Team Ineos na cenzurowanym w Yorkshire

Zanosi się na chłodne przywitanie Team Ineos. Grupa Dave'a Brailsforda oficjalnie w nowych barwach zaprezentuje się po raz pierwszy przed Tour de Yorkshire, który rozpocznie się w przyszły czwartek. Na miejsce wydarzenia, co zrozumiałe, wybrano angielskie hrabstwo, problem w tym że gigant petrochemiczny stanowi zagrożenie dla środowiska w tamtym rejonie.

Właściciel Ineos, Jim Ratcliffe, właśnie na terenie Yorkshire chciałby wydobywać gaz i ropę, metodą szczelinowania. Nie ma na to zgody organizacji ekologicznych, które Tour de Yorkshire zamierzają wykorzystać do uświadomienia mieszkańcom jakie zagrożenie niesie ze sobą firma, stojąca za kolarskim zespołem.

Steve Mason z Frack Free United, przygotował 15 000 masek, przedstawiających twarz Ratcliffe'a z diabelskimi rogami, i które zostaną rozdane na wyścigu. Dodatkowo będą dystrybuowane ulotki i inne materiały informujące jaki los grozi Yorkshire, gdy Ineos dostanie pozwolenie na szczelinowanie.

Prawdę mówiąc nasz plan zakłada wykorzystanie wyścigu do podnoszenia świadomości, w szczególności na temat Team Ineos

– powiedział Mason w "Cyclingnews".

Rzecznik Team Sky zapewnił, że grupa, pomimo przejęcia przez producenta tworzyw sztucznych, pozostanie wierna polityce eliminowania z użytku opakowań jednorazowych i będzie zachęcać do tego innych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: