Tour of the Alps 2019: etap 1. Tao Geoghegan Hart z pierwszym zawodowym zwycięstwem

Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (Team Sky) triumfował na pierwszym etapie włoskiego wyścigu Tour of the Alps.

24-latek pokonał na finiszu Hiszpana Alexa Aranburu (Caja Rural - Seguros RGA) oraz Szwajcara Rolanda Thalmanna (Team Vorarlberg Santic).

Na 8. miejscu finiszował Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Tegoroczne ściganie wyruszyło z Tyrolu, na początek wykonując pagórkowaty objazd w okolicach Kufstein (144 km). Najtrudniejszą przeszkodą, jaka leżała na trasie, była wspinaczka Hinterthiersee (2,6 km; 8,1%), znajdująca się 27 oraz 12 kilometrów przed metą.

W ucieczce dnia pojawili się dość szybko Maximilian Kuen (Vorarlberg-Santic), Patrick Gamper (Tirol KTM Cycling Team), Matthias Krizek (Felbermayr-Simplon Wels) oraz Emil Dima (Giotti Victoria - Palomar), budując przewagę nad peletonem i na rundy w Kufstein, po 31 kilometrach, wjeżdżając z zapasem ponad pięciu minut nad główną grupą.

Dyktowanie tempa dzieliły między siebie ekipy Sky, Bahrain-Merida i Astana, 65 kilometrów przed metą stabilizując różnicę na poziomie dwóch i pół minuty.

Uciekinierzy na czele wytrwali do pierwszej wspinaczki na Hinterthiersee, a której komplet punktów zgarnął Dima. Peleton miał ich jednak na widelcu i na zjeździe kontra Andreasa Schillingera (Bora-hansgrohe) i Georga Zimmermana zgarnęła ze sobą Gampera, a w tyle zostawiła pozostałych uciekinierów.

Akcja trójki zgaszona została przez Astanę na 15 kilometrów przed metą, a kontrę tuż przed ostatnim podjazdem wyprowadził Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), zabierając ze sobą Rafała Majkę (Bora-hasgrohe) oraz Taao Geoghegana Harta i Pavla Sivakova (Team Sky). Czwórka zyskała nieco miejsca, ale na zjeździe przyspieszenie Pello Bilbao (Astana) zamknęło sprawę. Chaotyczny finisz z większej grupki w Kufstein wygrał Geoghegan Hart, odnosząc pierwszy zawodowy sukces w peletonie.

Wyniki 1. etapu Tour of the Alps 2019 (2.HC), Kufstein - Kufstein (144 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tao Geoghegan HartTeam Sky3:30:48
2.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
3.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
4.Pello BilbaoAstana Pro Team
5.Nikita StalnovAstana Pro Team
6.Chris FroomeTeam Sky
7.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
8.Rafał MajkaBora-hansgrohe
9.Giovanni CarboniBardiani-CSF
10.Dayer QuintanaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
11.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
12.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
13.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
14.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
15.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
16.Simone RavanelliItaly
17.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
18.Kenny ElissondeTeam Sky
19.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
20.Pavel SivakovTeam Sky
21.Jan HirtAstana Pro Team
22.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè01:06
23.Andrey ZeitsAstana Pro Team
24.Andreas SchillingerBora-hansgrohe01:16
25.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè01:18
26.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
27.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic
28.Carlos QuinteroManzana Postobon
29.Dario CataldoAstana Pro Team
30.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
31.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
32.Daniel SaviniBardiani-CSF
33.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
34.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
35.François BidardAG2R La Mondiale
36.Francesco RomanoBardiani-CSF
37.Paul DoubleTeam Colpack
38.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
39.Manuele BoaroAstana Pro Team
40.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
41.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec
42.Aldemar ReyesManzana Postobon
43.Andrea GarosioBahrain-Merida
44.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
45.Hubert DupontAG2R La Mondiale
46.Antonio NibaliBahrain-Merida
47.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
48.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
49.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
50.Jhojan GarciaManzana Postobon
51.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
52.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels01:44
53.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team
54.Federico ZurloGiotti Victoria-Palomar01:46
55.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team
56.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels01:49
57.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
58.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
59.Ben GastauerAG2R La Mondiale
60.Artem NychGazprom-RusVelo
61.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
62.Luca RaggioNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
63.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
64.Luca WackermannBardiani-CSF02:06
65.Umberto OrsiniBardiani-CSF02:15
66.Luca CoviliBardiani-CSF
67.Gordian BanzerTeam Vorarlberg Santic04:05
68.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
69.Valerio AgnoliBahrain-Merida
70.Filippo RocchettiTeam Colpack
71.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
72.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team05:00
73.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team05:34
74.Bernardo SuazaManzana Postobon
75.Andrea CacciottiItaly
76.Cezary GrodzickiItaly
77.Juan Felipe OsorioManzana Postobon
78.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
79.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
80.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
81.Davide BottaTeam Colpack
82.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
83.Jonas GregaardAstana Pro Team
84.Michele CorradiniItaly
85.Salvatore PuccioTeam Sky
86.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
87.Marco TizzaItaly
88.Denis Marian VulcanGiotti Victoria-Palomar06:26
89.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar
90.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias07:43
91.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
92.Juan Antonio Lopez-cozarEuskadi Basque Country-Murias
93.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
94.Romain Le RouxTeam Arkéa Samsic
95.Maciej BodnarBora-hansgrohe
96.Andrea ToniattiTeam Colpack
97.Manuele TarozziItaly
98.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo
99.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
100.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias08:08
101.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
102.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
103.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
104.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
105.Giacomo GaravagliaTeam Colpack
106.Juraj SaganBora-hansgrohe
107.Juan José AmadorManzana Postobon
108.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
109.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team
110.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team
111.Daniel GeismayrTeam Vorarlberg Santic
112.Jalel DurantiTeam Colpack
113.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
114.Omar El GouziTirol KTM Cycling Team11:58
115.Matthias MangertsederTeam Felbermayr-Simplon Wels
116.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
117.Emanuele OnestiGiotti Victoria-Palomar
118.Simone SterbiniGiotti Victoria-Palomar
119.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
120.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
121.Gotzon UdondoEuskadi Basque Country-Murias
122.Meiyin WangBahrain-Merida
123.Daniel JaramilloManzana Postobon
124.Manuel SenniBardiani-CSF
125.Antonio SantoroItaly
126.Ciprian JitaruGiotti Victoria-Palomar15:40
127.Leonardo BassoTeam Sky
128.Vlad-nicolae DobreGiotti Victoria-Palomar
129.Moreno MoserNippo Vini Fantini Faizanè
DNFAlan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
DNFPascal AckermannBora-hansgrohe
DNFDaniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    22 kwietnia 2019, 20:36 o 20:36

    czy mi się wydaję, czy CCC miało jechać w tym wyścigu? Może wycofali się w ostatniej chwili podobnie jak z Turcji?

  2. Wilinski

    22 kwietnia 2019, 22:54 o 22:54

    Bardzo fajnie dzisiaj pojechał Rafał, jak nie on. Najpierw się elegancko podłączył za Nibalim, nie zagapił się a potem zaatakował na zjeździe (wow). Zobaczymy co będzie jutro.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: