Shane Archbold w Bora-hansgrohe

Nogi kolarza w skarpetkach Bora-hansgrohe

Nowozelandczyk Shane Archbold został zaangażowany przez niemiecki zespół Bora-hansgrohe i dziś wystartuje w Tour of Turkey.

30-latek pięć dni temu oficjalnie został włączony do składu grupy Ralpha Denka, a jego pierwszym startem będzie turecka etapówka.

Archbold, który pod banderą niemieckiej grupy jeździł w latach 2015-2017, na poziom WorldTour powraca po roku ścigania w barwach Aqua Blue Sport oraz kilku miesiącach w kontynentalnej grupie Evo.

Według komunikatu zespołu, kontrakt Archbolda pod koniec 2017 roku nie został przedłużony z powodu kłopotów zdrowotnych zawodnika. Te mają być już melodią przeszłości i Nowozelandczyk ma być gotowy do rywalizacji na poziomie WorldTour.

Skład Bora-hansgrohe w pierwszej połowie kwietnia zmniejszył się o Brytyjczyka Petera Kennaugha, który podjął decyzję o zawieszeniu zawodowej kariery.

Archbold w ostatnich miesiącach występował w torowych sześciodniówkach oraz w kilku wyścigach w Australii i Nowej Zelandii. W barwach Bora-hansgrohe jego zadaniem będzie rozprowadzanie Sama Bennetta, Pascala Ackermanna i Petera Sagana.

Kolarz z Nowej Zelandii w przeszłości występował głównie jako rozprowadzający, a na swoim koncie zapisał srebro mistrzostw świata w omnium (2011), a także złoto Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w scratchu (2014).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: