Daniel - odzież kolarska

Liege-Bastogne-Liege 2019. CCC Team z Van Avermaetem i De Marchim

Alessandro de Marchi

Alessandro De Marchi i Greg van Avermaet poprowadzą ekipę CCC na trasie Liege-Bastogne-Liege.

Zespół CCC w wiosennych klasykach na brukach polegał na Van Avermaecie, natomiast w na trasach ardeńskich stawia na Alessandro De Marchiego. 32-latek wywalczył 7. miejsce w Amstel Gold Race i na zmienionej trasie ostatniego aktu tryptyku walczył będzie o przebicie się do czołówki "Staruszki" po raz pierwszy w karierze.

Liege-Bastogne-Liege w tym roku zapowiada się na wyścig bardziej agresywny i otwarty, po tym jak organizatorzy przemodelowali finał 256-kilometrowych zmagań.

De Marchiego w walce wesprze Van Avermaet, który niespodziewanie rozszerzył wiosenny kalendarz o ten start. Belg dotychczas równo jechał na brukach, ale nie odniósł zwycięstw, zanotował tylko podia E3 BinckBank Classic i Omloop Het Nieuwsblad. Po 12. miejscu w Amstel Gold Race widać, że jest w stanie zaleźć się w szerokiej czołówce, acz o sukces będzie trudno.

Mistrz olimpijski w Liege w 2011 roku finiszował siódmy, natomiast w 2017 zmagania zakończył na 11. miejscu.

Włocha i Belga wesprą Czech Josef Cerny, Holender Laurens Ten Dam, Amerykanin Joey Rosskopf, Belg Serge Pauwels oraz Niemiec Jonas Koch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: