Giro d'Italia 2019. Młodziutki skład Bardiani-CSF

Skład złożony z młodych zawodników na 102. edycję Giro d'Italia (11 maja – 2 czerwca) wystawia włoska grupa Bardiani-CSF.

W ośmioosobowym składzie najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest 29-letni Enrico Barbin, natomiast średnia wieku w to tylko 25 lat. W wyścigu trzytygodniowym zadebiutują Giovanni Carboni, Umberto Orsini oraz Luca Covili.

W składzie zabrakło czołowego zawodnika grupy, Andrei Guardiniego. Włoski sprinter, zwycięzca etapu Giro z 2012 roku, nie jest nawet na liście rezerwowej. Zespół Roberto Reverberiego nie podał przyczyn takiej decyzji.

Drugoligowy zespół, we włoskim Grad Tourze startujący z "dziką kartą", co roku nastawia się na walkę o etapowe zwycięstwa. Na przestrzeni ostatnich sezonów kolarze grupy widoczni byli w ucieczkach, ale ostatni etapowy sukces to rok 2016, gdy na 10. etapie triumfował Giulio Ciccone.

Skład Bardiani-CSF na Giro d'Italia 2019: Enrico Barbin, Giovanni Carboni, Luca Covili, Mirco Maestri, Umberto Orsini, Lorenzo Rota, Manuel Senni i Paolo Simion.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Adrian4900

  29 kwietnia 2019, 20:06 o 20:06

  Czyli zabieranie się w ucieczkę każdego dnia i być może się uda, norma.

  • reko

   1 maja 2019, 09:55 o 09:55

   a jaki mają wybór? Dobre dla nich bo się pokażą w tv przez długi czas ucieczek i dobre dla teamów WT bo może ktoś nowy wypłynie i będzie można przejąć.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: