Tour de Romandie 2019. Patrick Bevin patrzy na czasówki

Patrick Bevin

Patrick Bevin spośród kolarzy CCC Team ma najbardziej realną szansę na powalczenie o etapowy sukces na trasie Tour de Romandie.

Szwajcarska etapówka (30 kwietnia – 5 maja) rozpoczyna się krótkim, 4-kilometrowym prologiem w Neuchâtel i zakończy się 17-kilometrową czasówką w Genewie. Trasa wyścigu faworyzuje górali, którzy swojego bronić potrafią w jeździe na czas, co, w teorii, wyklucza włączenie się do walki o klasyfikację generalną któregokolwiek z zawodników polskiej ekipy.

Zespół CCC na wyścig WorldTour wysyła Nowozelandczyka Patricka Bevina, któremu towarzyszyli będą Amerykanie Joey Rosskopf i Will Barta, Austriak Riccardo Zoidl, Polak Łukasz Owsian, wracający po kontuzji Hiszpan Francisco Ventoso oraz Włoch Jakub Mareczko.

Bevin w barwach BMC Racing był jednym z trybików ekipy podbijającej etapy jazdy drużynowej na czas, a przed rokiem w próbach indywidualnych w czołówce meldował się na odcinkach Tour of California, Criterium du Dauphine, Abu Dhabi Tour czy Itzulia Basque Country.

Naszym głównym celem w wyścigu są etapy jazdy na czas, prolog i czasówka. W składzie mamy Patricka Bevina i Joeya Rosskopfa, więc myślę, że możemy walczyć o miejsca w pierwszych piątkach tych odcinków, być może nawet podium

– wyjaśnił przedstartowe założenia dyrektor sportowy, Fabio Baldato.

Zespół CCC w Szwajcarii wolną rękę zostawi kolarzom w walce o etapowe zwycięstwa. Baldato wskazuje na Willa Bartę i Łukasza Owsiana jako zawodników, którzy zabierali się będą w akcje ofensywne. Powalczyć powinien też Zoidl, natomiast w wypadku finiszu z większej grupki pierwszego wyniku w sezonie poszukać powinien Mareczko, którego wesprą Ventoso, Bevin i Rosskopf.

Do Szwajcarii jedziemy bez górala, więc nie mamy specjalnych oczekiwań w stosunku do klasyfikacji generalnej. Chcemy jednak walczyć o etapowe zwycięstwa, Riccardo Zoidl potrafi poradzić sobie a podjazdach, a w dobrej formie jest także Jakub Mareczko, który może być wśród najszybszych kolarzy, jeśli dojedzie do finiszu z grupy

– ocenił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Yev

    29 kwietnia 2019, 17:02 o 17:02

    Do Szwajcarii bez górala - twierdzi Baldato.
    A gdziekolwiek indziej CCC pojedzie z góralem? Jakiegoś w końcu zakontraktuje?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: