Liege-Bastogne-Liege U23 2019. Kevin Vermaerke w pierwszym roku orlika

18-letni Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon) wygrał młodzieżowy wyścig Liege-Bastogne-Liege (1.2U).

Amerykanin, po raz pierwszy w wyścigu startujący i dopiero rozpoczynający przygodę ze ściganiem w kategorii do lat 23, w sobotę na mecie zameldował się przed Belgiem Viktoemr Verschaeve oraz Norwegiem Tobiasem Fossem.

Polscy kolarze nie startowali.

Dla zespołu Hagens Berman Axeon jest to druga z rzędu wiktoria w młodzieżowej odsłonie ardeńskiego klasyku, gdyż przed rokiem zwycięstwo zapisał jej podopieczny Joao Almeida. Kolarze formacji Axela Merckxa od 2015 regularnie są w czołówce tej imprezy – w 2015 roku trzeci finiszował Tao Geoghegan Hart, w 2016 roku wyścig wygrał Logan Owen, a trzecie miejsce zapisał Ruben Guerreiro, natomiast w 2017 jako czwarty w Liege zameldował się Will Barta.

Wyścig Liege-Bastogne-Liege dla kolarzy do lat 23 rozgrywany jest od 1987 roku, a na jego podium stawali najbardziej obiecujący orlicy. Lista zwycięzców obejmuje m.in. Michaela Valgrena, Tosha van der Sande, Ramunasa Navardauskasa, Jana Bakelnatsa, Gregę Bole, Johana Vansummerena czy Christophe'a Kerna.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: