Tour de Romandie 2019: etap 3. David Gaudu potwierdza klasę

David Gaudu (Groupama-FDJ) zapisał na koncie zwycięstwo etapowe Tour de Romandie, jako pierwszy mijając linię mety w Romont.

Jako drugi zameldował się Rui Costa (UAE Team Emirates). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał trzeci dziś Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Krótki, 160-kilometrowy, odcinek kręcił się wokół miejscowości Romont, po drodze pokonując cztery górskie premie, w tym Vuisternens-en-Ogoz (40 km; 2,2 km; 5,7%), Vauderens (96 km; 1,2 km; 7,8%) i Villars-Bramard (4,2 km; 5,3%). Ta ostatnia zlokalizowana była 12,5 kilometra przed metą, poprzedzając niepunktowany podjazd (5,9 km 3,1%) i krótki, ale stromy finisz pod górę.

Ucieczkę utworzyli Kenny Elissonde (Team Ineos), Lennard Kamna, Michael Storer (Team Sunweb), Michael Albasini (Mitchelton-Scott), Jan Tratnik (Bahrain-Merida), Andrey Amador (Movistar) i Roland Thalmann (Szwajcaria), mijając Vuisternens-en-Ogoz (40 km) z przewagą półtorej minuty.

Amador w klasyfikacji generalnej tracił zaledwie 1:22, dlatego Jumbo-Visma pilnowała by różnica nie przekroczyła 2 minut. W połowie drogi akcję opuścili Albasini i właśnie Amador, dołączył natomiast Nikita Stalnov (Astana).

30 kilometrów przed metą do odrobienia została minuta. Kolarze Education First wzmocnili pościg, łapiąc uciekinierów tuż przed ostatnią górską premią.

Wysokie tempo znacznie zmniejszyło peleton. 7 kilometrów przed kreską atakował Thomas de Gendt (Lotto Soudal), ale szybko osłabł. Na czele pokazali się zawodnicy CCC Team, jednak w finale nie liczyli się.

Końcowy podjazd, o nachyleniu do 17%, dał się odczuć, do tego został zakłócony przez kraksę. Najlepiej odnalazł się w tym 22-letni Gaudu, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu klasy WorldTour.

Wyniki 3. etapu Tour de Romandie 2019 (2.WT), Romont - Romont (160 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.David GauduGroupama-FDJ3:50:53
2.Rui CostaUAE Team Emirates
3.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma
4.Michael WoodsEF Education First
5.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
6.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team00:03
7.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
8.Davide VillellaAstana Pro Team
9.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
10.Damien HowsonMitchelton-Scott
11.Mathias FrankAG2R La Mondiale
12.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin
13.Carlos BetancurMovistar Team
14.Geraint ThomasTeam INEOS
15.Riccardo ZoidlCCC Team00:06
16.Eduardo SepulvedaMovistar Team
17.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
18.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
19.Winner AnaconaMovistar Team
20.Nans PetersAG2R La Mondiale00:10
21.Tanel KangertEF Education First00:12
22.Sander ArmeeLotto Soudal00:13
23.Louis MeintjesTeam Dimension Data
24.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
25.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
26.Edward RavasiUAE Team Emirates
27.Julien BernardTrek-Segafredo
28.Daniel Felipe MartinezEF Education First
29.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team00:20
30.Nicolas RocheTeam Sunweb
31.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team
32.Simone PetilliUAE Team Emirates
33.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
34.Niklas EgTrek-Segafredo
35.Joey RosskopfCCC Team
36.Merhawi KudusAstana Pro Team
37.Simon PellaudSwiss Cycling Team
38.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:33
39.Clément ChevrierAG2R La Mondiale00:36
40.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
41.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team00:46
42.Danilo WyssTeam Dimension Data
43.Cameron MeyerMitchelton-Scott00:52
44.Joe DombrowskiEF Education First00:55
45.Léo VincentGroupama-FDJ00:56
46.Patrick BevinCCC Team
47.Łukasz OwsianCCC Team
48.Patrick SchellingSwiss Cycling Team
49.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
50.Thomas de GendtLotto Soudal01:03
51.Jonathan Klever CaicedoEF Education First01:17
52.Sonny ColbrelliBahrain-Merida01:21
53.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott01:47
54.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma01:51
55.Dylan van BaarleTeam INEOS
56.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
57.Andrey AmadorMovistar Team
58.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo02:26
59.Benjamin ThomasGroupama-FDJ03:02
60.Hugh CarthyEF Education First04:00
61.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team05:27
62.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
63.Jaime CastrilloMovistar Team
64.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data
65.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
66.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
67.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
68.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
69.Roland ThalmannSwiss Cycling Team
70.Jorge ArcasMovistar Team
71.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
72.Jonas GregaardAstana Pro Team
73.Ben SwiftTeam INEOS
74.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
75.Eduard PradesMovistar Team
76.Stefan KungGroupama-FDJ
77.Francisco José VentosoCCC Team
78.Harm VanhouckeLotto Soudal
79.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
80.Jaco VenterTeam Dimension Data
81.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
82.Luka PibernikBahrain-Merida
83.Michael StorerTeam Sunweb
84.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin06:11
85.Vasil KiryienkaTeam INEOS
86.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data08:16
87.Victor CampenaertsLotto Soudal
88.Nico DenzAG2R La Mondiale
89.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
90.Daniil FominykhAstana Pro Team
91.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
92.Meiyin WangBahrain-Merida
93.Silvan DillierAG2R La Mondiale
94.Nathan BrownEF Education First
95.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
96.Markel IrizarTrek-Segafredo
97.Patrick MullerSwiss Cycling Team
98.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
99.Claudio ImhofSwiss Cycling Team
100.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
101.Diego RosaTeam INEOS
102.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin
103.Callum ScotsonMitchelton-Scott
104.Florian StorkTeam Sunweb
105.Will BartaCCC Team
106.William BonnetGroupama-FDJ
107.Tom BohliUAE Team Emirates
108.Chad HagaTeam Sunweb
109.Maciej BodnarBora-hansgrohe
110.Jan HirtAstana Pro Team08:27
111.Filippo GannaTeam INEOS08:32
112.Simone ConsonniUAE Team Emirates
113.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step11:38
114.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step
115.Ryan MullenTrek-Segafredo
116.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
117.Erik BaskaBora-hansgrohe
118.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
119.Will ClarkeTrek-Segafredo
120.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
121.Lennard KamnaTeam Sunweb
122.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
123.Jan TratnikBahrain-Merida
124.Nikita StalnovAstana Pro Team
125.Kenny ElissondeTeam INEOS11:46
126.Shane ArchboldBora-hansgrohe12:01
127.Rasmus IversenLotto Soudal18:30
DNFSam BennettBora-hansgrohe
DNFAsbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
DNFManuele MoriUAE Team Emirates
DNSStephen WilliamsBahrain-Merida

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma12:23:02
2.David GauduGroupama-FDJ00:06
3.Rui CostaUAE Team Emirates00:08
4.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:19
5.Geraint ThomasTeam INEOS00:20
6.Carlos BetancurMovistar Team00:21
7.Damien HowsonMitchelton-Scott00:25
8.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:27
9.Michael WoodsEF Education First00:28
10.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:29
11.Winner AnaconaMovistar Team
12.Mathias FrankAG2R La Mondiale
13.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin00:31
14.Eduardo SepulvedaMovistar Team00:33
15.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
16.Carl Fredrik HagenLotto Soudal00:35
17.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ00:38
18.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin00:50
19.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:55
20.Tanel KangertEF Education First01:23
21.Riccardo ZoidlCCC Team01:24
22.Daniel Felipe MartinezEF Education First01:29
23.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team01:34
24.Joey RosskopfCCC Team01:38
25.Merhawi KudusAstana Pro Team01:51
26.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team01:57
27.Patrick BevinCCC Team02:04
28.Nans PetersAG2R La Mondiale02:07
29.Julien BernardTrek-Segafredo
30.Louis MeintjesTeam Dimension Data03:05
31.Andrey AmadorMovistar Team
32.Niklas EgTrek-Segafredo03:08
33.Thomas de GendtLotto Soudal03:34
34.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo03:50
35.Nicolas RocheTeam Sunweb05:16
36.Hugh CarthyEF Education First05:24
37.Edward RavasiUAE Team Emirates
38.Hermann PernsteinerBahrain-Merida05:26
39.Simone PetilliUAE Team Emirates05:28
40.Simon PellaudSwiss Cycling Team05:30
41.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team05:35
42.Dylan van BaarleTeam INEOS
43.Sonny ColbrelliBahrain-Merida05:38
44.Danilo WyssTeam Dimension Data05:51
45.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team05:52
46.Kilian FrankinyGroupama-FDJ05:55
47.Clément ChevrierAG2R La Mondiale05:57
48.Joe DombrowskiEF Education First06:07
49.Jonathan Klever CaicedoEF Education First06:26
50.Davide VillellaAstana Pro Team06:51
51.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott06:57
52.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
53.Léo VincentGroupama-FDJ07:18
54.Jaime CastrilloMovistar Team08:12
55.Michael StorerTeam Sunweb08:13
56.Stefan KungGroupama-FDJ09:13
57.Cameron MeyerMitchelton-Scott09:45
58.Łukasz OwsianCCC Team09:56
59.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team10:26
60.Eduard PradesMovistar Team10:31
61.Ben SwiftTeam INEOS10:32
62.Roland ThalmannSwiss Cycling Team10:33
63.Jonas GregaardAstana Pro Team10:48
64.Michael AlbasiniMitchelton-Scott13:14
65.Nico DenzAG2R La Mondiale13:25
66.Patrick MullerSwiss Cycling Team
67.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team14:30
68.Jan HirtAstana Pro Team14:40
69.Patrick SchellingSwiss Cycling Team14:41
70.Filippo GannaTeam INEOS15:59
71.Benjamin ThomasGroupama-FDJ16:31
72.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team16:56
73.Jorge ArcasMovistar Team17:03
74.Kenny ElissondeTeam INEOS17:09
75.Silvan DillierAG2R La Mondiale17:10
76.Diego RosaTeam INEOS17:12
77.Alexis GougeardAG2R La Mondiale17:15
78.Florian StorkTeam Sunweb17:16
79.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin17:32
80.Vasil KiryienkaTeam INEOS17:43
81.Tony MartinTeam Jumbo-Visma18:34
82.Francisco José VentosoCCC Team19:00
83.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team19:02
84.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin19:07
85.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team19:15
86.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin19:55
87.Jan TratnikBahrain-Merida20:23
88.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step20:38
89.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step20:40
90.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma21:36
91.Harm VanhouckeLotto Soudal21:40
92.Claudio ImhofSwiss Cycling Team21:44
93.Luka PibernikBahrain-Merida21:46
94.Chad HagaTeam Sunweb21:47
95.Will BartaCCC Team21:53
96.Callum ScotsonMitchelton-Scott21:56
97.Victor CampenaertsLotto Soudal22:42
98.Nathan BrownEF Education First23:15
99.Sander ArmeeLotto Soudal24:26
100.Christoph PfingstenBora-hansgrohe24:46
101.Lennard KamnaTeam Sunweb25:17
102.Nikita StalnovAstana Pro Team26:16
103.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma26:33
104.William BonnetGroupama-FDJ27:39
105.Tom BohliUAE Team Emirates27:41
106.Maciej BodnarBora-hansgrohe28:27
107.Markel IrizarTrek-Segafredo28:39
108.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data29:19
109.Jaco VenterTeam Dimension Data29:37
110.Johannes FrohlingerTeam Sunweb29:40
111.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma31:13
112.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale32:15
113.Daniil FominykhAstana Pro Team32:20
114.Simone ConsonniUAE Team Emirates32:24
115.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step35:29
116.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step35:30
117.Shane ArchboldBora-hansgrohe36:19
118.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data38:07
119.Meiyin WangBahrain-Merida39:12
120.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step41:36
121.Ryan MullenTrek-Segafredo42:14
122.Will ClarkeTrek-Segafredo42:18
123.Matteo MoschettiTrek-Segafredo42:26
124.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step45:37
125.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates45:54
126.Erik BaskaBora-hansgrohe49:07
127.Rasmus IversenLotto Soudal53:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

9 Comments

  1. jarek996

    3 maja 2019, 18:32 o 18:32

    "Najlepiej odnalazł się w tym 22-letni Gaudu, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu klasy WorldTour"

    Pierwsze , ale na 100% nie ostatnie ! Z tego chlopaka , beda mieli Francuzi pocieche .

  2. Adrian4900

    3 maja 2019, 19:49 o 19:49

    Na Vueltę go jako lidera FDJ 😀

    • Macias

      3 maja 2019, 20:13 o 20:13

      Jako lidera to nie. Z młodego głodnego wilka jadącego na siebie i dla siebie FDJ będzie miało większy pożytek.

  3. KACZAKWILI

    4 maja 2019, 12:15 o 12:15

    Dwóch Polaków awizowanych w składzie CCC na Giro. Mam nadzieję na jakąś niespodziankę Gradka i Owsiana na jednym z etapów.

    • Tomasz

      4 maja 2019, 13:32 o 13:32

      Gdzie znalazłeś taką informację?

      • Xedron

        4 maja 2019, 14:59 o 14:59

        ProCyclingStats

        • Tomasz

          4 maja 2019, 16:08 o 16:08

          Dziękuję

    • reko

      4 maja 2019, 18:18 o 18:18

      raczej wątpliwe...o ile te wszystkie info się sprawdzą to Gradek będzie w pociągu Mareczki, a Owsian pomoże Antunesowi i De la Parte bo nie wierzę, że nie pokuszą się o jazdę na generalkę albo koszul górala z którymś nich. Patrząc na tą stronę to dziwi mnie tylko brak Wiśni w składzie na TdF (tak pod kątem drużynowej czasówki). Na Amgen pewnie Zoidla wsadzą.

  4. Tomasz

    4 maja 2019, 19:14 o 19:14

    Antunes i De LA Parte mają nawet szansę na top 10. Oczywiście o ile cały zespół na nich pojedzie. Dziwi mnie jednak wystawienie obu tych kolarzy na Giro bo w takim razie na TdF CCC całkowicie odpuści generalkę. Bo zostaje tylko Geschke z "górali"

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: