Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2019. Triumf Michała Gałki

Michał Gałka wygrał niemiecki wyścig etapowy Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (2.1).

Reprezentant Polski w trzydniowych zmaganiach wygrał sobotni etap drugi, jazdę indywidualną na czas, i w niedzielę triumfował w klasyfikacji generalnej.

18-latek na pierwszym odcinku finiszował czwarty, natomiast drugiego dnia wykręcił zdecydowanie najlepszy rezultat na rozgrywanej rano, 11-kilometrowej czasówce. Polak o 17 sekund pokonał Niemca Nicolasa Heinricha oraz o 19 sekund jego rodaka Klausa Betzingera. Czwarte miejsce na tym odcinku zapisał jego drużynowy kolega Dawid Kuderczak.

Popołudniowy etap nie zmienił układu klasyfikacji i Gałka w niedzielnych zmaganiach w koszulce lidera pilnował rywali, czwartym miejscem na finiszu zapewniając sobie triumf w klasyfikacji ogólnej. Na 4. miejscu w generalce sklasyfikowano Kuderczaka, natomiast dwójce na trasie pomagali Tobiasz Zaremba, Radosław Fratczak, Kacper Majewski i Michał Jaskot.

W wyścigu startowali także kolarze ALKS Stal Grudziądz: Radosław Lewandowski, Philip Chudziński, Sebastian Kubacki, Konrad Kołodziejski, Bartosz Małkiewicz i Daniel Śliwka. Ten ostatni na trzecim etapie zapisał niezłe ósme miejsce.

Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt to wyścig rozgrywany w rejonie miejscowości Chociebuż (niemiecka nazwa: Cottbus), niezaliczany wprawdzie do Pucharu Narodów, ale stanowiący ważny sprawdzian i okazję do pokazania się na międzynarodowej scenie dla zawodników poniżej 18 roku życia.

Gałka przed rokiem w klasyfikacji generalnej wyścigu zajął drugie miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Kibickolarski

    14 kwietnia 2019, 18:50 o 18:50

    A czemu Papierski i spółka są na zdjęciu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: