Matej Mohoric na dłużej w Bahrain-Merida

Matej Mohoric

Grupa Bahrain-Merida poinformowała o zatrzymaniu na dwa kolejne sezony w swoich szeregach Słoweńca Mateja Mohorica.

24-latek, który w 2018 roku wygrał BinckBank Tour, Deutschland Tour oraz etapy Giro d'Italia, Tour of Austria i Deutschland Tour, w tym roku sprawdził się w wiosennych klasykach.

Po 5. miejscu w Mediolan-San Remo nadzieje były spore, acz ambitny młodzieniec zapisać zdołał tylko 9. lokatę w Gandawa-Wevelgem. Dobrze prezentował się na trasie Ronde van Vlaanderen, ale w zamieszaniu podpalił się zbyt wcześnie i stracił siły na bezskuteczne ataki.

Słoweniec pod okiem Brenta Copelanda ściga się od 2018 roku i wszystko wskazuje na to, że zostanie do 2020 roku. Grupa Bahrain-Merida Mohorica póki co widzi w klasykach, acz nie ma nic przeciwko jego planom powolnej transformacji w kolarza mogącego walczyć o wysokie miejsca w wyścigach etapowych.

Informacja o przedłużeniu współpracy pojawiła się niedługo po informacjach portalu "Cyclingnews", który twierdzi, że zespołowi sponsorowanemu przez Meridę i McLarena nie uda się zatrzymać największej gwiazdy – Vincenzo Nibalego. 34-latek kierować ma się ku zespołowi Trek-Segafredo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: