Tour of Turkey 2019: etap 1. Sam Bennett otwiera rywalizację

Sam Bennett

Sam Bennett (Bora-hansgrohe) wygrał pierwszy odcinek wyścigu Tour of Turkey i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Irlandzki sprinter na finiszu wyprzedził Fabio Jakobsena (Deceuninck - Quick Step) i Caleba Ewana (Lotto Soudal).

157-kilometrowa trasa poprowadzona została wzdłuż Morza Marmara. Płaski odcinek marszczyły tylko dwie niewielkie górskie premie trzeciej kategorii, przy czym druga z nich tylko na 12 kilometrów przed metą.

Na starcie wyścigu rozgrywanego po raz trzeci jako impreza cyklu WorldTour stawiło się tylko sześć ekip z licencjami WorldTour. Nie trudno było zgadnąć, że chętnych do akcji zaczepnych szukać należy pośród zawodników mniejszych ekip i tak też było.

Odjazd dnia uformowała szóstka kolarzy: Alvaro Robredo (Burgos-BH), Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence), Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM), Emerson Oronte (Rally UHC Cycling), Lindsay De Vylder (Sport Vlaanderen - Baloise) oraz Ferit Samli (Reprezentacja Turcji).

Sytuacja na trasie szybko się ustabilizowała. Po zaledwie 15 kilometrach jazdy harcownicy mieli w zapasie już blisko 4 minuty i tak właściwie minęła większa część etapu.

Wraz z upływem kilometrów siły odpływały także z kolejnych uciekinierów, którzy stopniowo odpadali od czołówki. Ostatnie 20 kilometrów rozpoczęli jako pierwsi Robredo i Samli, ale ich przewaga nad peletonem wynosiła już niespełna minutę.

Grupę zasadniczą napędzały głównie zespoły Quick Step, Lotto Soudal i Bora-hansgrohe, mając w planie sprinterskie zakończenie etapu.

Zaskoczenia nie było, gdy w finałowej rozgrywce bezsprzecznie najszybszy na kresce okazał się Sam Bennett z Bora-Hansgrohe. Irlandczyk, który sięgnął po swoje 8. etapowe zwycięstwo na Tour of Turkey, objął tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 1. etapu Tour of Turkey 2019 (2.WT), Istambuł - Tekirdag (156,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe3:32:34
2.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
3.Caleb EwanLotto Soudal
4.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
5.Simone ConsonniUAE Team Emirates
6.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
7.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
8.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
9.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
10.Alvaro Jose HodegDeceuninck-Quick Step
11.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
12.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
13.Jordan ParraManzana Postobon
14.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
15.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
16.Bryan GomezManzana Postobon
17.Jose Daniel ViejoEuskadi Basque Country-Murias
18.Nelson Andres SotoCaja Rural-Seguros RGA
19.Jaume SuredaBurgos-BH
20.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
21.Ahmet OrkenTurkey
22.Mark CavendishTeam Dimension Data
23.Luis Carlos ChiaManzana Postobon
24.John MurphyRally UHC Cycling
25.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
26.Daniel LopezBurgos-BH
27.Samuel Jose CaldeiraW52 / FC Porto
28.Edgar PintoW52 / FC Porto
29.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA
30.Merhawi KudusAstana Pro Team
31.Shane ArchboldBora-hansgrohe
32.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise
33.Matthew GibsonBurgos-BH
34.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
35.Ryan GibbonsTeam Dimension Data
36.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
37.Pier-Andre CoteRally UHC Cycling
38.Onur BalkanTurkey
39.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè
40.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
41.Mark RenshawTeam Dimension Data
42.Stefan de BodTeam Dimension Data
43.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
44.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
45.Ricardo MestreW52 / FC Porto
46.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
47.Valerio ContiUAE Team Emirates
48.Ben O'connorTeam Dimension Data
49.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
50.Yuriy NatarovAstana Pro Team
51.Artyom ZakharovAstana Pro Team
52.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
53.Rafael ReisW52 / FC Porto
54.Nuno BicoBurgos-BH
55.Raúl AlarconW52 / FC Porto
56.Halil İbrahim DoĞanTurkey
57.Remy RochasDelko Marseille Provence
58.Daniil FominykhAstana Pro Team
59.Ty MagnerRally UHC Cycling
60.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
61.Delio FernandezDelko Marseille Provence
62.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
63.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
64.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
65.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
66.Javier MorenoDelko Marseille Provence
67.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
68.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias
69.Gustavo CesarW52 / FC Porto
70.Scott DaviesTeam Dimension Data
71.Urko BerradeEuskadi Basque Country-Murias
72.Moreno de PauwSport Vlaanderen-Baloise
73.Yecid SierraManzana Postobon
74.Mustafa SayarTurkey
75.Omar MendozaManzana Postobon
76.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
77.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
78.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
79.Victor LangellottiBurgos-BH
80.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
81.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
82.Rob BrittonRally UHC Cycling
83.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA
84.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
85.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
86.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
87.Harm VanhouckeLotto Soudal
88.Diego Antonio OchoaManzana Postobon
89.Simone BevilacquaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
90.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
91.Liam BertazzoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
92.Kyle MurphyRally UHC Cycling
93.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
94.Roger KlugeLotto Soudal
95.Jhonatan RestrepoManzana Postobon
96.Ahmet AkdilekTurkey
97.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
98.Oscar CabedoBurgos-BH
99.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè
100.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
101.Alvaro RobredoBurgos-BH
102.Muhammed AtalayTurkey
103.Jose FerreiraW52 / FC Porto
104.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
105.Emerson OronteRally UHC Cycling
106.Rasmus IversenLotto Soudal
107.Enzo WoutersLotto Soudal00:15
108.Ferit ŞamliTurkey00:19
109.Juan Jose LobatoNippo Vini Fantini Faizanè00:21
110.Erik BaskaBora-hansgrohe00:38
111.Jaco VenterTeam Dimension Data01:16
112.Jasper de BuystLotto Soudal02:41
113.Evan HuffmanRally UHC Cycling03:19
DNSCarl Fredrik HagenLotto Soudal

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe3:32:24
2.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step00:04
3.Caleb EwanLotto Soudal00:06
4.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM00:07
5.Alvaro RobredoBurgos-BH00:08
6.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise00:09
7.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence00:10
8.Simone ConsonniUAE Team Emirates
9.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
10.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
11.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
12.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
13.Alvaro Jose HodegDeceuninck-Quick Step
14.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
15.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
16.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
17.Jordan ParraManzana Postobon
18.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
19.Bryan GomezManzana Postobon
20.Jose Daniel ViejoEuskadi Basque Country-Murias
21.Nelson Andres SotoCaja Rural-Seguros RGA
22.Jaume SuredaBurgos-BH
23.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
24.Ahmet OrkenTurkey
25.Mark CavendishTeam Dimension Data
26.Luis Carlos ChiaManzana Postobon
27.John MurphyRally UHC Cycling
28.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
29.Daniel LopezBurgos-BH
30.Samuel Jose CaldeiraW52 / FC Porto
31.Edgar PintoW52 / FC Porto
32.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA
33.Merhawi KudusAstana Pro Team
34.Shane ArchboldBora-hansgrohe
35.Matthew GibsonBurgos-BH
36.Jan PolancUAE Team Emirates
37.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
38.Ryan GibbonsTeam Dimension Data
39.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
40.Pier-Andre CoteRally UHC Cycling
41.Onur BalkanTurkey
42.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè
43.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
44.Mark RenshawTeam Dimension Data
45.Stefan de BodTeam Dimension Data
46.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
47.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
48.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
49.Ricardo MestreW52 / FC Porto
50.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
51.Valerio ContiUAE Team Emirates
52.Ben O'connorTeam Dimension Data
53.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
54.Yuriy NatarovAstana Pro Team
55.Artyom ZakharovAstana Pro Team
56.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
57.Rafael ReisW52 / FC Porto
58.Nuno BicoBurgos-BH
59.Raúl AlarconW52 / FC Porto
60.Halil İbrahim DoganTurkey
61.Remy RochasDelko Marseille Provence
62.Daniil FominykhAstana Pro Team
63.Ty MagnerRally UHC Cycling
64.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
65.Delio FernandezDelko Marseille Provence
66.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
67.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
68.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
69.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
70.Javier MorenoDelko Marseille Provence
71.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
72.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias
73.Gustavo CesarW52 / FC Porto
74.Scott DaviesTeam Dimension Data
75.Urko BerradeEuskadi Basque Country-Murias
76.Moreno de PauwSport Vlaanderen-Baloise
77.Yecid SierraManzana Postobon
78.Mustafa SayarTurkey
79.Omar MendozaManzana Postobon
80.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
81.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
82.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
83.Victor LangellottiBurgos-BH
84.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
85.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
86.Rob BrittonRally UHC Cycling
87.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA
88.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
89.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
90.Harm VanhouckeLotto Soudal
91.Diego Antonio OchoaManzana Postobon
92.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
93.Simone BevilacquaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
94.Liam BertazzoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
95.Kyle MurphyRally UHC Cycling
96.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
97.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
98.Roger KlugeLotto Soudal
99.Jhonatan RestrepoManzana Postobon
100.Ahmet AkdilekTurkey
101.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
102.Oscar CabedoBurgos-BH
103.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè
104.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
105.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias
106.Muhammed AtalayTurkey
107.Jose FerreiraW52 / FC Porto
108.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
109.Emerson OronteRally UHC Cycling
110.Rasmus IversenLotto Soudal
111.Enzo WoutersLotto Soudal00:25
112.Ferit ŞamliTurkey00:29
113.Juan Jose LobatoNippo Vini Fantini Faizanè00:31
114.Erik BaskaBora-hansgrohe00:48
115.Jaco VenterTeam Dimension Data01:26
116.Jasper de BuystLotto Soudal02:51
117.Evan HuffmanRally UHC Cycling03:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. cHarlie

    18 kwietnia 2019, 21:45 o 21:45

    Bennett wygrał. Sam, we własnej osobie!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: