Liege-Bastogne-Liege 2019. Peter Sagan jednak nie wystartuje

Peter Sagan nie wystartuje w Liege-Bastogne-Liege (28 kwietnia).

Słowak o decyzji w sprawie ostatniego wyścigu ardeńskiego tryptyku, do którego przymierzał się w tym sezonie, poinformował w specjalnym komunikacie.

28-latek po nieudanej kampanii wiosennej do kalendarza dopisał Ardeny, startując w ostatnich dniach w Amstel Gold Race i nieco niespodziewanie La Fleche Wallonne. Obu startów nie ukończył, a choć na trasie walońskiego wyścigu atakował i pomagał kolegom, w niedzielę nie wystąpi w ostatnim akcie tryptyku.

"Staruszka" to w normalnych warunkach nie wyścig dla trzykrotnego mistrza świata. W tym roku, wobec zmianach w układzie trasy, Słowak przymierzał się jednak do startu, licząc na przetrwanie podjazdów i finisz w centrum Liege.

Sagan kończy tym samym słabą jak na siebie pierwszą część sezonu, w której zapisał na koncie 4. miejsce w Mediolan-San Remo i 5. w Paryż-Roubaix. Kolarz Bora-hansgrohe odpocznie w najbliższym czasie od startów, po czym w maju wróci na Tour of California (12-18 maja). Jego program startów obejmuje także Hammer Stavanger (24-26 maja) oraz Tour de Suisse (15-23 czerwca), ostatnie przetarcie przed Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: