Kategorie: JuniorzyWiadomości

Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2019. Triumf Michała Gałki

Michał Gałka wygrał niemiecki wyścig etapowy Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (2.1).

Reprezentant Polski w trzydniowych zmaganiach wygrał sobotni etap drugi, jazdę indywidualną na czas, i w niedzielę triumfował w klasyfikacji generalnej.

18-latek na pierwszym odcinku finiszował czwarty, natomiast drugiego dnia wykręcił zdecydowanie najlepszy rezultat na rozgrywanej rano, 11-kilometrowej czasówce. Polak o 17 sekund pokonał Niemca Nicolasa Heinricha oraz o 19 sekund jego rodaka Klausa Betzingera. Czwarte miejsce na tym odcinku zapisał jego drużynowy kolega Dawid Kuderczak.

Popołudniowy etap nie zmienił układu klasyfikacji i Gałka w niedzielnych zmaganiach w koszulce lidera pilnował rywali, czwartym miejscem na finiszu zapewniając sobie triumf w klasyfikacji ogólnej. Na 4. miejscu w generalce sklasyfikowano Kuderczaka, natomiast dwójce na trasie pomagali Tobiasz Zaremba, Radosław Fratczak, Kacper Majewski i Michał Jaskot.

W wyścigu startowali także kolarze ALKS Stal Grudziądz: Radosław Lewandowski, Philip Chudziński, Sebastian Kubacki, Konrad Kołodziejski, Bartosz Małkiewicz i Daniel Śliwka. Ten ostatni na trzecim etapie zapisał niezłe ósme miejsce.

Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt to wyścig rozgrywany w rejonie miejscowości Chociebuż (niemiecka nazwa: Cottbus), niezaliczany wprawdzie do Pucharu Narodów, ale stanowiący ważny sprawdzian i okazję do pokazania się na międzynarodowej scenie dla zawodników poniżej 18 roku życia.

Gałka przed rokiem w klasyfikacji generalnej wyścigu zajął drugie miejsce.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52