Felix Grosschartner (Bora-hasgrohe) wygrał 55. edycję wyścigu Tour of Turkey. Na ostatnim etapie w Stambule najszybciej finiszował Caleb Ewan.
Australijczyk z Lotto Soudal pokonał na w końcówce Fabio Jakobsena (Deceununck-Quick Step) i Sama Bennetta (bora-hansgrohe).
W ucieczce dnia już po 5 kilometrach zainstalowali się Mauricio Moreira (Caja Rural-Seguros RGA), Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), Hayato Yoshida (Nippo Vini Fantini Faizane), Emerson Oronte (Rally UHC), Thimo Willems (Sport Vlaanderen-Baloise) and Ahmet Akdilek (Reprezentacja Turcji), zdobywając pięć minut przewagi nad peletonem.
Grupka na delikatnie pofałdowanej trasie wzdłuż Morza Marmara podzieliła się punktami na dwóch górskich premiach i śmiało zmierzała do Stambułu. Peleton kontrolował sytuację – na 70 kilometrów przed metą jego strata wynosiła 3 minuty, a ekipy czekające na sprinterski finisz rozpoczęły pracę.
Zawodnicy Deceuninck-Quick Step i Lotto Soudal pracowali spokojnie, 25 kilometrów przed metą notując stratę tylko minuty do uciekających.
Akcja została zakończona niespełna 5 kilometrów przed znaną końcówką w Stanbule. Tak jak w zeszłym roku zaatakował tam Bennett, ale Irlandczykowi po przyspieszeniu na małym podjeździe zabrakło pary w nogach. Dojechał do niego Ewan i natychmiast zyskał kilkanaście metrów, odnosząc drugie w wyścigu zwycięstwo.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:10:41 |
2. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 00:04 |
4. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
5. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 00:08 |
6. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | |
7. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
8. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
9. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
10. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
11. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Bryan Gomez | Manzana Postobon | |
13. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Edgar Pinto | W52 / FC Porto | |
16. | Jhonatan Restrepo | Manzana Postobon | |
17. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
18. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
19. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | |
20. | Luis Carlos Chia | Manzana Postobon | |
21. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 00:13 |
22. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
23. | Daniel Lopez | Burgos-BH | |
24. | Matthew Gibson | Burgos-BH | |
25. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
26. | Luca Pacioni | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 00:16 |
27. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
28. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
29. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
30. | Ahmet Orken | Turkey | |
31. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
32. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
33. | Pier-André Cote | Rally UHC Cycling | 00:20 |
34. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
35. | Hideto Nakane | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
36. | Samuel José Caldeira | W52 / FC Porto | |
37. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
38. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | |
39. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
40. | Ryan Gibbons | Team Dimension Data | |
41. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | |
42. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
43. | Ricardo Mestre | W52 / FC Porto | |
44. | Diego Antonio Ochoa | Manzana Postobon | |
45. | Halil İbrahim Dogan | Turkey | |
46. | Ben O'connor | Team Dimension Data | |
47. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | |
48. | Masakazu Ito | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
49. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | |
50. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
51. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | |
52. | Stefan de Bod | Team Dimension Data | |
53. | Mustafa Sayar | Turkey | |
54. | Yecid Sierra | Manzana Postobon | |
55. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 00:27 |
56. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 00:28 |
57. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
58. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 |
59. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | |
60. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
61. | Urko Berrade | Euskadi Basque Country-Murias | |
62. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
63. | Onur Balkan | Turkey | |
64. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
65. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
66. | Gustavo Cesar | W52 / FC Porto | |
67. | Raúl Alarcon | W52 / FC Porto | |
68. | Liam Bertazzo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
69. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
70. | Alvaro Robredo | Burgos-BH | |
71. | Jordan Parra | Manzana Postobon | |
72. | Omar Mendoza | Manzana Postobon | |
73. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
74. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
75. | Enzo Wouters | Lotto Soudal | 00:51 |
76. | Hayato Yoshida | Nippo Vini Fantini Faizanè | 01:03 |
77. | Muhammed Atalay | Turkey | 01:04 |
78. | Simone Bevilacqua | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 01:08 |
79. | Ferit Şamli | Turkey | |
80. | Jaco Venter | Team Dimension Data | 01:22 |
81. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
82. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 01:23 |
83. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | 01:25 |
84. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 00:08 |
85. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 01:33 |
86. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
87. | Julen Irizar | Euskadi Basque Country-Murias | 01:38 |
88. | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | 01:40 |
89. | Moreno de Pauw | Sport Vlaanderen-Baloise | |
90. | Xavier Canellas | Caja Rural-Seguros RGA | 01:55 |
91. | José Ferreira | W52 / FC Porto | 02:06 |
92. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
93. | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
94. | Ander Barrenetxea | Euskadi Basque Country-Murias | |
95. | Beñat Intxausti | Euskadi Basque Country-Murias | |
96. | Sebastián Mora | Caja Rural-Seguros RGA | |
97. | Nelson Andrés Soto | Caja Rural-Seguros RGA | 00:08 |
98. | Mauricio Moreira | Caja Rural-Seguros RGA | 02:11 |
99. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 02:31 |
100. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
101. | Ahmet Akdilek | Turkey | |
102. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:51 |
103. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 03:01 |
104. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 03:16 |
105. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | |
106. | Daniel Viejo José | Euskadi Basque Country-Murias | |
107. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 04:02 |
108. | Emerson Oronte | Rally UHC Cycling | 04:37 |
109. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
110. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 05:51 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 24:53:58 |
2. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 00:19 |
3. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 00:25 |
4. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:53 |
5. | Edgar Pinto | W52 / FC Porto | 00:59 |
6. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 01:12 |
7. | Jhonatan Restrepo | Manzana Postobon | 01:26 |
8. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 01:29 |
9. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | 01:31 |
10. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | 01:42 |
11. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 01:48 |
12. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | 01:52 |
13. | Yecid Sierra | Manzana Postobon | |
14. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 01:54 |
15. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:05 |
16. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 02:08 |
17. | Raúl Alarcon | W52 / FC Porto | 02:38 |
18. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | 02:41 |
19. | Ben O'connor | Team Dimension Data | 02:46 |
20. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 03:10 |
21. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 03:43 |
22. | Masakazu Ito | Nippo Vini Fantini Faizanè | 04:09 |
23. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 04:21 |
24. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 04:41 |
25. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 04:44 |
26. | Jaume Sureda | Burgos-BH | 05:01 |
27. | Ricardo Mestre | W52 / FC Porto | 05:06 |
28. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
29. | Mustafa Sayar | Turkey | |
30. | Stefan de Bod | Team Dimension Data | 05:46 |
31. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | 06:06 |
32. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:13 |
33. | Omar Mendoza | Manzana Postobon | |
34. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 06:17 |
35. | Hideto Nakane | Nippo Vini Fantini Faizanè | 06:35 |
36. | Diego Antonio Ochoa | Manzana Postobon | 06:46 |
37. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | 07:14 |
38. | Halil İbrahim Dogan | Turkey | 07:30 |
39. | Ahmet Orken | Turkey | 08:06 |
40. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 08:18 |
41. | Ryan Gibbons | Team Dimension Data | 08:43 |
42. | Julen Irizar | Euskadi Basque Country-Murias | 09:51 |
43. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 10:06 |
44. | Onur Balkan | Turkey | 10:08 |
45. | Hayato Yoshida | Nippo Vini Fantini Faizanè | 10:14 |
46. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 10:19 |
47. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 11:27 |
48. | Samuel José Caldeira | W52 / FC Porto | 11:54 |
49. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 12:28 |
50. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | 12:50 |
51. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:01 |
52. | Urko Berrade | Euskadi Basque Country-Murias | 13:02 |
53. | Beñat Intxausti | Euskadi Basque Country-Murias | 13:49 |
54. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 15:47 |
55. | Daniel Lopez | Burgos-BH | 15:55 |
56. | Nuno Bico | Burgos-BH | 16:00 |
57. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 16:27 |
58. | Luis Carlos Chia | Manzana Postobon | 16:34 |
59. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | 16:47 |
60. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | 17:11 |
61. | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | 17:16 |
62. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 17:37 |
63. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 17:59 |
64. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 18:16 |
65. | Ahmet Akdilek | Turkey | 18:23 |
66. | Bryan Gomez | Manzana Postobon | 18:48 |
67. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 18:51 |
68. | José Ferreira | W52 / FC Porto | 19:28 |
69. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 19:29 |
70. | Luca Pacioni | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 19:38 |
71. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 19:46 |
72. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 19:54 |
73. | Nelson Andrés Soto | Caja Rural-Seguros RGA | 20:05 |
74. | Jordan Parra | Manzana Postobon | 20:11 |
75. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 20:49 |
76. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 21:10 |
77. | Ferit Şamli | Turkey | 21:26 |
78. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 21:32 |
79. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 21:59 |
80. | Alvaro Robredo | Burgos-BH | 22:11 |
81. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 22:15 |
82. | Matthew Gibson | Burgos-BH | 22:24 |
83. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 22:29 |
84. | Pier-André Cote | Rally UHC Cycling | 22:53 |
85. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | 22:57 |
86. | Emerson Oronte | Rally UHC Cycling | 22:58 |
87. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | 23:09 |
88. | Sebastián Mora | Caja Rural-Seguros RGA | 23:13 |
89. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | 23:21 |
90. | Muhammed Atalay | Turkey | 23:22 |
91. | Xavier Canellas | Caja Rural-Seguros RGA | 23:41 |
92. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 24:14 |
93. | Gustavo Cesar | W52 / FC Porto | 24:19 |
94. | Enzo Wouters | Lotto Soudal | 24:23 |
95. | Davide Martinelli | Deceuninck-Quick Step | 24:35 |
96. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 24:48 |
97. | Simone Bevilacqua | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 24:51 |
98. | John Murphy | Rally UHC Cycling | 24:58 |
99. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 25:26 |
100. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 25:58 |
101. | Ander Barrenetxea | Euskadi Basque Country-Murias | 26:58 |
102. | Moreno de Pauw | Sport Vlaanderen-Baloise | 27:17 |
103. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 28:27 |
104. | Liam Bertazzo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 28:39 |
105. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 28:46 |
106. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 29:22 |
107. | Mauricio Moreira | Caja Rural-Seguros RGA | 29:28 |
108. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | 29:32 |
109. | Jaco Venter | Team Dimension Data | 32:35 |
110. | Daniel Viejo José | Euskadi Basque Country-Murias | 34:31 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.