Healthy Ageing Tour 2019: etap 3. Kirsten Wild najszybsza z grupy

Kirsten Wild (WNT-Rotor) odniosła etapowe zwycięstwo w trzecim dniu kobiecego wyścigu Healthy Ageing Tour.

W ramach piątkowego etapu holenderskiego wyścigu dziewczyny zmierzyć musiały się z liczącą 124 kilometry trasą zapętloną wokół Musselkanaal. Profil nie wykazywał żadnych trudności w postaci podjazdów, jednak problem stanowić mogła niezbyt przyjemna pogoda oraz wiatr, który dawał się kolarkom we znaki.

O kolejności na mecie trzeciego etapu Healthy Ageing Tour zadecydował finisz z niespełna 20-osobowej grupy. Najszybsza na kresce okazała się doświadczona Kirsten Wild. Zawodniczka WNT-Rotor pokonała Barbarę Guarischi (Team Virtu Cycling) oraz liderkę klasyfikacji generalnej wyścigu Lottę Lepisto (Trek-Segafredo).

Wyniki 3. etapu Healthy Ageing Tour 2019 (2.1), Musselkanaal - Musselkanaal, (124km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling Team2:58:08
2.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
3.Lotta LepistöTrek - Segafredo Women
4.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
5.Lonneke UnekenHitec Products - Birk Sport
6.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii
7.Georgi PfeifferReprezentacja Wielkiej Brytanii
8.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii
9.Jolien D'HooreBoels Dolmans
10.Alice BarnesCanyon-SRAM Racing
11.Amy PietersBoels Dolmans
12.Ellen van DijkTrek - Segafredo Women
13.Nina KesslerRegioteam Noord-Holland
14.Romy KasperReprezentacja Niemiec
15.Julia SoekReprezentacja Holandii
16.Lisa KleinCanyon-SRAM Racing
17.Christine MajerusBoels Dolmans
18.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling Team00:07
19.Anna van der BreggenBoels Dolmans00:11
20.Maria van 'T GeloofReprezentacja Holandii01:30
21.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
22.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii
23.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii
24.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling
25.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii
26.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
27.Amber Van Der HulstJan van Arckel
28.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
29.Mareille MeijeringTeam Drenthe
30.Britt KnavenTeam Rogelli-Gyproc-APB
31.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii
32.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
33.Ann-Sophie DuyckParkhotel Valkenburg
34.Sara PentonTeam Virtu Cycling
35.Jip van den BosBoels Dolmans
36.Skylar SchneiderBoels Dolmans
37.Louise HansenTeam Virtu Cycling
38.Lauretta HansonTrek - Segafredo Women01:34
39.Letizia PaternosterTrek - Segafredo Women
40.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling
41.Daniela GaßEquano-Wase Zon CT07:34
42.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling
43.Nikol PlosajReprezentacja Polski
44.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii
45.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg
46.Merel HofmanBiehler Pro Cycling
47.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii
48.Cathalijne HoolwerfTeam Rogelli-Gyproc-APB
49.Hanneke De GoejeSWABO Women Development Team
50.Fien DelbaereReprezentacja Belgii
51.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon CT
52.Dorota PrzęzakReprezentacja Polski
53.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg
54.Maartje De BoerRegioteam Noord-Holland
55.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling
56.Amalie LutroHitec Products - Birk Sport
57.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec
58.Lone MeertensReprezentacja Belgii
59.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling Team
60.Ilse MiltenburgRestore Cycling Team
61.Gwenno HughesRegioteam Noord-Holland
62.Tanja ErathCanyon-SRAM Racing
63.Laura SüßemilchReprezentacja Niemiec
64.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling
65.Minke BakkerJan van Arckel
66.Aranka Lisanne BerendsMerida - Adelaar Ladies CT
67.Eva BijwaardSWABO Women Development Team
68.Inez BeijerSWABO Women Development Team
69.Rixt HooglandNWVG - Uplus
70.Eva JonkersTeam Rogelli-Gyproc-APB
71.Anna SaganReprezentacja Polski
72.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
73.Esmée PeperkampTeam Loving Potatoes
74.Chanella StougjeHitec Products - Birk Sport
75.Yva GelukMerida - Adelaar Ladies CT
76.Ane Santesteban GonzalezWNT-Rotor Pro Cycling
77.Shari BossuytTeam Rogelli-Gyproc-APB
78.Julie SolvangHitec Products - Birk Sport
79.Lucy GarnerHitec Products - Birk Sport
80.Rotem GafinovitzCanyon-SRAM Racing
81.Lieke V.D. DraaijSWABO Women Development Team
82.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
83.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
84.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling Team
85.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
86.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
87.Anna DochertyReprezentacja Wielkiej Brytanii
88.Kaat HannesReprezentacja Belgii
89.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling Team
90.Trixi WorrackTrek - Segafredo Women
91.Anna PlichtaTrek - Segafredo Women
92.Weronika HumeltReprezentacja Polski
93.Marta TagliaferroHitec Products - Birk Sport
94.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg
95.Tessa PaardekooperMerida - Adelaar Ladies CT
96.Floor WeerinkTeam Drenthe
97.Wendy OosterwoudNWVG - Uplus
98.Elyse FraserEquano-Wase Zon CT
99.Manon De BoerNWVG - Uplus
100.Anneke DijkstraTeam Drenthe08:06
101.Anne Marijn Van Der GraafNWVG - Uplus
102.Nicole ClerxTeam Drenthe
103.Melanie KlementBiehler Pro Cycling
104.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
105.Maaike MeistrokJan van Arckel
106.Ingrit VerhoeffTeam Rogelli-Gyproc-APB
107.Kaja RyszReprezentacja Polski
DNF.Lisa KüllmerReprezentacja Niemiec
DNF.Rebecca RaybouldReprezentacja Wielkiej Brytanii
DNF.Nathalie BexTeam Rogelli-Gyproc-APB
DNF.Dèvon KuijstermansTeam Loving Potatoes
DNF.Karolina PerekitkoEquano-Wase Zon CT
DNF.Kim BaptistaRegioteam Noord-Holland
DNF.Esther Van LeeuweRestore Cycling Team
DNS.Bente Van TeeselingJan van Arckel
DNS.Berdine BakkerTeam Loving Potatoes

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Lotta LepistöTrek - Segafredo Women9:02:51
2.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling Team00:06
3.Lisa KleinCanyon-SRAM Racing00:07
4.Jolien D'HooreBoels Dolmans00:10
5.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling00:12
6.Amy PietersBoels Dolmans00:13
7.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg00:14
8.Christine MajerusBoels Dolmans
9.Ellen van DijkTrek - Segafredo Women00:17
10.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii00:18
11.Alice BarnesCanyon-SRAM Racing00:26
12.Anouska KosterTeam Virtu Cycling01:47
13.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling01:48
14.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii01:56
15.Romy KasperReprezentacja Niemiec04:20
16.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii04:34
17.Lonneke UnekenHitec Products - Birk Sport04:36
18.Julia SoekReprezentacja Holandii
19.Nina KesslerRegioteam Noord-Holland
20.Georgi PfeifferReprezentacja Wielkiej Brytanii
21.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling Team04:37
22.Anna van der BreggenBoels Dolmans05:17
23.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling05:39
24.Amber Van Der HulstJan van Arckel06:06
25.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
26.Sara PentonTeam Virtu Cycling06:14
27.Mareille MeijeringTeam Drenthe
28.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii06:16
29.Jip van den BosBoels Dolmans06:18
30.Letizia PaternosterTrek - Segafredo Women06:20
31.Ann-Sophie DuyckParkhotel Valkenburg06:23
32.Skylar SchneiderBoels Dolmans
33.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii06:25
34.Lauretta HansonTrek - Segafredo Women06:27
35.Louise HansenTeam Virtu Cycling09:25
36.Britt KnavenTeam Rogelli-Gyproc-APB
37.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii09:45
38.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
39.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii09:53
40.Lucy GarnerHitec Products - Birk Sport12:08
41.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg12:10
42.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling
43.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling
44.Laura SüßemilchReprezentacja Niemiec
45.Kaat HannesReprezentacja Belgii
46.Marta TagliaferroHitec Products - Birk Sport
47.Fien DelbaereReprezentacja Belgii12:18
48.Rotem GafinovitzCanyon-SRAM Racing
49.Julie SolvangHitec Products - Birk Sport
50.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling Team12:22
51.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
52.Trixi WorrackTrek - Segafredo Women12:27
53.Anna PlichtaTrek - Segafredo Women
54.Maria van 'T GeloofReprezentacja Holandii13:04
55.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii15:29
56.Cathalijne HoolwerfTeam Rogelli-Gyproc-APB
57.Nikol PlosajReprezentacja Polski
58.Dorota PrzezakReprezentacja Polski
59.Tanja ErathCanyon-SRAM Racing
60.Merel HofmanBiehler Pro Cycling
61.Inez BeijerSWABO Women Development Team
62.Weronika HumeltReprezentacja Polski
63.Esmée PeperkampTeam Loving Potatoes
64.Gwenno HughesRegioteam Noord-Holland
65.Eva BijwaardSWABO Women Development Team
66.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
67.Yva GelukMerida - Adelaar Ladies CT
68.Tessa PaardekooperMerida - Adelaar Ladies CT
69.Daniela GaßEquano-Wase Zon CT15:49
70.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling
71.Amalie LutroHitec Products - Birk Sport
72.Chanella StougjeHitec Products - Birk Sport15:57
73.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec16:01
74.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg
75.Ane Santesteban GonzalezWNT-Rotor Pro Cycling
76.Melanie KlementBiehler Pro Cycling
77.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg16:11
78.Ingrit VerhoeffTeam Rogelli-Gyproc-APB16:29
79.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon CT19:08
80.Hanneke De GoejeSWABO Women Development Team
81.Eva JonkersTeam Rogelli-Gyproc-APB
82.Anna SaganReprezentacja Polski
83.Lone MeertensReprezentacja Belgii
84.Aranka Lisanne BerendsMerida - Adelaar Ladies CT
85.Minke BakkerJan van Arckel
86.Maartje De BoerRegioteam Noord-Holland
87.Ilse MiltenburgRestore Cycling Team
88.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
89.Rixt HooglandNWVG - Uplus
90.Lieke V.D. DraaijSWABO Women Development Team
91.Elyse FraserEquano-Wase Zon CT
92.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
93.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling Team
94.Wendy OosterwoudNWVG - Uplus
95.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling Team
96.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
97.Floor WeerinkTeam Drenthe
98.Anna DochertyReprezentacja Wielkiej Brytanii
99.Manon De BoerNWVG - Uplus
100.Shari BossuytTeam Rogelli-Gyproc-APB19:23
101.Kaja RyszReprezentacja Polski19:40
102.Nicole ClerxTeam Drenthe
103.Maaike MeistrokJan van Arckel
104.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
105.Anneke DijkstraTeam Drenthe27:06
106.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii27:16
107.Anne Marijn Van Der GraafNWVG - Uplus27:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: