La Fléche Wallonne Féminine 2019. Katarzyna Niewiadoma na czele Canyon-SRAM

Katarzyna Niewiadoma poprowadzi niemiecki zespół Canyon-SRAM na trasie La Fleche Wallonne Feminine, Walońskiej Strzały (24 kwietnia).

Polka w niedzielę wygrała Amstel Gold Race po niesamowicie mocnym ataku w finale i do zmagań w drugiej odsłonie ardeńskiego tryptyku przystępuje jako jedna z faworytek.

Walońska Strzała jest moim najważniejszym wyścigiem z tryptyku. Amstel i Fleche od zawsze były na mojej liście marzeń, a ja wciąż nie mogę uwierzyć, że wygrałam Amstel

 powiedziała podekscytowana Polka.

Niewiadoma w przeszłości na trasie wyścigu rozstrzygającego się na podjeździe Mur de Huy notowała świetne wyniki. W debiucie (2014) finiszowała 15., a w kolejnych trzech edycjach zajęła 3. (2017), 4. (2016) i 5. (2015) miejsca.

Rozgrywany od 1998 roku wyścig w tym sezonie liczy 118,5 kilometra. W programie siedem rozpoznanych przez organizatora wspinaczek, w tym sześć na ostatnich 45 kilometrach. Zawodniczki pokonają dwukrotnie zestaw trzech podjazdów: Côte d’Ereffe (2 km, 5%), Côte de Cherave (1,3 km, 8%) oraz Mur de Huy (1,3 km, 9,6%) co zapowiada agresywne ściganie bez czekania na ostatni podjazd.

Niewiadomą do finałowego kółka w Huy doprowadzić na jak najlepszej pozycji mają Białorusinka Alena Amialiusik, Brytyjka Hannah Barnes, Włoszka Elena Cecchini, Niemka Hannah Ludwig i Amerykanka Alexis Ryan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: