Tour of the Alps 2019: etap 3. Fausto Masnada wygrywa po ataku

Fausto Masnada (Androni Giocattoli - Sidermec) triumfował w Baselga di Piné na mecie trzeciego odcinka Tour of the Alps.

Na kresce, za plecami Włocha, zameldowali się Tao Geoghega Hart (Team Sky) i Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Pavel Sivakov (Team Sky).

Trzeci etap wyścigu liczył zaledwie 106 kilometrów, a na trasie leżały dwie górskie premie Brusago (55 km; 4,9 km; 7,3%) i Lago di Santa Colomba (80 km; 5,9 km; 7,3%). To jednak nie były wszystkie podjazdy, gdyż 10 kilometrów przed metą droga zaczynała iść mocno w górę do Montagangi (5 km; 6,6%).

Interwałowy charakter etapu sprawił, że na krótkim dystansie działo się dość sporo. Chętnych do ucieczek nie brakowało i sytuacja kilkukrotnie ulegała zmianom.

Początkowo pierwsze miejsca w kolumnie zajmowali Carlos Quintero (Manzana Postobon) i Elie Gesbert (Team Arkea Samsic), jednak po kilkunastu kilometrach pogoni dołączyła do nich kolejna dziesiątka kolarzy. Pośród nich byli obecni m.in. Antonio Nibali (Bahrain Merida), Manuele Boaro (Astana Pro Team), Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli - Sidermec)czy Simone Velasco (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM).

12-osobowa czołówka kręciła spokojnie z niewielką, oscylującą na poziome 2 minut przewagą względem reszty stawki. Podczas mijania górskiej premii na Baselga di Pine za ucieczką kręciła kolejna 10-osobowa grupa, a następnie jeszcze jedna taka sama. Podjazd okazał się zatem bardziej wymagający niż można było sądzić, ale na zjeździe dalsze grupy ponownie się połączyły.

Na atak z czuba ponownie zdecydował się Gesbert, za którym podążyli jedynie Nibali, Quintero i Marco Tizza (Reprezentacja Włoch). Ich przewaga nad peletonem wynosiła zaledwie minutę i nie wróżyło to raczej powodzenia ich akcji.

W miarę zbliżania się do mety kolejni uciekinierzy byli wyłapywani przez grupę zasadniczą, a jako ostatni z porażką pogodzić się musieli Gesbert i Barcelo Aragaon (Murias Team). Do mety pozostawało 20 kilometrów.

6 kilometrów przed metą zaatakował Rafał Majka (Bora-hansgrohe), za którym ruszyło kilku najmocniejszych zawodników. Byli to m.in. Dario Cataldo i Jan Hirt (Astana Pro Team), Pavel Sivakov, Chris Froome i Tao Geoghegan Hart (Team Sky), Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) oraz Fausto Masnada i Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli - Sidermec). Tym sposobem na prowadzenie wysunęła się grupka, która razem rozpoczęła decydującą rozgrywkę.

Wobec zdecydowanej przewagi zawodników Sky i Astany, na solową akcję zdecydował się Masnada, który pojechał ile sił w nogach, nie oglądając się za siebie. Śmiała akcja Włocha opłaciła się, bowiem zdołał on z niewielką przewagą dotrzeć na metę jako pierwszy, sięgając po etapowe zwycięstwo.

Wyniki 3. etapu Tour of the Alps 2019 (2.HC), Salurn/Salorno - Baselga di Pinè (106,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec2:58:09
2.Tao Geoghegan HartTeam Sky00:04
3.Rafał MajkaBora-hansgrohe
4.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
5.Dario CataldoAstana Pro Team
6.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
7.Pavel SivakovTeam Sky
8.Jan HirtAstana Pro Team
9.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
10.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
11.Giovanni CarboniBardiani-CSF
12.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè00:11
13.Chris FroomeTeam Sky00:14
14.Simone RavanelliItaly00:16
15.Aldemar ReyesManzana Postobon00:26
16.Andrey ZeitsAstana Pro Team
17.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
18.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
19.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale00:49
20.Artem NychGazprom-RusVelo
21.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
22.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
23.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè
24.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic
25.Andrea GarosioBahrain-Merida
26.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
27.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:04
28.Pello BilbaoAstana Pro Team01:07
29.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels01:14
30.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team
31.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA01:27
32.Luca CoviliBardiani-CSF01:35
33.Manuel SenniBardiani-CSF01:53
34.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic02:31
35.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:52
36.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels
37.Hubert DupontAG2R La Mondiale
38.Manuele BoaroAstana Pro Team
39.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
40.Nikita StalnovAstana Pro Team
41.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec03:24
42.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team03:50
43.Federico ZurloGiotti Victoria-Palomar
44.Valerio AgnoliBahrain-Merida
45.Michele CorradiniItaly
46.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec04:08
47.Davide BottaTeam Colpack
48.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
49.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic04:16
50.Carlos QuinteroManzana Postobon05:20
51.Salvatore PuccioTeam Sky
52.Antonio NibaliBahrain-Merida
53.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias
54.Kenny ElissondeTeam Sky05:22
55.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo06:01
56.Ben GastauerAG2R La Mondiale08:00
57.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe08:25
58.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo09:09
59.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
60.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
61.Marco TizzaItaly
62.Luca RaggioNeri Sottoli-Selle Italia-KTM11:13
63.Juan Felipe OsorioManzana Postobon
64.Daniel SaviniBardiani-CSF
65.Gordian BanzerTeam Vorarlberg Santic
66.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA11:18
67.Jonas GregaardAstana Pro Team
68.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
69.Andrea CacciottiItaly
70.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team
71.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
72.Francesco RomanoBardiani-CSF
73.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team
74.Umberto OrsiniBardiani-CSF
75.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
76.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
77.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
78.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
79.Filippo RocchettiTeam Colpack
80.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
81.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
82.François BidardAG2R La Mondiale
83.Simone SterbiniGiotti Victoria-Palomar
84.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
85.Jhojan GarciaManzana Postobon
86.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM12:12
87.Manuele TarozziItaly
88.Antonio SantoroItaly
89.Meiyin WangBahrain-Merida
90.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
91.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo
92.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias12:39
93.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
94.Denis Marian VulcanGiotti Victoria-Palomar13:16
95.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar13:18
96.Luca WackermannBardiani-CSF13:21
97.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
98.Juraj SaganBora-hansgrohe14:31
99.Andrea ToniattiTeam Colpack
100.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team
101.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
102.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
103.Giacomo GaravagliaTeam Colpack
104.Paul DoubleTeam Colpack
105.Omar El GouziTirol KTM Cycling Team
106.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
107.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
108.Emanuele OnestiGiotti Victoria-Palomar
109.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
110.Leonardo BassoTeam Sky
111.Jalel DurantiTeam Colpack15:01
DNFBernardo SuazaManzana Postobon
DNFDavid GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
DNFFrancesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
DNFMatteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
DNFJuan José AmadorManzana Postobon
DNFDayer QuintanaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pavel SivakovTeam Sky11:27:08
2.Jan HirtAstana Pro Team00:08
3.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec00:23
4.Rafał MajkaBora-hansgrohe00:35
5.Tao Geoghegan HartTeam Sky00:37
6.Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:39
7.Hermann PernsteinerBahrain-Merida01:01
8.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic01:08
9.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo01:24
10.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec01:35
11.Giovanni CarboniBardiani-CSF01:47
12.Chris FroomeTeam Sky01:54
13.Pello BilbaoAstana Pro Team01:56
14.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:01
15.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale02:25
16.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias02:37
17.Andrey ZeitsAstana Pro Team02:43
18.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:47
19.Dario CataldoAstana Pro Team02:58
20.Nikita StalnovAstana Pro Team03:50
21.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic03:53
22.Artem NychGazprom-RusVelo04:26
23.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA04:36
24.Aldemar ReyesManzana Postobon05:16
25.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè05:39
26.Dayer QuintanaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM05:47
27.Hubert DupontAG2R La Mondiale06:07
28.Luca CoviliBardiani-CSF06:26
29.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias06:40
30.Manuele BoaroAstana Pro Team06:44
31.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team07:31
32.Andrea GarosioBahrain-Merida08:10
33.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels08:13
34.Federico ZurloGiotti Victoria-Palomar08:30
35.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo09:05
36.Antonio NibaliBahrain-Merida09:51
37.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM10:13
38.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic10:23
39.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic11:37
40.Carlos QuinteroManzana Postobon12:41
41.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe13:24
42.Kenny ElissondeTeam Sky13:40
43.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels14:27
44.Daniel SaviniBardiani-CSF15:29
45.Ben GastauerAG2R La Mondiale15:52
46.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec16:11
47.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA16:21
48.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec16:55
49.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM17:07
50.Francesco RomanoBardiani-CSF18:39
51.Valerio AgnoliBahrain-Merida19:24
52.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic19:29
53.François BidardAG2R La Mondiale20:38
54.Davide BottaTeam Colpack21:11
55.Gordian BanzerTeam Vorarlberg Santic21:37
56.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias22:04
57.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic22:27
58.Jhojan GarciaManzana Postobon23:34
59.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale24:05
60.Luca RaggioNeri Sottoli-Selle Italia-KTM24:31
61.Umberto OrsiniBardiani-CSF25:02
62.Manuel SenniBardiani-CSF25:20
63.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team25:32
64.Sergey ShilovGazprom-RusVelo26:16
65.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias26:29
66.Salvatore PuccioTeam Sky26:43
67.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic26:52
68.Luca WackermannBardiani-CSF26:56
69.Paul DoubleTeam Colpack27:18
70.Jonas GregaardAstana Pro Team28:21
71.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
72.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè28:46
73.Juan Felipe OsorioManzana Postobon29:44
74.Michele CorradiniItaly30:06
75.Antonio SantoroItaly30:34
76.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM30:41
77.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA30:55
78.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè31:38
79.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team32:23
80.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo33:06
81.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec33:41
82.Bernardo SuazaManzana Postobon33:44
83.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias33:56
84.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels34:32
85.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team35:01
86.Marco TizzaItaly35:25
87.Filippo RocchettiTeam Colpack36:05
88.Denis Marian VulcanGiotti Victoria-Palomar36:52
89.Andrea CacciottiItaly37:34
90.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
91.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team38:10
92.Andreas SchillingerBora-hansgrohe38:18
93.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels39:04
94.Ivan RovnyGazprom-RusVelo40:01
95.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels40:47
96.Andrea ToniattiTeam Colpack40:58
97.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA42:06
98.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè42:27
99.Manuele TarozziItaly42:31
100.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic42:42
101.Meiyin WangBahrain-Merida42:54
102.Juan José AmadorManzana Postobon43:07
103.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team43:12
104.Giacomo GaravagliaTeam Colpack43:21
105.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar43:25
106.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo43:36
107.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias43:52
108.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels44:09
109.Omar El GouziTirol KTM Cycling Team44:27
110.Jalel DurantiTeam Colpack44:57
111.Simone SterbiniGiotti Victoria-Palomar45:52
112.Juraj SaganBora-hansgrohe46:20
113.Emanuele OnestiGiotti Victoria-Palomar49:05
114.Gotzon UdondoEuskadi Basque Country-Murias49:34
115.Leonardo BassoTeam Sky53:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: