Paweł Franczak (Voster ATS Team) triumfował w klasyfikacji końcowej czteroetapowego wyścigu Belgrade Banjaluka.
27-letni zawodnik na ostatnim odcinku finiszował z czołowej grupy na drugim miejscu, za Marko Kumpem (Adria Mobil), co wystarczyło do końcowego triumfu.
Przed ostatnim etapem zajmowałem piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na odprawie Mariusz Witecki powiedział nam, że jest nieźle, ale może być jeszcze lepiej i że nic nie musimy, ale możemy wszystko. Na trasie czwartego etapu mieliśmy dwa niewielkie podjazdy. Atakowała niemiecka ekipa RadNet, a my się ich trzymaliśmy. Peleton się przerzedził, została grupa około 45 zawodników – w tym ja, Mateusz Taciak, Adrian Banaszek i Adam Stachowiak. Powiedzieliśmy sobie, że musimy już zrobić wszystko, żeby wywalczyć podium w generalce.
Koledzy pracowali na mnie bardzo mocno aż do finiszowych rund. Adrian miał zostać ze mną do samego końca i tak też się stało. Ja wykończyłem pracę w końcówce, finiszując jako drugi. Ta druga lokata na etapie była już dla nas dużym wydarzeniem, ale czekaliśmy na podsumowanie klasyfikacji generalnej. Okazało się, że nie tylko awansowałem na podium w generalce… Wygraliśmy ten wyścig!
– powiedział Franczak.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marko Kump | Adria Mobil | 3:31:57 |
2. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
3. | Aaron Grosser | Bike Aid | |
4. | Daniel Auer | Maloja Pushbikers | |
5. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
6. | Jan Ryba | AC Sparta Praha | |
7. | Nikolai Shumov | Minsk Cycling Club | |
8. | Dario Puccioni | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
9. | Dusan Kalaba | Serbia | |
10. | Federico Burchio | D'Amico-UM Tools | |
11. | Johnatan Canaveral | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
12. | AntoniodiSante | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
13. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | |
14. | Patrick Haller | Heizomat Rad-Net | |
15. | Marcel Franz | Heizomat Rad-Net | |
16. | Jodok Salzmann | Maloja Pushbikers | |
17. | Karel Tyrpekl | Tufo-Pardus Prostejov | |
18. | Christopher Hatz | Herrmann Radteam | |
19. | Jakub Varhanovsky | Dukla Banska Bystrica | |
20. | Attila Valter | CCC Development Team | |
21. | Marvin Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
22. | Erik Fetter | Hungary | |
23. | Szymon Tracz | CCC Development Team | |
24. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
25. | Alexander Gratzer | Austria | |
26. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
27. | Balázs Vas | Hungary | |
28. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
29. | Márton Dina | Hungary | |
30. | Raphael Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
31. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
32. | Juri Hollmann | Heizomat Rad-Net | |
33. | Anže Skok | Ljubljana Gusto Santic | |
34. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club | |
35. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
36. | Aljaz Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
37. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
38. | Brayan Hernandez | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
39. | Lukas Schlemmer | Maloja Pushbikers | |
40. | Johannes Schinnagel | Maloja Pushbikers | |
41. | Michele Scartezzini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
42. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 00:07 |
43. | David Per | Adria Mobil | 00:10 |
44. | Jacopo Mosca | D'Amico-UM Tools | |
45. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | |
46. | Vasili Strokau | Minsk Cycling Club | 00:14 |
47. | Martin Mahdar | Dukla Banska Bystrica | |
48. | Stefan Kolb | Maloja Pushbikers | |
49. | Ludek Lichnovsky | Tufo-Pardus Prostejov | 00:17 |
50. | William David Munoz | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
51. | Oscar Adalberto Quiroz | Coldeportes Bicicletas Strongman | 00:29 |
52. | Adrian Banaszek | Voster ATS Team | 01:02 |
53. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | 01:16 |
54. | Pascal Treubel | Heizomat Rad-Net | 01:34 |
55. | Jakob Gessner | Heizomat Rad-Net | |
56. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | 04:33 |
57. | Florian Obersteiner | Herrmann Radteam | |
58. | Nils Friedl | Austria | |
59. | Aaron Gate | EvoPro Racing | |
60. | Roman Maikin | Minsk Cycling Club | |
61. | Stefan Brandlmeier | Herrmann Radteam | |
62. | Matic Veber | Slovenia | |
63. | Daire Feeley | EvoPro Racing | |
64. | Moran Vermeulen | Austria | |
65. | Angelo Raffaele | D'Amico-UM Tools | |
66. | Niccolò Salvietti | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
67. | Kristijan Hocevar | Slovenia | |
68. | Daniel Crista | Giotti Victoria-Palomar | |
69. | Stefan Poll | Austria | |
70. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
71. | Marko Danilovic | Serbia | |
72. | Eduardo Estrada | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
73. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
74. | Florenz Knauer | Herrmann Radteam | |
75. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | |
76. | Luka Cotar | Slovenia | |
77. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
78. | Justin Wolf | Bike Aid | |
79. | Peter Koning | Bike Aid | |
80. | Andras Szatmary | Hungary | |
81. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | |
82. | Riccardo Stacchiotti | Giotti Victoria-Palomar | |
83. | Marino Kobayashi | Giotti Victoria-Palomar | |
84. | Wouter Wippert | EvoPro Racing | 05:22 |
DNF | Felix Ritzinger | Maloja Pushbikers | - |
DNF | Leonardo Bonifazio | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
DNF | Roman Kustadinchev | D'Amico-UM Tools | |
DNF | Daniel Kock | Austria | |
DNF | Kacper Walkowiak | CCC Development Team | |
DNF | Dusan Veselinovic | Serbia | |
DNF | Robert Jenko | Slovenia | |
DNF | Leon Rohde | Heizomat Rad-Net | |
DNF | Vladimir Miksanik | Tufo-Pardus Prostejov | |
DNF | Mateusz Taciak | Voster ATS Team | |
DNF | Leon Echtermann | Herrmann Radteam | |
DNF | Cyrus Monk | EvoPro Racing | |
DNF | Thomas Umhaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
DNF | Luka Vrhovnik | Ljubljana Gusto Santic | |
DNF | Orlando Pitzanti | D'Amico-UM Tools | |
DNF | Jan Rajchart | AC Sparta Praha | |
DNF | Krzysztof Parma | Voster ATS Team | |
DNF | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | |
DNF | Stevan Klisuric | Serbia | |
DNF | Vlad Pacurar | Giotti Victoria-Palomar | |
DNF | Jan Tschernoster | Heizomat Rad-Net | |
DNF | Marek Dolnicek | Tufo-Pardus Prostejov | |
DNF | Johan Moreno | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
DNF | Manuel Porzner | Herrmann Radteam | |
DNF | Eugenio Alafaci | EvoPro Racing | |
DNF | Stefan Stefanovic | Serbia | |
DNF | Timothy Guy | Ljubljana Gusto Santic | |
DNF | Matthias Schnapka | Bike Aid | |
DNF | Mateusz Komar | Voster ATS Team | |
DNF | Petr Fiala | AC Sparta Praha | |
DNF | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
DNF | Luka Sagadin | Slovenia | |
DNF | Lukas Viehberger | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
DNF | Andreas Hofer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
DNF | Tomas Barta | Tufo-Pardus Prostejov | |
DNF | Luke Mudgway | EvoPro Racing | |
DNF | Adne van Engelen | Bike Aid | |
DNF | Eugert Zhupa | EvoPro Racing | |
DNF | Andrej Galovic | Serbia | |
DNF | Viktor Filutas | Hungary | |
DNF | Diego Alejandro Jaramillo | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
DNF | Wojciech Pszczolarski | Tufo-Pardus Prostejov | |
DNF | Pavel Stohr | AC Sparta Praha | |
DNF | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | |
DNF | Luka Lakota | Slovenia | |
DNF | Julian Gruber | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
DNF | Lukas Reckendorfer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
DNF | Paolo Toto | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
DNF | Siarhei Papok | Minsk Cycling Club | |
DNF | Franco Orocito | D'Amico-UM Tools | |
DNF | Daniel Dina | Hungary | |
DNF | Piotr Pękala | CCC Development Team | |
DNF | Dorde Duric | Serbia | |
DNF | Gergo Gonczi | Hungary | |
DNF | Damian Papierski | CCC Development Team | |
DNF | Denis Rugovac | Tufo-Pardus Prostejov | |
DNF | Ziga Horvat | Adria Mobil | |
DNF | Tim Roskar | Slovenia | |
DNF | Stefan Mastaller | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
DNF | Dominik Hrinkow | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
DNS | Vlad-nicolae Dobre | Giotti Victoria-Palomar | |
DNS | Emil Dima | Giotti Victoria-Palomar | |
DNS | Michael Holland | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | |
DNS | Ciprian Jitaru | Giotti Victoria-Palomar |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | 14:55:35 |
2. | Aaron Grosser | Bike Aid | |
3. | Attila Valter | CCC Development Team | 00:02 |
4. | Patrick Haller | Heizomat Rad-Net | 00:04 |
5. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | 00:06 |
6. | Jodok Salzmann | Maloja Pushbikers | 00:10 |
7. | Dario Puccioni | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
8. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
9. | Christopher Hatz | Herrmann Radteam | |
10. | Federico Burchio | D'Amico-UM Tools | |
11. | AntoniodiSante | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
12. | Karel Tyrpekl | Tufo-Pardus Prostejov | |
13. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
14. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
15. | Johnatan Canaveral | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
16. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
17. | Márton Dina | Hungary | |
18. | Juri Hollmann | Heizomat Rad-Net | |
19. | Szymon Tracz | CCC Development Team | |
20. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
21. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
22. | Johannes Schinnagel | Maloja Pushbikers | |
23. | Lukas Schlemmer | Maloja Pushbikers | |
24. | Brayan Hernandez | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
25. | Jacopo Mosca | D'Amico-UM Tools | 00:20 |
26. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | 00:25 |
27. | Raphael Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 00:30 |
28. | David Per | Adria Mobil | 01:40 |
29. | Marcel Franz | Heizomat Rad-Net | 01:51 |
30. | Daniel Auer | Maloja Pushbikers | 01:55 |
31. | Erik Fetter | Hungary | |
32. | Aljaz Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
33. | Nikolai Shumov | Minsk Cycling Club | |
34. | Vasili Strokau | Minsk Cycling Club | 02:09 |
35. | Balázs Vas | Hungary | 02:18 |
36. | Oscar Adalberto Quiroz | Coldeportes Bicicletas Strongman | 02:19 |
37. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club | 02:38 |
38. | Jakob Gessner | Heizomat Rad-Net | 03:25 |
39. | Anže Skok | Ljubljana Gusto Santic | 03:34 |
40. | Stefan Kolb | Maloja Pushbikers | 03:52 |
41. | Marko Kump | Adria Mobil | 04:23 |
42. | Aaron Gate | EvoPro Racing | 04:28 |
43. | Roman Maikin | Minsk Cycling Club | 04:43 |
44. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
45. | Matic Veber | Slovenia | |
46. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
47. | Eduardo Estrada | Coldeportes Bicicletas Strongman | |
48. | Florian Obersteiner | Herrmann Radteam | |
49. | Justin Wolf | Bike Aid | |
50. | Daire Feeley | EvoPro Racing | |
51. | Stefan Brandlmeier | Herrmann Radteam | |
52. | Kristijan Hocevar | Slovenia | |
53. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
54. | Marino Kobayashi | Giotti Victoria-Palomar | |
55. | Dusan Kalaba | Serbia | 04:51 |
56. | Jan Ryba | AC Sparta Praha | |
57. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | 05:26 |
58. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 05:35 |
59. | Martin Mahdar | Dukla Banska Bystrica | 05:42 |
60. | Ludek Lichnovsky | Tufo-Pardus Prostejov | 05:45 |
61. | Stefan Poll | Austria | 05:50 |
62. | Riccardo Stacchiotti | Giotti Victoria-Palomar | 05:52 |
63. | Andras Szatmary | Hungary | 06:09 |
64. | Moran Vermeulen | Austria | 06:11 |
65. | Jakub Varhanovsky | Dukla Banska Bystrica | |
66. | Alexander Gratzer | Austria | 06:21 |
67. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | 06:28 |
68. | Adrian Banaszek | Voster ATS Team | 06:33 |
69. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | 07:03 |
70. | Peter Koning | Bike Aid | 07:05 |
71. | Nils Friedl | Austria | 08:02 |
72. | Marvin Hammerschmid | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP-St. Rich | 08:05 |
73. | William David Munoz | Coldeportes Bicicletas Strongman | 08:07 |
74. | Michele Scartezzini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 08:42 |
75. | Marko Danilovic | Serbia | 09:01 |
76. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | 09:14 |
77. | Wouter Wippert | EvoPro Racing | 09:53 |
78. | Florenz Knauer | Herrmann Radteam | 10:33 |
79. | Daniel Crista | Giotti Victoria-Palomar | |
80. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | 12:21 |
81. | Pascal Treubel | Heizomat Rad-Net | 12:28 |
82. | Angelo Raffaele | D'Amico-UM Tools | 13:15 |
83. | Niccolò Salvietti | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 13:28 |
84. | Luka Cotar | Slovenia | 16:36 |