Itzulia Basque Country 2019: etap 4. Max Schachmann nie bierze jeńców

Maximilian Schachmann

Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) odniósł zwycięstwo na czwartym etapie Itzulia Basque Country, umacniając się na pozycji lidera wyścigu.

Niemiecki zawodnik pokonał na finiszu z czteroosobowej grupy Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates) i Jakoba Fuglsanga (Astana).

W kolejnym dniu po drogach Kraju Basków kolarze mieli do pokonania 164 kilometry. Końcówka zapowiadała się ciekawie, gdyż na trasie znajdował się Bikoitz Gane (127 km; 4,9 km; 8,6%, maks. 13%), a na ostatnich 10 kilometrach niepunktowane wzgórze (1,1 km; 6,3%) oraz Zaratamo (4 km; 3,2%, maks. 11%), z którego pozostawał tylko króciutki zjazd do Arrigorriaga.

W kontrze do poprzedniego etapu, początkowo tempo było bardzo wysokie, utrudniające zawiązanie akcji. Dopiero około 30 kilometra oderwali się Maxime Monfort (Lotto Soudal), Alessandro De Marchi (CCC Team), Carlos Verona (Movistar), Stephen Williams (Bahrain-Merida), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Michael Storer (Team Sunweb) i Mikel Iturria (Euskadi-Murias).

Jazdę utrudniały opady deszczu. Przed półmetkiem wycofał się z wyścigu poszkodowany we wczorajszej kraksie Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Siódemkę odpuszczono na niecałe 4 minuty. Ciężko pracowali kolarze z Bory, a na Bikoitz Gane ton pogoni przejęli rywale z Michelton-Scott.

Stromy podjazd ograniczył ucieczkę do De Marchiego i Verony. Dwójce pozostało 45 sekund, a ponieważ Mitchelton kontynuował pogoń, to zostali wchłonięci 14 kilometrów przed metą.

Spodziewany atak Adama Yatesa nastąpił niespełna 4 kilometry przed kreską, na Zaratamo. Z Anglikiem zabrali się tylko Fuglsang, Schachmann i Pogacar. Młody Słoweniec był bliski odniesienia cennego zwycięstwa, jednak w ostatniej chwili dał się wyprzedzić liderowi wyścigu.

Wyniki 4. etapu Itzulia Basque Country 2019 (2.WT), Vitoria-Gasteiz - Arrigorriaga (163,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe4:03:55
2.Tadej PogacarUAE Team Emirates
3.Jakob FuglsangAstana Pro Team00:01
4.Adam YatesMitchelton-Scott
5.Marc HirschiTeam Sunweb00:09
6.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
7.Patrick KonradBora-hansgrohe
8.Ion IzagirreAstana Pro Team
9.Valentin MadouasGroupama-FDJ
10.Bjorg LambrechtLotto Soudal
11.Mikel LandaMovistar Team
12.Bauke MollemaTrek-Segafredo
13.Dylan TeunsBahrain-Merida
14.Lawson CraddockEF Education First
15.Dan MartinUAE Team Emirates
16.Sergio HenaoUAE Team Emirates
17.Enric MasDeceuninck-Quick Step
18.Daniel Felipe MartinezEF Education First
19.Carlos QuinteroManzana Postobon
20.Rudy MolardGroupama-FDJ
21.Hugh CarthyEF Education First
22.Carlos BetancurMovistar Team
23.Omar FraileAstana Pro Team
24.David de La CruzTeam Sky
25.Diego UlissiUAE Team Emirates
26.Mikel NieveMitchelton-Scott
27.Diego RosaTeam Sky00:25
28.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin
29.Rubén FernandezMovistar Team
30.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA00:33
31.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data
32.Romain SeigleGroupama-FDJ00:39
33.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits00:46
34.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
35.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA00:47
36.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
37.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
38.Sam OomenTeam Sunweb
39.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
40.Alessandro de MarchiCCC Team00:50
41.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma01:00
42.George BennettTeam Jumbo-Visma
43.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
44.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
45.José Joaquín RojasMovistar Team
46.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
47.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step01:05
48.Geraint ThomasTeam Sky
49.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin01:15
50.Víctor de La ParteCCC Team
51.Toms SkujinsTrek-Segafredo
52.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
53.Mathias FrankAG2R La Mondiale01:45
54.Nick SchultzMitchelton-Scott01:54
55.Antonio PedreroMovistar Team
56.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
57.Aldemar ReyesManzana Postobon01:00
58.Chris HamiltonTeam Sunweb02:11
59.Gorka IzagirreAstana Pro Team03:10
60.Luis León SanchezAstana Pro Team
61.Maxime MonfortLotto Soudal
62.Hubert DupontAG2R La Mondiale
63.Winner AnaconaMovistar Team
64.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin
65.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin00:09
66.Léo VincentGroupama-FDJ03:24
67.Simon ClarkeEF Education First03:41
68.Carlos VeronaMovistar Team03:54
69.José GoncalvesTeam Katusha-Alpecin04:36
70.Damien HowsonMitchelton-Scott
71.Jai HindleyTeam Sunweb
72.Michael StorerTeam Sunweb
73.David GauduGroupama-FDJ
74.Jelle VanendertLotto Soudal05:12
75.Michael AlbasiniMitchelton-Scott05:33
76.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
77.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
78.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step06:00
79.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step07:11
80.Peter StetinaTrek-Segafredo08:16
81.Sander ArmeeLotto Soudal
82.Grega BoleBahrain-Merida
83.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data
84.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
85.Sean BennettEF Education First
86.Luka PibernikBahrain-Merida
87.Florian StorkTeam Sunweb
88.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
89.Amaro AntunesCCC Team
90.Edward RavasiUAE Team Emirates
91.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
92.Kenny ElissondeTeam Sky08:19
93.Nicola ConciTrek-Segafredo
94.Pello BilbaoAstana Pro Team09:05
95.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
96.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
97.Fabio FellineTrek-Segafredo10:18
98.Nicolas SaenzManzana Postobon
99.Jay MccarthyBora-hansgrohe
100.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
101.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
102.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
103.Jhojan GarciaManzana Postobon
104.Yecid SierraManzana Postobon
105.Diego RubioBurgos-BH12:15
106.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias12:30
107.Nic DlaminiTeam Dimension Data12:53
108.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin
109.Bernardo SuazaManzana Postobon
110.Jacques Janse van RensburgTeam Dimension Data
111.Alex HowesEF Education First
112.Tosh van der SandeLotto Soudal
113.Julien BernardTrek-Segafredo
114.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
115.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
116.Danilo WyssTeam Dimension Data
117.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
118.Michał GołaśTeam Sky
119.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
120.Jonas KochCCC Team
121.Serge PauwelsCCC Team
122.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
123.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma13:01
124.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
125.Markel IrizarTrek-Segafredo13:06
126.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
127.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
128.Jesús EzquerraBurgos-BH
129.Ben KingTeam Dimension Data
130.Manuele MoriUAE Team Emirates
131.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
132.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
133.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
134.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
135.Nícolas SesslerBurgos-BH
136.Rory SutherlandUAE Team Emirates
137.Jetse BolBurgos-BH
138.Meiyin WangBahrain-Merida
139.Riccardo ZoidlCCC Team13:32
140.Sepp KussTeam Jumbo-Visma14:44
141.Stephen WilliamsBahrain-Merida17:16
DNFNicolas RocheTeam Sunweb
DNFRicardo VilelaBurgos-BH
DNFNathan BrownEF Education First
DNFDaniel JaramilloManzana Postobon
DNFMichał KwiatkowskiTeam Sky
DNFJon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
DNFAlexandre GeniezAG2R La Mondiale
DNFDaan OlivierTeam Jumbo-Visma
DNFJon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
DNSJulian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe12:38:16
2.Patrick KonradBora-hansgrohe00:51
3.Ion IzagirreAstana Pro Team00:52
4.Daniel Felipe MartinezEF Education First01:07
5.Dan MartinUAE Team Emirates01:08
6.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe01:10
7.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:24
8.Dylan TeunsBahrain-Merida01:30
9.Mikel LandaMovistar Team01:35
10.Mikel NieveMitchelton-Scott01:38
11.Sergio HenaoUAE Team Emirates01:41
12.Marc HirschiTeam Sunweb01:49
13.Adam YatesMitchelton-Scott01:52
14.Bjorg LambrechtLotto Soudal01:56
15.Diego UlissiUAE Team Emirates01:59
16.Tadej PogacarUAE Team Emirates02:01
17.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data02:05
18.Valentin MadouasGroupama-FDJ02:08
19.Carlos QuinteroManzana Postobon
20.Sam OomenTeam Sunweb02:13
21.Hugh CarthyEF Education First02:18
22.Ruben FernandezMovistar Team02:19
23.Lawson CraddockEF Education First02:21
24.George BennettTeam Jumbo-Visma02:30
25.Rudy MolardGroupama-FDJ02:38
26.Enric MasDeceuninck-Quick Step02:40
27.Carlos BetancurMovistar Team02:45
28.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
29.Víctor de La ParteCCC Team02:55
30.Alessandro de MarchiCCC Team03:04
31.Anthony PerezCofidis, Solutions Credits03:07
32.Diego RosaTeam Sky
33.David de La CruzTeam Sky03:22
34.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias03:33
35.Jose Joaquín RojasMovistar Team03:45
36.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin03:55
37.Omar FraileAstana Pro Team03:57
38.Aldemar ReyesManzana Postobon04:19
39.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin04:36
40.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits04:47
41.Lucas HamiltonMitchelton-Scott05:08
42.Winner AnaconaMovistar Team05:34
43.Carlos VeronaMovistar Team05:44
44.Antonio PedreroMovistar Team05:53
45.David GauduGroupama-FDJ06:37
46.Simon ClarkeEF Education First06:52
47.Luis León SanchezAstana Pro Team07:00
48.Jai HindleyTeam Sunweb07:08
49.Geraint ThomasTeam Sky07:53
50.Gorka IzagirreAstana Pro Team08:01
51.Leo VincentGroupama-FDJ08:30
52.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step09:59
53.Pello BilbaoAstana Pro Team10:09
54.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal10:10
55.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma10:11
56.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott11:16
57.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step11:22
58.Peter StetinaTrek-Segafredo11:30
59.Nicola ConciTrek-Segafredo11:49
60.Maxime MonfortLotto Soudal12:50
61.Grega BoleBahrain-Merida12:58
62.Alexey LutsenkoAstana Pro Team14:07
63.Jay MccarthyBora-hansgrohe14:42
64.Jelle VanendertLotto Soudal
65.Bauke MollemaTrek-Segafredo15:08
66.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin15:19
67.Nick SchultzMitchelton-Scott15:26
68.Romain SeigleGroupama-FDJ15:40
69.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA15:47
70.Luis Angel MateCofidis, Solutions Credits15:57
71.Larry WarbasseAG2R La Mondiale16:38
72.Chris HamiltonTeam Sunweb16:40
73.Danilo WyssTeam Dimension Data17:11
74.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias18:13
75.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin18:33
76.Damien HowsonMitchelton-Scott18:55
77.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step18:56
78.Jose GoncalvesTeam Katusha-Alpecin18:58
79.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA19:13
80.Toms SkujinsTrek-Segafredo19:52
81.Aurelien Paret-peintreAG2R La Mondiale20:39
82.Michael AlbasiniMitchelton-Scott21:06
83.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma21:36
84.Petr VakocDeceuninck-Quick Step21:57
85.Mathias FrankAG2R La Mondiale21:58
86.Michael StorerTeam Sunweb22:25
87.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias23:19
88.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe23:25
89.Amaro AntunesCCC Team23:27
90.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data23:29
91.Hubert DupontAG2R La Mondiale23:54
92.Sander ArmeeLotto Soudal23:59
93.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma24:05
94.Jonas KochCCC Team24:08
95.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe24:28
96.Nicolas EdetCofidis, Solutions Credits24:31
97.Clement ChevrierAG2R La Mondiale24:44
98.Fabio FellineTrek-Segafredo24:46
99.Jhojan GarciaManzana Postobon25:16
100.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias25:21
101.Jacques Janse van RensburgTeam Dimension Data25:22
102.Jesús HerradaCofidis, Solutions Credits25:24
103.Luka PibernikBahrain-Merida25:25
104.Florian StorkTeam Sunweb25:38
105.Sean BennettEF Education First25:48
106.Remi CavagnaDeceuninck-Quick Step25:52
107.Mickaël CherelAG2R La Mondiale26:03
108.Nicolas SaenzManzana Postobon26:30
109.Edward RavasiUAE Team Emirates26:54
110.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA27:14
111.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias27:34
112.Serge PauwelsCCC Team27:47
113.Yecid SierraManzana Postobon28:25
114.Bernardo SuazaManzana Postobon28:32
115.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias28:40
116.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin28:50
117.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits29:21
118.Diego RubioBurgos-BH29:23
119.Bruno ArmirailGroupama-FDJ30:11
120.Markel IrizarTrek-Segafredo30:13
121.Jesús EzquerraBurgos-BH
122.Nic DlaminiTeam Dimension Data30:37
123.Tosh van der SandeLotto Soudal30:51
124.Michał GołaśTeam Sky31:21
125.Manuele MoriUAE Team Emirates31:37
126.Ben KingTeam Dimension Data31:43
127.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias31:46
128.Jetse BolBurgos-BH32:09
129.Julien BernardTrek-Segafredo32:23
130.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA32:32
131.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
132.Kenny ElissondeTeam Sky33:09
133.Tony MartinTeam Jumbo-Visma33:22
134.Alex HowesEF Education First33:45
135.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Credits34:19
136.Meiyin WangBahrain-Merida34:26
137.Riccardo ZoidlCCC Team34:28
138.Rory SutherlandUAE Team Emirates34:46
139.Stephen WilliamsBahrain-Merida35:33
140.Sepp KussTeam Jumbo-Visma36:03
141.Nícolas SesslerBurgos-BH37:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: