Rick Zabel (Katusha-Alpecin) triumfował w miejscowości Bedale na mecie drugiego odcinka brytyjskiego Tour de Yorkshire.
Niemiecki sprinter w chaotycznym sprincie pokonał Holendra Boya van Poppela (Roompot-Charles) i Brytyjczyka Chrisa Lawlessa (Team Ineos).
Liderem wyścigu pozostał Jasper Asselman (Roompot-Charles).
Drugi etap ścigania na szosach północnej Anglii nie nastręczał większych kłopotów, gdyż na 132 kilometrach wyrastała tylko jedna górska premia, Côte de Lindley (69 km; 1,5 km; 7,4%). Ważniejszym wydarzeniem była za to wizyta w Harrogate, podczas której peleton pokonał półtorej rundy, która we wrześniu gościła będzie mistrzostwa świata.
W ucieczce dnia znaleźli się Tom Stewart (Canyon DBH p/b Bloor Homes), Fabian Grellier (Total Direct Energie), Jakob Scott (SwiftCarbon) i Chris McGlinchey (Vitus), a po pierwszym lotnym finiszu, także James Fouche i Robert Scott (obaj Team Wiggins Le Col).
Szóstka na górskiej premii notowała 1:20 nad peletonem, w którym pracowali kolarze Katusha-Alpecin i Roompot-Charles. Przeciąganie liny w deszczowych warunkach trwało do samego końca – 15 kilometrów przed metą zaatakowali bowiem McGlinchey orz Stewart, broniąc 20-sekunodwej przewagi.
W peletonie pracowali Senne Leysen i Jan-Willem van Schip, prowadząc lidera wyścigu Jaspera Asselmana. Uciekinierów złapano na 10 kilometrów przed metą, ale to nie powstrzymało kontrataków.
Te nie przyniosły większego rezultatu i w finale o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Na zalanych deszczem ulicach Bedale wysoko trzymali się dwaj zawodnicy CCC Team, ale Greg van Avermaet nie miał wystarczająco wielu pomocników by liczyć się na finiszu. Kolarze Katusha-Alpecin wykazali się lepszym wyczuciem i na ostatnim kilometrze świetnie poprowadzili Ricka Zabela, który w chaosie zachował przytomność umysłu i ruszył z pierwszej pozycji.
Niemiec na kresce zameldował się pewnie jako pierwszy, dając zespołowi drugie dopiero zwycięstwo w tym sezonie.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rick Zabel | Team Katusha-Alpecin | 3:09:16 |
2. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
3. | Chris Lawless | Team INEOS | |
4. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
5. | Daniel Mclay | Great Britain | |
6. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
7. | Jonas van Genechten | Vital Concept-B&B Hotels | |
8. | Michael Rice | Hagens Berman Axeon | |
9. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
10. | Connor Swift | Madison Genesis | |
11. | Scott Thwaites | Vitus Pro Cycling | |
12. | Jenthe Biermans | Team Katusha-Alpecin | |
13. | Julen Irizar | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | |
15. | Stephen Bradbury | SwiftCarbon Pro Cycling | |
16. | Ethan Hayter | Great Britain | |
17. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
18. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | |
19. | Charley Calvert | Great Britain | |
20. | George Wood | SwiftCarbon Pro Cycling | |
21. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
22. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | |
23. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
24. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
25. | Robin Carpenter | Rally UHC Cycling | |
26. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
27. | Scott Auld | Ribble Pro Cycling | |
28. | Eddie Dunbar | Team INEOS | |
29. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
30. | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
31. | Alex Luhrs | Ribble Pro Cycling | |
32. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
33. | Robert-jon Mccarthy | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
34. | Jacob Hennessy | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
35. | Ben Turner | Great Britain | |
36. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | |
37. | Alistair Slater | Vitus Pro Cycling | |
38. | Nathan Haas | Team Katusha-Alpecin | |
39. | Sean Flynn | Great Britain | |
40. | Krister Hagen | Riwal Readynez Cycling Team | |
41. | Harry Tanfield | Team Katusha-Alpecin | |
42. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
43. | Steff Cras | Team Katusha-Alpecin | |
44. | Adam Kenway | Vitus Pro Cycling | |
45. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | |
46. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
47. | Michał Gołaś | Team INEOS | |
48. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
49. | Chris Froome | Team INEOS | |
50. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
51. | Owain Doull | Team INEOS | |
52. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
53. | Isaac Mundy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
54. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
55. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
56. | Michael Cuming | Madison Genesis | |
57. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
58. | Michael Schar | CCC Team | |
59. | Maximilian Stedman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
60. | William Tidball | Great Britain | |
61. | Corentin Navarro | Team Wiggins Le Col | |
62. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
63. | Adam de Vos | Rally UHC Cycling | |
64. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
65. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
66. | Thomas Pidcock | Team Wiggins Le Col | |
67. | Michael Mottram | Vitus Pro Cycling | |
68. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
69. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
70. | Daniel Pearson | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
71. | Serge Pauwels | CCC Team | |
72. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | |
73. | Joey Walker | Madison Genesis | |
74. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
75. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
76. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
77. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
78. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
79. | Gruffudd Lewis | Ribble Pro Cycling | |
80. | Christopher Latham | Vitus Pro Cycling | |
81. | John Archibald | Ribble Pro Cycling | |
82. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | |
83. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | |
84. | Ian Bibby | Madison Genesis | |
85. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 00:19 |
87. | Christopher Mcglinchey | Vitus Pro Cycling | |
88. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
89. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | |
90. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 00:23 |
91. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
92. | Mark Renshaw | Team Dimension Data | |
93. | Ian Stannard | Team INEOS | |
94. | Richard Handley | Madison Genesis | |
95. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | 00:30 |
96. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:33 |
97. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | |
98. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | |
99. | Zeb Kyffin | Ribble Pro Cycling | 00:36 |
100. | Yoann Bagot | Vital Concept-B&B Hotels | 00:44 |
101. | Bert van Lerberghe | Cofidis, Solutions Crédits | |
102. | Kévin Reza | Vital Concept-B&B Hotels | |
103. | Juan Antonio Lopez-cozar | Euskadi Basque Country-Murias | |
104. | Tom-Jelte Slagter | Team Dimension Data | 00:00 |
105. | Sergio Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:44 |
106. | Bernhard Eisel | Team Dimension Data | 00:48 |
107. | Leonardo Basso | Team INEOS | 00:52 |
108. | Daniel Bigham | Ribble Pro Cycling | |
109. | Jacob Tipper | Ribble Pro Cycling | |
110. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
111. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | 00:56 |
112. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
113. | Ander Barrenetxea | Euskadi Basque Country-Murias | |
114. | Rasmus Tiller | Team Dimension Data | 01:00 |
115. | Graham Briggs | Vitus Pro Cycling | 01:34 |
116. | Paweł Bernas | CCC Team | 01:52 |
117. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | |
118. | Joe Nally | Great Britain | 02:00 |
119. | Nic Dlamini | Team Dimension Data | 02:07 |
120. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 02:11 |
122. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 00:00 |
DNF | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | - |
DNF | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | |
DNS | Colin Joyce | Rally UHC Cycling | |
DNS | Ryan Anderson | Rally UHC Cycling |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 7:14:50 |
2. | Rick Zabel | Team Katusha-Alpecin | 00:01 |
3. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | 00:05 |
4. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | |
5. | Jacob Hennessy | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
6. | Jonas van Genechten | Vital Concept-B&B Hotels | 00:07 |
7. | Chris Lawless | Team INEOS | |
8. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | |
9. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
10. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 00:11 |
11. | Michael Rice | Hagens Berman Axeon | |
12. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
13. | Ethan Hayter | Great Britain | |
14. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
15. | Julen Irizar | Euskadi Basque Country-Murias | |
16. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | |
17. | Connor Swift | Madison Genesis | |
18. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
19. | Scott Thwaites | Vitus Pro Cycling | |
20. | Daniel Mclay | Great Britain | |
21. | Charley Calvert | Great Britain | |
22. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
23. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | |
24. | George Wood | SwiftCarbon Pro Cycling | |
25. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
26. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
27. | Harry Tanfield | Team Katusha-Alpecin | |
28. | Alex Luhrs | Ribble Pro Cycling | |
29. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
30. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
31. | Nathan Haas | Team Katusha-Alpecin | |
32. | Eddie Dunbar | Team INEOS | |
33. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
34. | Steff Cras | Team Katusha-Alpecin | |
35. | Krister Hagen | Riwal Readynez Cycling Team | |
36. | Owain Doull | Team INEOS | |
37. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
38. | William Tidball | Great Britain | |
39. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
40. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
41. | Jenthe Biermans | Team Katusha-Alpecin | |
42. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
43. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
44. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
45. | Alistair Slater | Vitus Pro Cycling | |
46. | Adam de Vos | Rally UHC Cycling | |
47. | Michael Mottram | Vitus Pro Cycling | |
48. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
49. | Chris Froome | Team INEOS | |
50. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | |
51. | Thomas Pidcock | Team Wiggins Le Col | |
52. | Adam Kenway | Vitus Pro Cycling | |
53. | Christopher Latham | Vitus Pro Cycling | |
54. | Maximilian Stedman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
55. | Corentin Navarro | Team Wiggins Le Col | |
56. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
57. | Robert-jon Mccarthy | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
58. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
59. | Michał Gołaś | Team INEOS | |
60. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
61. | Robin Carpenter | Rally UHC Cycling | |
62. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
63. | Isaac Mundy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
64. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
65. | Daniel Pearson | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
66. | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
67. | Serge Pauwels | CCC Team | |
68. | John Archibald | Ribble Pro Cycling | |
69. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
70. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
71. | Michael Schar | CCC Team | |
72. | Michael Cuming | Madison Genesis | |
73. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | |
74. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
75. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
76. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
77. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | |
78. | Gruffudd Lewis | Ribble Pro Cycling | |
79. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | |
80. | Ian Bibby | Madison Genesis | |
81. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | |
82. | Tom-Jelte Slagter | Team Dimension Data | |
83. | Christopher Mcglinchey | Vitus Pro Cycling | 00:27 |
84. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:30 |
85. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
86. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
87. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 00:34 |
88. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
89. | Richard Handley | Madison Genesis | |
90. | Ian Stannard | Team INEOS | |
91. | Mark Renshaw | Team Dimension Data | |
92. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:39 |
93. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | 00:41 |
94. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:44 |
95. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | |
96. | Zeb Kyffin | Ribble Pro Cycling | 00:47 |
97. | Scott Auld | Ribble Pro Cycling | 00:54 |
98. | Yoann Bagot | Vital Concept-B&B Hotels | 00:55 |
99. | Bert van Lerberghe | Cofidis, Solutions Crédits | |
100. | Sergio Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
101. | Kévin Reza | Vital Concept-B&B Hotels | |
102. | Bernhard Eisel | Team Dimension Data | 00:59 |
103. | Daniel Bigham | Ribble Pro Cycling | 01:02 |
104. | Leonardo Basso | Team INEOS | 01:03 |
105. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
106. | Jacob Tipper | Ribble Pro Cycling | |
107. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 01:07 |
108. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | |
109. | Joe Nally | Great Britain | 02:11 |
110. | Nic Dlamini | Team Dimension Data | 02:18 |
111. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Stephen Bradbury | SwiftCarbon Pro Cycling | 03:36 |
113. | Joey Walker | Madison Genesis | 04:12 |
114. | Juan Antonio Lopez-cozar | Euskadi Basque Country-Murias | 04:20 |
115. | Paweł Bernas | CCC Team | 05:30 |
116. | Graham Briggs | Vitus Pro Cycling | 07:18 |
117. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 08:46 |
118. | Ben Turner | Great Britain | 09:08 |
119. | Ander Barrenetxea | Euskadi Basque Country-Murias | 10:04 |
120. | Rasmus Tiller | Team Dimension Data | 10:08 |
121. | Sean Flynn | Great Britain | 10:42 |
122. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 12:53 |