Kirsten Wild (WNT-Rotor) odniosła etapowe zwycięstwo w trzecim dniu kobiecego wyścigu Healthy Ageing Tour.
W ramach piątkowego etapu holenderskiego wyścigu dziewczyny zmierzyć musiały się z liczącą 124 kilometry trasą zapętloną wokół Musselkanaal. Profil nie wykazywał żadnych trudności w postaci podjazdów, jednak problem stanowić mogła niezbyt przyjemna pogoda oraz wiatr, który dawał się kolarkom we znaki.
O kolejności na mecie trzeciego etapu Healthy Ageing Tour zadecydował finisz z niespełna 20-osobowej grupy. Najszybsza na kresce okazała się doświadczona Kirsten Wild. Zawodniczka WNT-Rotor pokonała Barbarę Guarischi (Team Virtu Cycling) oraz liderkę klasyfikacji generalnej wyścigu Lottę Lepisto (Trek-Segafredo).
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling Team | 2:58:08 |
2. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
3. | Lotta Lepistö | Trek - Segafredo Women | |
4. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | |
5. | Lonneke Uneken | Hitec Products - Birk Sport | |
6. | Susanne Andersen | Reprezentacja Norwegii | |
7. | Georgi Pfeiffer | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
8. | Rhona Callander | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
9. | Jolien D'Hoore | Boels Dolmans | |
10. | Alice Barnes | Canyon-SRAM Racing | |
11. | Amy Pieters | Boels Dolmans | |
12. | Ellen van Dijk | Trek - Segafredo Women | |
13. | Nina Kessler | Regioteam Noord-Holland | |
14. | Romy Kasper | Reprezentacja Niemiec | |
15. | Julia Soek | Reprezentacja Holandii | |
16. | Lisa Klein | Canyon-SRAM Racing | |
17. | Christine Majerus | Boels Dolmans | |
18. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling Team | 00:07 |
19. | Anna van der Breggen | Boels Dolmans | 00:11 |
20. | Maria van 'T Geloof | Reprezentacja Holandii | 01:30 |
21. | Karlijn Swinkels | Reprezentacja Holandii | |
22. | Jessica Roberts | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
23. | Nicole Steigenga | Reprezentacja Holandii | |
24. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling | |
25. | Line Marie Gulliksen | Reprezentacja Norwegii | |
26. | Emilie Moberg | Team Virtu Cycling | |
27. | Amber Van Der Hulst | Jan van Arckel | |
28. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
29. | Mareille Meijering | Team Drenthe | |
30. | Britt Knaven | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
31. | Saartje Vandenbroucke | Reprezentacja Belgii | |
32. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | |
33. | Ann-Sophie Duyck | Parkhotel Valkenburg | |
34. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
35. | Jip van den Bos | Boels Dolmans | |
36. | Skylar Schneider | Boels Dolmans | |
37. | Louise Hansen | Team Virtu Cycling | |
38. | Lauretta Hanson | Trek - Segafredo Women | 01:34 |
39. | Letizia Paternoster | Trek - Segafredo Women | |
40. | Mieke Kröger | Team Virtu Cycling | |
41. | Daniela Gaß | Equano-Wase Zon CT | 07:34 |
42. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling | |
43. | Nikol Plosaj | Reprezentacja Polski | |
44. | Birgitte Ravndal | Reprezentacja Norwegii | |
45. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | |
46. | Merel Hofman | Biehler Pro Cycling | |
47. | Jesse Vandenbulcke | Reprezentacja Belgii | |
48. | Cathalijne Hoolwerf | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
49. | Hanneke De Goeje | SWABO Women Development Team | |
50. | Fien Delbaere | Reprezentacja Belgii | |
51. | Gaia Tortolina | Equano-Wase Zon CT | |
52. | Dorota Przęzak | Reprezentacja Polski | |
53. | Sylvie Swinkels | Parkhotel Valkenburg | |
54. | Maartje De Boer | Regioteam Noord-Holland | |
55. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling | |
56. | Amalie Lutro | Hitec Products - Birk Sport | |
57. | Katharina Hechler | Reprezentacja Niemiec | |
58. | Lone Meertens | Reprezentacja Belgii | |
59. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling Team | |
60. | Ilse Miltenburg | Restore Cycling Team | |
61. | Gwenno Hughes | Regioteam Noord-Holland | |
62. | Tanja Erath | Canyon-SRAM Racing | |
63. | Laura Süßemilch | Reprezentacja Niemiec | |
64. | Nienke Wasmus | Biehler Pro Cycling | |
65. | Minke Bakker | Jan van Arckel | |
66. | Aranka Lisanne Berends | Merida - Adelaar Ladies CT | |
67. | Eva Bijwaard | SWABO Women Development Team | |
68. | Inez Beijer | SWABO Women Development Team | |
69. | Rixt Hoogland | NWVG - Uplus | |
70. | Eva Jonkers | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
71. | Anna Sagan | Reprezentacja Polski | |
72. | Marta Jaskulska | Reprezentacja Polski | |
73. | Esmée Peperkamp | Team Loving Potatoes | |
74. | Chanella Stougje | Hitec Products - Birk Sport | |
75. | Yva Geluk | Merida - Adelaar Ladies CT | |
76. | Ane Santesteban Gonzalez | WNT-Rotor Pro Cycling | |
77. | Shari Bossuyt | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
78. | Julie Solvang | Hitec Products - Birk Sport | |
79. | Lucy Garner | Hitec Products - Birk Sport | |
80. | Rotem Gafinovitz | Canyon-SRAM Racing | |
81. | Lieke V.D. Draaij | SWABO Women Development Team | |
82. | Stine Borgli | Reprezentacja Norwegii | |
83. | Vibeke Lystad | Reprezentacja Norwegii | |
84. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling Team | |
85. | Maaike Boogaard | Reprezentacja Holandii | |
86. | Dorothea Heitzmann | Reprezentacja Niemiec | |
87. | Anna Docherty | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
88. | Kaat Hannes | Reprezentacja Belgii | |
89. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling Team | |
90. | Trixi Worrack | Trek - Segafredo Women | |
91. | Anna Plichta | Trek - Segafredo Women | |
92. | Weronika Humelt | Reprezentacja Polski | |
93. | Marta Tagliaferro | Hitec Products - Birk Sport | |
94. | Loes Adegeest | Parkhotel Valkenburg | |
95. | Tessa Paardekooper | Merida - Adelaar Ladies CT | |
96. | Floor Weerink | Team Drenthe | |
97. | Wendy Oosterwoud | NWVG - Uplus | |
98. | Elyse Fraser | Equano-Wase Zon CT | |
99. | Manon De Boer | NWVG - Uplus | |
100. | Anneke Dijkstra | Team Drenthe | 08:06 |
101. | Anne Marijn Van Der Graaf | NWVG - Uplus | |
102. | Nicole Clerx | Team Drenthe | |
103. | Melanie Klement | Biehler Pro Cycling | |
104. | Mathea Neijmeijer | Team Drenthe | |
105. | Maaike Meistrok | Jan van Arckel | |
106. | Ingrit Verhoeff | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
107. | Kaja Rysz | Reprezentacja Polski | |
DNF. | Lisa Küllmer | Reprezentacja Niemiec | |
DNF. | Rebecca Raybould | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
DNF. | Nathalie Bex | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
DNF. | Dèvon Kuijstermans | Team Loving Potatoes | |
DNF. | Karolina Perekitko | Equano-Wase Zon CT | |
DNF. | Kim Baptista | Regioteam Noord-Holland | |
DNF. | Esther Van Leeuwe | Restore Cycling Team | |
DNS. | Bente Van Teeseling | Jan van Arckel | |
DNS. | Berdine Bakker | Team Loving Potatoes |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lotta Lepistö | Trek - Segafredo Women | 9:02:51 |
2. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling Team | 00:06 |
3. | Lisa Klein | Canyon-SRAM Racing | 00:07 |
4. | Jolien D'Hoore | Boels Dolmans | 00:10 |
5. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | 00:12 |
6. | Amy Pieters | Boels Dolmans | 00:13 |
7. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:14 |
8. | Christine Majerus | Boels Dolmans | |
9. | Ellen van Dijk | Trek - Segafredo Women | 00:17 |
10. | Rhona Callander | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | 00:18 |
11. | Alice Barnes | Canyon-SRAM Racing | 00:26 |
12. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 01:47 |
13. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling | 01:48 |
14. | Jessica Roberts | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | 01:56 |
15. | Romy Kasper | Reprezentacja Niemiec | 04:20 |
16. | Susanne Andersen | Reprezentacja Norwegii | 04:34 |
17. | Lonneke Uneken | Hitec Products - Birk Sport | 04:36 |
18. | Julia Soek | Reprezentacja Holandii | |
19. | Nina Kessler | Regioteam Noord-Holland | |
20. | Georgi Pfeiffer | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
21. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling Team | 04:37 |
22. | Anna van der Breggen | Boels Dolmans | 05:17 |
23. | Mieke Kröger | Team Virtu Cycling | 05:39 |
24. | Amber Van Der Hulst | Jan van Arckel | 06:06 |
25. | Emilie Moberg | Team Virtu Cycling | |
26. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 06:14 |
27. | Mareille Meijering | Team Drenthe | |
28. | Nicole Steigenga | Reprezentacja Holandii | 06:16 |
29. | Jip van den Bos | Boels Dolmans | 06:18 |
30. | Letizia Paternoster | Trek - Segafredo Women | 06:20 |
31. | Ann-Sophie Duyck | Parkhotel Valkenburg | 06:23 |
32. | Skylar Schneider | Boels Dolmans | |
33. | Line Marie Gulliksen | Reprezentacja Norwegii | 06:25 |
34. | Lauretta Hanson | Trek - Segafredo Women | 06:27 |
35. | Louise Hansen | Team Virtu Cycling | 09:25 |
36. | Britt Knaven | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
37. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | 09:45 |
38. | Karlijn Swinkels | Reprezentacja Holandii | |
39. | Saartje Vandenbroucke | Reprezentacja Belgii | 09:53 |
40. | Lucy Garner | Hitec Products - Birk Sport | 12:08 |
41. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | 12:10 |
42. | Nienke Wasmus | Biehler Pro Cycling | |
43. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling | |
44. | Laura Süßemilch | Reprezentacja Niemiec | |
45. | Kaat Hannes | Reprezentacja Belgii | |
46. | Marta Tagliaferro | Hitec Products - Birk Sport | |
47. | Fien Delbaere | Reprezentacja Belgii | 12:18 |
48. | Rotem Gafinovitz | Canyon-SRAM Racing | |
49. | Julie Solvang | Hitec Products - Birk Sport | |
50. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling Team | 12:22 |
51. | Marta Jaskulska | Reprezentacja Polski | |
52. | Trixi Worrack | Trek - Segafredo Women | 12:27 |
53. | Anna Plichta | Trek - Segafredo Women | |
54. | Maria van 'T Geloof | Reprezentacja Holandii | 13:04 |
55. | Jesse Vandenbulcke | Reprezentacja Belgii | 15:29 |
56. | Cathalijne Hoolwerf | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
57. | Nikol Plosaj | Reprezentacja Polski | |
58. | Dorota Przezak | Reprezentacja Polski | |
59. | Tanja Erath | Canyon-SRAM Racing | |
60. | Merel Hofman | Biehler Pro Cycling | |
61. | Inez Beijer | SWABO Women Development Team | |
62. | Weronika Humelt | Reprezentacja Polski | |
63. | Esmée Peperkamp | Team Loving Potatoes | |
64. | Gwenno Hughes | Regioteam Noord-Holland | |
65. | Eva Bijwaard | SWABO Women Development Team | |
66. | Stine Borgli | Reprezentacja Norwegii | |
67. | Yva Geluk | Merida - Adelaar Ladies CT | |
68. | Tessa Paardekooper | Merida - Adelaar Ladies CT | |
69. | Daniela Gaß | Equano-Wase Zon CT | 15:49 |
70. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling | |
71. | Amalie Lutro | Hitec Products - Birk Sport | |
72. | Chanella Stougje | Hitec Products - Birk Sport | 15:57 |
73. | Katharina Hechler | Reprezentacja Niemiec | 16:01 |
74. | Sylvie Swinkels | Parkhotel Valkenburg | |
75. | Ane Santesteban Gonzalez | WNT-Rotor Pro Cycling | |
76. | Melanie Klement | Biehler Pro Cycling | |
77. | Loes Adegeest | Parkhotel Valkenburg | 16:11 |
78. | Ingrit Verhoeff | Team Rogelli-Gyproc-APB | 16:29 |
79. | Gaia Tortolina | Equano-Wase Zon CT | 19:08 |
80. | Hanneke De Goeje | SWABO Women Development Team | |
81. | Eva Jonkers | Team Rogelli-Gyproc-APB | |
82. | Anna Sagan | Reprezentacja Polski | |
83. | Lone Meertens | Reprezentacja Belgii | |
84. | Aranka Lisanne Berends | Merida - Adelaar Ladies CT | |
85. | Minke Bakker | Jan van Arckel | |
86. | Maartje De Boer | Regioteam Noord-Holland | |
87. | Ilse Miltenburg | Restore Cycling Team | |
88. | Vibeke Lystad | Reprezentacja Norwegii | |
89. | Rixt Hoogland | NWVG - Uplus | |
90. | Lieke V.D. Draaij | SWABO Women Development Team | |
91. | Elyse Fraser | Equano-Wase Zon CT | |
92. | Maaike Boogaard | Reprezentacja Holandii | |
93. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling Team | |
94. | Wendy Oosterwoud | NWVG - Uplus | |
95. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling Team | |
96. | Dorothea Heitzmann | Reprezentacja Niemiec | |
97. | Floor Weerink | Team Drenthe | |
98. | Anna Docherty | Reprezentacja Wielkiej Brytanii | |
99. | Manon De Boer | NWVG - Uplus | |
100. | Shari Bossuyt | Team Rogelli-Gyproc-APB | 19:23 |
101. | Kaja Rysz | Reprezentacja Polski | 19:40 |
102. | Nicole Clerx | Team Drenthe | |
103. | Maaike Meistrok | Jan van Arckel | |
104. | Mathea Neijmeijer | Team Drenthe | |
105. | Anneke Dijkstra | Team Drenthe | 27:06 |
106. | Birgitte Ravndal | Reprezentacja Norwegii | 27:16 |
107. | Anne Marijn Van Der Graaf | NWVG - Uplus | 27:31 |