Tao Geoghegan Hart (Team Sky) wygrał w Cles czwarty etap Tour of the Alps.
Brytyjczyk po finiszu z czteroosobowej grupki pokonał Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) i Rafała Majkę (Bora-hansgrohe).
Czwarty na kresce Pavel Sivakov (Team Sky) zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Majka przed ostatnim odcinkiem wyścigu utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Przedostatni odcinek nie był długi (134 km) i prowadził przez dwa poważne podjazdy, tuż za półmetkiem wyrastała Forcella di Brez (73 km 5,9 km; 10,2%), a pod koniec trasy Passo Predaia (115 km; 10 km; 7,5%). Dodatkowo po zjeździe, 7 kilometrów przed kreską, wyrastała krótka ścianka.
Po szybkim początku odjazd uformował się około 30 kilometra, w składzie: Andrey Zeits (Astana), Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale), Aldemar Reyes (Manzana Postobon), Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Elie Gesbert (Arkéa-Samsic), Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Edoardo Zardini (Neri-Selle Italia-KTM) i Alex Aranburu (Caja Rural-RGA).
Uciekająca grupa stromą Forcella di Brez zmogła z zapasem niespełna minuty. Na więcej już ósemki nie było stać, peleton, prowadzony przez Team Sky, u podnóża Passo Predaia tracił zaledwie 30 sekund.
Na przełęczy to kolarze Bahrain-Merida zabrali się za narzucanie tempa, ale Zeits, Vuillermoz, Reyes, Samitier i Aranburu długo utrzymywali niewielki zapas. Atak Nibalego położył kres akcji, a do Włocha dołączyli bez zawahania Rafał Majka (Bora-hansgrohe) oraz Pavel Sivakov i Tao Geoghegan Hart (Team Sky). Polak wygrał górską premię, a na zjeździe próbował urwać Nibalego.
Czwórka na ostatnich kilometrach notowała 33 sekundy przewagi nad grupką Chrisa Froome’a (Team Sky) i zmierzała ku mecie z nadzieją rozegrania między sobą walki o zwycięstwo. Na 4 kilometry przed metą podjazd do ataku wykorzystał Nibali, ale rywale odpowiedzieli czujnie. Dwa kilometry dalej szczęścia próbował Majka, zyskując kilkanaście metrów, ale praca Sivakova i Geoghegana Harta sprawiła, że na metę wpadła cała grupka.
Najszybszy na ostatnich metrach okazał się Geoghegan Hart, odnosząc drugi etapowy triumf na trasie wyścigu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tao Geoghegan Hart | Team Sky | 3:26:32 |
2. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
3. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
4. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
5. | Chris Froome | Team Sky | 00:40 |
6. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
7. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | |
8. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
9. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
10. | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
11. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 00:43 |
12. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | |
13. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
15. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
16. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:02 |
17. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:47 |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
19. | Jérémy Maison | Team Arkéa Samsic | |
20. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | |
21. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | |
22. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | |
23. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
24. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
25. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 03:00 |
26. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 03:48 |
27. | Kenny Elissonde | Team Sky | 03:51 |
28. | Jhojan Garcia | Manzana Postobon | 03:58 |
29. | Aldemar Reyes | Manzana Postobon | |
30. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
31. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
32. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
33. | Dayer Quintana | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
34. | Davide Gabburo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 04:59 |
35. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 05:44 |
36. | Federico Zurlo | Giotti Victoria-Palomar | 05:47 |
37. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | |
38. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | |
39. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
40. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
41. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
42. | Francesco Romano | Bardiani-CSF | |
43. | Carlos Quintero | Manzana Postobon | |
44. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
45. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
46. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 06:25 |
47. | Paul Double | Team Colpack | |
48. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
49. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 07:03 |
50. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
51. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
52. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
53. | Juan Felipe Osorio | Manzana Postobon | 09:00 |
54. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
55. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | |
56. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
57. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
58. | Luca Raggio | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 11:18 |
59. | Omar El Gouzi | Tirol KTM Cycling Team | 11:34 |
60. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | |
61. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
62. | Gordian Banzer | Team Vorarlberg Santic | 12:03 |
63. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
64. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
65. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
66. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | |
67. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
68. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 13:37 |
69. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
70. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | |
71. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
72. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF | |
73. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
74. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 14:16 |
75. | Salvatore Puccio | Team Sky | |
76. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
77. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | |
78. | Bernardo Suaza | Manzana Postobon | |
79. | Michele Corradini | Italy | |
80. | Filippo Rocchetti | Team Colpack | |
81. | Jalel Duranti | Team Colpack | |
82. | Marco Tizza | Italy | |
83. | Davide Botta | Team Colpack | 15:30 |
84. | Daniel Savini | Bardiani-CSF | 16:53 |
85. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
86. | Juan Antonio Lopez-cozar | Euskadi Basque Country-Murias | |
87. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
88. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
89. | Andrea Toniatti | Team Colpack | 18:40 |
90. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | |
91. | Matteo Busato | Androni Giocattoli-Sidermec | |
92. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
93. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
94. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
95. | Denis Marian Vulcan | Giotti Victoria-Palomar | |
96. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | |
97. | Leonardo Basso | Team Sky | |
98. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
99. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | |
100. | Emil Dima | Giotti Victoria-Palomar | |
101. | Antonio Santoro | Italy | |
102. | Juan Castano | ||
103. | Giacomo Garavaglia | Team Colpack | |
104. | Gotzon Udondo | Euskadi Basque Country-Murias | |
105. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria-Palomar | |
106. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | |
107. | Andrea Cacciotti | Italy | |
108. | Simone Sterbini | Giotti Victoria-Palomar | |
109. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
110. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
111. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | |
112. | Manuele Tarozzi | Italy |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pavel Sivakov | Team Sky | 14:53:40 |
2. | Tao Geoghegan Hart | Team Sky | 00:27 |
3. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 00:31 |
4. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 00:33 |
5. | Jan Hirt | Astana Pro Team | 00:48 |
6. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:03 |
7. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | 02:04 |
8. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 02:30 |
9. | Chris Froome | Team Sky | 02:34 |
10. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 02:39 |
11. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 03:20 |
12. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 03:26 |
13. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:37 |
14. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 03:41 |
15. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 03:48 |
16. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | 03:55 |
17. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 05:12 |
18. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 05:59 |
19. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 06:37 |
20. | Jérémy Maison | Team Arkéa Samsic | 06:40 |
21. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 06:47 |
22. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | 07:13 |
23. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 07:20 |
24. | Davide Gabburo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 07:46 |
25. | Aldemar Reyes | Manzana Postobon | 09:14 |
26. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 09:27 |
27. | Dayer Quintana | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 09:55 |
28. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 10:23 |
29. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 10:24 |
30. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 13:20 |
31. | Federico Zurlo | Giotti Victoria-Palomar | 14:17 |
32. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 16:08 |
33. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | 16:10 |
34. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 17:10 |
35. | Kenny Elissonde | Team Sky | 17:31 |
36. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 18:18 |
37. | Carlos Quintero | Manzana Postobon | 18:28 |
38. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 19:05 |
39. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | 20:14 |
40. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 20:27 |
41. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 21:54 |
42. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 22:16 |
43. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 22:17 |
44. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 22:42 |
45. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 22:46 |
46. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | 23:40 |
47. | Francesco Romano | Bardiani-CSF | 24:26 |
48. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 26:07 |
49. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 26:25 |
50. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 26:53 |
51. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 27:05 |
52. | Jhojan Garcia | Manzana Postobon | 27:32 |
53. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 29:48 |
54. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 31:07 |
55. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 31:16 |
56. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 31:27 |
57. | Daniel Savini | Bardiani-CSF | 32:22 |
58. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | 33:19 |
59. | Gordian Banzer | Team Vorarlberg Santic | 33:40 |
60. | Paul Double | Team Colpack | 33:43 |
61. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 34:08 |
62. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 35:36 |
63. | Luca Raggio | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 35:49 |
64. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 35:52 |
65. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 36:04 |
66. | Davide Botta | Team Colpack | 36:41 |
67. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | 37:21 |
68. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 37:44 |
69. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF | 38:39 |
70. | Juan Felipe Osorio | Manzana Postobon | 38:44 |
71. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 38:57 |
72. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 40:06 |
73. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | 40:49 |
74. | Salvatore Puccio | Team Sky | 40:59 |
75. | Michele Corradini | Italy | 44:22 |
76. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 45:09 |
77. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | 46:39 |
78. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 47:48 |
79. | Bernardo Suaza | Manzana Postobon | 48:00 |
80. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 48:48 |
81. | Antonio Santoro | Italy | 49:14 |
82. | Marco Tizza | Italy | 49:41 |
83. | Filippo Rocchetti | Team Colpack | 50:21 |
84. | Juan Antonio Lopez-cozar | Euskadi Basque Country-Murias | 50:49 |
85. | Matteo Busato | Androni Giocattoli-Sidermec | 52:21 |
86. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 53:20 |
87. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | 53:41 |
88. | Denis Marian Vulcan | Giotti Victoria-Palomar | 55:32 |
89. | Omar El Gouzi | Tirol KTM Cycling Team | 56:01 |
90. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | 56:14 |
91. | Andrea Cacciotti | Italy | |
92. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 56:19 |
93. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | 56:50 |
94. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 56:58 |
95. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 57:29 |
96. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 58:59 |
97. | Jalel Duranti | Team Colpack | 59:13 |
98. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 59:27 |
99. | Andrea Toniatti | Team Colpack | 59:38 |
100. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:01:07 |
101. | Manuele Tarozzi | Italy | 1:01:11 |
102. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 1:01:34 |
103. | Juan Castano | 1:01:47 | |
104. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 1:01:52 |
105. | Giacomo Garavaglia | Team Colpack | 1:02:01 |
106. | Emil Dima | Giotti Victoria-Palomar | 1:02:05 |
107. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 1:02:16 |
108. | Simone Sterbini | Giotti Victoria-Palomar | 1:04:32 |
109. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 1:05:00 |
110. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria-Palomar | 1:07:45 |
111. | Gotzon Udondo | Euskadi Basque Country-Murias | 1:08:14 |
112. | Leonardo Basso | Team Sky | 1:12:42 |
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Polski Związek Kolarski wskazał trenera kadry juniorów. Alan Banaszek kontuzjowany. Marlen Reusser zdyskwalifikowana. Wiadomości z poniedziałku, 25 marca.
Zobacz komentarze
Majka po tym etapie zdobył 3 miejsce w generalce a nie je utrzymał. Przed etapem był 4.
Ja takiego Rafała w barwach Bory jeszcze nie widziałem. Jest moc i bardzo agresywna jazda. Jest najmocniejszy ale przegra wyścig przez słabą taktykę bory na 2 etapie, po co Paweł pojechał w odjazd oraz przez słaby skład bory na tym wyścigu. Sky wygra wyścig szerokością składu.