Karpacki Wyścig Kurierów 2019: etap 3. Stanisław Aniołkowski w Jabłonce

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) wygrał w Jabłonce trzeci etap Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Polski zawodnik pokonał Nicolę Venchiaruttiego (Cycling Team Friuli) oraz Stefana Kolba (Reprezentacja Austrii).

Liderem zmagań pozostał Holender Marijn van den Berg (Metec-TKH).

W piątkowe popołudnie peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów zawitał na Rynek w Oświęcimiu, skąd wystartował na 111-kilometrową trasę do Jabłonki. Pogoda nie rozpieszczała - było mokro, zimno i wietrznie - zatem krótki dystans dla zawodników był sporą zaletą. W drodze na Orawę na kolarzy czekała jedna lotna premia LOTTO w Makowie Podhalańskim (61km) oraz trzy górskie premie Małopolska: w Łękawicy (45km), Grzechyni (73km) oraz na Przełęczy Krowiarki (91km).

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych od samego startu peleton jechał aktywnie, a ataki były licznie inicjowane. Po kilku kilometrach na prowadzenie wysunęła się 10-osobowa grupa, która stopniowo zaczęła zyskiwać przewagę nad resztą stawki.

Do odjazdu załapali się tym razem: Bartosz Rudyk (Reprezentacja Polski), Tomas Barta (Reprezentacja Czech), Valentin Gotzinger (Reprezentacja Austrii), Poul Rudolph (Reprezentacja Niemiec), Florian Gamper (Tirol KTM), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), David Dekker i Tim Marsman (Metec-TKH), Adam Kuś (Hurom BDC Development) oraz Samuele Zambelli (Team Iseo Serrature Rime Carnovali).

Dziesiątka zawodników kręciła na czele z niewielką przewagą aż do podjazdu pod Grzechynię, gdzie peleton szybko odrobił stratę i zakończył akcję. Rozciągnięta grupa główna na zjeździe mocno się podzieliła. Większość zawodników znalazła się w pierwszej grupie, która miała około 45 sekund przewagi nad następną.

Zziębniętym i przemoczonym zawodnikom mocno w kość dał na koniec ostatni z podjazdów, wiodący pod Przełęcz Krowiarki. Na spowitej we mgle szosie różnice czasowe powiększyły się, a co słabsi zawodnicy zostawali z tyłu. Atakować próbowało tam kilku zawodników, m.in. Valter Attila (CCC Development) czy Nicholas Rinaldi (Iseo Serrature Rime Carnovali), jednak bez efektów.

Ostatecznie o kolejności na mecie zadecydował finisz z prowadzącej, około 30-osobowej grupy. Najszybszy na kresce okazał się Stanisław Aniołkowski.

Wyniki 3. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2019 (2.2U), Oświęcim - Jabłonka (111,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team2:32:34
2.Nicola VenchiaruttiCycling Team Friuli
3.Stefan KolbAustria
4.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team
5.Szymon KrawczykPolska
6.Filippo BertoneIseo Serrature-Rime-Carnovali
7.Marijn van Den BergMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
8.Matej BlaskoSłowacja
9.Josh MechsnerNiemcy
10.Marceli BoguslawskiPolska

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: