 |
42. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 11:45 |
43. | Danilo Wyss | Team Dimension Data | 11:54 |
44. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 12:19 |
45. | Mathias Fluckiger | Swiss Cycling Team | 12:21 |
46. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 12:26 |
47. | Roland Thalmann | Swiss Cycling Team | 13:56 |
48. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 14:16 |
49. | Jaime Castrillo | Movistar Team | 14:53 |
50. | Łukasz Owsian | CCC Team | 15:26 |
51. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 16:48 |
52. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 17:25 |
53. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 18:43 |
54. | Patrick Schelling | Swiss Cycling Team | 18:46 |
55. | Michael Storer | Team Sunweb | 19:07 |
56. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 20:18 |
57. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 20:29 |
58. | Kenny Elissonde | Team INEOS | 20:55 |
59. | Diego Rosa | Team INEOS | 21:54 |
60. | Ben Swift | Team INEOS | 21:58 |
61. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:11 |
62. | Eduard Prades | Movistar Team | 22:15 |
63. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 22:36 |
64. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:58 |
65. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 23:23 |
66. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 25:53 |
67. | Florian Stork | Team Sunweb | 27:17 |
68. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | 27:42 |
69. | Claudio Imhof | Swiss Cycling Team | 28:09 |
70. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 28:19 |
71. | Jorge Arcas | Movistar Team | 28:38 |
72. | Jonas Vingegaard | Team Jumbo-Visma | 28:56 |
73. | Pavel Kochetkov | Team Katusha-Alpecin | 29:06 |
74. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 29:38 |
75. | Sander Armee | Lotto Soudal | 29:50 |
76. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 29:51 |
77. | Dmitry Strakhov | Team Katusha-Alpecin | 30:04 |
78. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 30:14 |
79. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 30:27 |
80. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | 31:33 |
81. | Vyacheslav Kuznetsov | Team Katusha-Alpecin | 31:45 |
82. | Will Barta | CCC Team | 32:06 |
83. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 32:25 |
84. | Filippo Ganna | Team INEOS | 33:47 |
85. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 34:06 |
86. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 34:41 |
87. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 36:20 |
88. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 36:23 |
89. | Vasil Kiryienka | Team INEOS | 37:05 |
90. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | 39:41 |
91. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 39:51 |
92. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 40:11 |
93. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 40:26 |
94. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | 43:18 |
95. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | 43:29 |
96. | Jaco Venter | Team Dimension Data | 44:12 |
97. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 44:30 |
98. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 45:44 |
99. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 46:01 |
100. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 47:08 |
101. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 47:33 |
102. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 51:32 |
103. | Jay Robert Thomson | Team Dimension Data | 55:25 |
104. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 57:07 |
105. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 57:53 |
106. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 57:58 |
107. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 58:50 |
108. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 1:01:19 |
109. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 1:03:40 |
110. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | 1:05:02 |
111. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 1:09:55 |
112. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 1:13:44 |