Wygraj pakiet książek kolarskich

Książka Petera Sagana jest już na polskim rynku, a Wy możecie wziąć udział w konkursie Wydawnictwa SQN, w którym do wygrania jest więcej kolarskich lektur.

Peter Sagan w wieku 25 myślał o zakończeniu kariery i… napisaniu książki. Całe szczęście, że na razie spełniło się tylko to drugie. Autobiografia kolarza trafiła już do księgarni w całej Polsce. Z tej okazji Wydawnictwo SQN zorganizowało konkurs, w którym do wygrania są książki o Tour de France i Giro d’Italia.

Jedyne co musisz zrobić, to zdjęcie z książką „Mój świat”. Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem www.idz.do/rowery-swiatsagana.

Fragment książki:

Każdy napotkany przeze mnie trener pyta o to samo: „Czy chcesz być lepszym góralem? A może lepszym sprinterem albo lepiej jeździć czasówki?”. Nie rozumiem, po co mamy wtrącać się w to, o czym zadecydowała natura. Jestem taki, jaki jestem. Jeżdżę zupełnie w porządku.

Nie naprawia się tego, co nie jest zepsute. Uważam, że drastyczne zmiany nakierowane na poprawę wyników w jednym aspekcie wywołają jakieś negatywne konsekwencje w innych obszarach. Kolarze, którzy postanowili stracić na wadze, żeby lepiej jeździć w górach, stracili moc na płaskich odcinkach. Ludzie, którzy zwiększyli wytrzymałość, tracą umiejętność sprintu. Lepsza praca aerodynamiczna przekłada się na spadek mocy. Można by tak jeszcze długo wymieniać, ale z pewnością wiesz już, co mam na myśli.

Podstawowy problem nie był szczególnie skomplikowany. Mniejsza o  tętno spoczynkowe, grubość tkanki tłuszczowej, moc i algorytmy treningowe – ja byłem po prostu zajechany. Zmęczony do granic możliwości. Mimo to zmuszałem się do wyjścia z mojego mieszkania w Monako i wskoczenia na siodełko, trzymałem się każdego planu, który ułożył mi Bobby na dany dzień.

Pojechałem na klasyki rozgrywane na północy i wypadłem w nich po prostu koszmarnie. To miał być w końcu mój rok, żadnych drugich i trzecich stopni podium, żadnych czwartych miejsc. W sumie akurat to mi się udało, nie byłem w stanie nawet zbliżyć się do tych pozycji. Z końcem kwietnia praktycznie zapomniałem, jak wygląda podium.
W zespole nie byli zadowoleni. Krążyły najróżniejsze plotki na temat tego, co się dzieje. Nie wiem, czy Bobby faktycznie coś takiego powiedział, ale doszły mnie słuchy, że stwierdził na forum zespołu, że od momentu przejścia na zawodowstwo byłem nadmiernie eksploatowany w  wyścigach i  jestem już wypalony. To, co miałem w moje karierze osiągnąć, było już za mną. Miałem 25 lat i  byłem skończony. Koń wyścigowy z kontuzjowanymi kolanami.

„To by było na tyle – powiedziałem. – Pieprzę to, kończę karierę”.
W myślach miałem się już za byłego zawodowca, który spędza dnie na plaży z  Katariną. Cóż, przynajmniej zostały mi jakieś wspomnienia. Może kiedyś napiszę książkę.

O książce:

Witaj w świecie jednego z najlepszych kolarzy w historii!
Sekrety największych wyścigów. Cała prawda o tym, co dzieje się w peletonie. Okoliczności zwycięstw w mistrzostwach świata UCI, historia wieloletniej rywalizacji z Michałem Kwiatkowskim oraz szczegóły kontrowersyjnej dyskwalifikacji podczas Tour de France 2017.

W autobiografii Peter Sagan uchyla kurtynę świata wielkiego kolarstwa, pozwalając zajrzeć za jego kulisy. Ale nie tylko. Dzięki tej książce poznasz również to mniej oficjalne oblicze Słowaka. Peter wprowadzi cię do kręgu swoich najbliższych przyjaciół, pokazując przede wszystkim to, jak w pogoni za kolejnymi zwycięstwami udało mu się pozostać normalnym i wyluzowanym człowiekiem.

Ta książka to smakowity kąsek dla wszystkich fanów kolarstwa i samego Sagana. Rozsiądź się wygodnie w siodełku i daj się porwać w fascynującą podróż po „jego świecie”!

Autor: Peter Sagan
Data wydania: 3 kwietnia 2019 r.
Cena okładkowa: 39,99 zł
Liczba stron: 320

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Rafał

  10 kwietnia 2019, 17:21 o 17:21

  Robić z siebie błazna na facebooku to trzeba mieć nie po kolei w głowie

  • Bruno

   11 kwietnia 2019, 23:09 o 23:09

   Ja np. nie mam Facebook'a i gdyby miał to pewnie też bym nie brał udziału w konkursie, ale zwyczajnie nie musisz brać w tym udziału i zostawić zabawę innym tym którzy chcą.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: