Liege-Bastogne-Liege 2019. Deceuninck-Quick Step stawia na Gilberta i Alaphilippe'a

Julian Alaphilippe

Tak jak podczas Amstel Gold Race, Philippe Gilbert i Julian Alaphilippe są głównymi nadziejami ekipy Deceuninck-Quick Step na niedzielny Liege-Bastogne-Liege.

Obaj zawodnicy mają za sobą udaną wiosnę, lecz wynikami bardziej wyróżnia się 26-letni Francuz. W marcu zwyciężył on podczas Strade Bianche i Mediolan-San Remo, zaś w środę okazał się najlepszy na trasie Flèche Wallonne, triumfując drugi raz z rzędu. Ponadto notował pierwsze miejsca na etapach Vuelta a San Juan, Colombia 2.1, Tirreno-Adriatico (dwukrotnie) i Itzulia Basque Country.

Belg z kolei zajął pierwsze miejsce w Paryż-Roubaix, lecz w swoim palmarès ma również zwycięstwo w "Staruszce", wywalczone w 2011 roku.

Liège będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż w przeszłości. Wielu będzie chciało rozpocząć zabawę wcześniej niż zwykle. Zdołałem jednak dobrze wypocząć i jestem gotowy, aby dać z siebie wszystko w trudnym wyścigu, który mocno okroi peleton. Nowa meta jest zdecydowanie piękniejsza i powinna być dużo bardziej spektakularna zarówno dla zawodników, jak i kibiców

tłumaczył 36-latek, który do dziś jest ostatnim belgijskim triumfatorem czwartego monumentu w sezonie.

Niezależnie od wyniku te pierwsze miesiące były niesamowite. Jestem bardzo zadowolony z moich osiągnięć. W niedzielę nie będę jednak myślał o poprzednich osiągnięciach. Będę skupiony i zmotywowany, bo wiem, że to będzie ciężki wyścig. Wielu będzie bowiem jechało agresywnie, chcąc uniknąć sprintu.

 podkreślił z kolei Alaphilippe.

Ten wyścig jest dla mnie ogromnym celem. Marzę o zwycięstwie i mam nadzieję, że ze wsparciem ekipy uda mi się osiągnąć dobry wynik

 dodał.

W składzie ekipy znaleźli się również Rémi Cavagna, Dries Devenyns, Enric Mas, Pieter Serry i Petr Vakoc. Zabraknie broniącego tytułu Boba Jungelsa, który szykuje się do walki na Giro d'Italia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: