Amstel Gold Race 2019. Gilbert i Alaphilippe liderami Deceuninck-Quick Step

Philippe Gilbert i Julian Alaphilippe będą liderami grupy Deceuninck-Quick Step podczas niedzielnego Amstel Gold Race.

Belg przystępuje do "Piwnego Wyścigu" po dość niespodziewanym zwycięstwie w Paryż-Roubaix, gdzie na welodromie pokonał Nilsa Politta (Katusha-Alpecin). Choć ostatnimi laty przestawił się on nieco właśnie na jazdę po bruku nie należy o nim zapominać w kontekście pagórkowatych wyścigów. 36-latek jest bowiem znany jako "król Caubergu", najbardziej znanego podjazdu na trasie Amstel Gold Race, w którym zwyciężał już czterokrotnie w 2010, 2011, 2014 i 2017 roku. Ponadto w 2012 roku właśnie w Valkenburgu został mistrzem świata.

Alaphilippe z kolei w tym roku również triumfował na jednym z monumentów okazał się najlepszy podczas Mediolan-San Remo. Francuz zwyciężał również w Strade Bianche, dwukrotnie jako pierwszy przecinał kreskę na etapach Tirreno-Adriatico, a dwa tygodnie temu wywalczył etapowy sukces podczas Itzulia Basque Country. Z kolei w środę zajął drugie miejsce podczas Brabantse Pijl, a więc wyścigu, którego profil często jest porównywany do Amstel Gold Race.

Obaj zawodnicy wydają się zatem być w dobrej formie i dlatego dyrektorzy ekipy Patricka Lefevere’a pozwolili im wspólnie przystąpić do niedzielnej rywalizacji jako liderzy.

Julian sprawdził nogi w środę podczas Brabantse Pijl, a Philippe pominął wyścig żeby odpocząć po Paryż-Roubaix. Teraz czuje się dobrze

tłumaczył Geert Van Bondt, dyrektor sportowy ekipy.

Jesteśmy pewni przed wyścigiem. Dries i Pieter dobrze znają trasę i przez to będą odgrywali kluczową rolę jako pomocnicy, a wspierać ich będą Rémi, Mikkel i Petr. Nie będzie wiało i temperatura będzie sprzyjała, przez co wyścig będzie szybszy. Będziemy musieli być skupieni cały czas

dodał.

Skład Deceuninck-Quick Step na Amstel Gold Race 2019: Julian Alaphilippe, Rémi Cavagna, Dries Devenyns, Philippe Gilbert, Mikkel Honoré, Pieter Serry i Petr Vakoč.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: