Daniel - odzież kolarska

Tour de Romandie 2019. Geraint Thomas i spółka w oczekiwaniu na nowe stroje

kolarze Team Sky na rowerach w czasie zgrupowania

Geraint Thomas i jego koledzy na trasie Tour de Romandie pojawią się w strojach przejściowych.

Grupa Sky od 1 maja znana będzie jako Team Ineos, co odzwierciedli zmianę głównego sponsora. Oficjalna prezentacja ekipy i nowych barw odbyć się ma przed startem Tour de Yorkshire, 1 maja.

O ile zespół uzyskał zgodę Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na zmianę nazwy i sponsora w trakcie sezonu, o tyle taka zmiana nie jest możliwa w trakcie rozpoczętego pod starą banderą wyścigu.

Zespół Sky w Tour de Romandie (30 kwietnia - 5 maja) wystąpi zatem w przejściowych strojach, wzorowanych na tych dotychczas prezentowanych. Na ciemnoniebieskiej koszulce i czarnych spodenkach pojawi się logo Ineos, natomiast na plecach pozostanie niebieski pas.

Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France, Geraint Thomas, na trasie szwajcarskiej etapówki przygotowuje się do lipcowego wyścigu. U boku Walijczyka pojawią się Francuz Kenny Elissonde, Włosi Diego Rosa i Filippo Ganna, Holender Dylan van Baarle oraz powracający do rywalizacji Brytyjczyk Ben Swift i Białorusin Vasil Kiryienka.

Kiryienka do peletonu wraca po półrocznej przerwie i udanym leczeniu wykrytych na początku sezonu problemów kardiologicznych. Dla Swifta to z kolei pierwszy start od lutego. Brytyjczyk we wczesnej fazie sezonu na treningu upadł i uszkodził śledzionę.

Na trasach zachodniej Szwajcarii zespół Sky liczył będzie na dobrą postawę Thomasa, który póki co pechowo zakończył starty w Tirreno-Adriatico i Itzulia Basque Country. We Włoszech 32-latka dopadły problemy żołądkowe, a w Kraju Basków z rywalizacji o najwyższe lokaty wykluczyła kraksa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: