Itzulia Basque Country 2019: etap 3. Max Schachmann powiększa przewagę

Maximilian Schachmann

Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) pierwszy przeciął kreskę trzeciego etapu wyścigu dookoła Kraju Basków i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Niemiec na lekkim podjeździe przy Sanktuarium w Estibaliz (1850 m; 4%) pokonał Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Enrico Battaglina (Katusha-Alpecin).

Michał Kwiatkowski (Team Sky) leżał w kraksie, do jakiej doszło kilka kilometrów przed metą i stracił szansę na wysokie miejsce w wyścigu.

Trzeciego dnia na kolarzy czekał najdłuższy (191 km), ale przy tym najmniej górzysty odcinek, tylko z dwiema premiami, do tego usytuowanymi z dala od mety.

Akcja dnia zawiązała się na Goni (26 km; 8,7 km; 4,6%), gdzie odskoczyli Ben King (Dimension Data), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Julien Bernard, Toms Skujins (Trek-Segafredo), Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), Nicolas Sessler, José Fernandes (Burgos-BH) i José Joaquin Rojas (Movistar).

Ósemka śmiałków odskoczyła na 4 minuty. Peleton napędzały ekipy Bora-hansgrohe i Deceuninck-Quick Step, zbliżając się na 1:20 po zjeździe z Opakua (134 km; 5,3 km; 4,3%).

Trudów wyścigu m. in. nie wytrzymali Patrick Bevin (CCC Team) i Rohan Dennis (Bahrain-Merida). Śmiałkowie zacięcie walczyli w powoli topniejącym zestawieniu. 6 kilometrów przed metą byli już na wyciągnięcie ręki, gdy z przodu peletonu doszło do kraksy. Ciężko upadli m.in. Kwiatkowski, Geraint Thomas (Team Sky) i Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), długo nie podnosząc się na nogi.

Mocno uszczuplony peleton nie oglądając się dojechał na końcowe metry. Tam w odpowiednim momencie przyspieszył Schachmann, łatwo sięgając po swój drugi etap.

Wyniki 3. etapu Itzulia Basque Country 2019 (2.WT), Sarriguren - Estibaliz (191,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe4:47:57
2.Diego UlissiUAE Team Emirates
3.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin
4.Marc HirschiTeam Sunweb
5.Ion IzagirreAstana Pro Team
6.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
7.Adam YatesMitchelton-Scott
8.Bauke MollemaTrek-Segafredo
9.Carlos QuinteroManzana Postobon
10.Grega BoleBahrain-Merida
11.Aldemar ReyesManzana Postobon
12.Mikel LandaMovistar Team
13.George BennettTeam Jumbo-Visma
14.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data
15.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
16.Rudy MolardGroupama-FDJ
17.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
18.Nicola ConciTrek-Segafredo
19.Sam OomenTeam Sunweb
20.Carlos VeronaMovistar Team
21.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
22.Dan MartinUAE Team Emirates
23.Jesús EzquerraBurgos-BH
24.Sergio HenaoUAE Team Emirates
25.Pello BilbaoAstana Pro Team
26.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
27.Rubén FernandezMovistar Team
28.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
29.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
30.Diego RubioBurgos-BH
31.Mikel NieveMitchelton-Scott
32.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias
33.Ricardo VilelaBurgos-BH
34.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
35.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
36.Serge PauwelsCCC Team
37.José GonÇalvesTeam Katusha-Alpecin
38.Patrick KonradBora-hansgrohe
39.Diego RosaTeam Sky
40.Víctor De La ParteCCC Team
41.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
42.Sander ArmeeLotto Soudal00:09
43.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
44.Bernardo SuazaManzana Postobon
45.Nicolas RocheTeam Sunweb
46.Amaro AntunesCCC Team
47.Jai HindleyTeam Sunweb00:14
48.Fabio FellineTrek-Segafredo
49.David De La CruzTeam Sky00:16
50.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
51.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
52.Chris HamiltonTeam Sunweb00:19
53.Nicolas SaenzManzana Postobon
54.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
55.Antonio PedreroMovistar Team
56.Bjorg LambrechtLotto Soudal00:25
57.Jakob FuglsangAstana Pro Team
58.Daniel Felipe MartinezEF Education First
59.David GauduGroupama-FDJ
60.Dylan TeunsBahrain-Merida
61.Valentin MadouasGroupama-FDJ
62.Carlos BetancurMovistar Team
63.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
64.Jhojan GarciaManzana Postobon
65.Léo VincentGroupama-FDJ
66.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin
67.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin
68.Luis León SanchezAstana Pro Team
69.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin
70.Danilo WyssTeam Dimension Data
71.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data
72.Yecid SierraManzana Postobon00:45
73.Peter StetinaTrek-Segafredo00:48
74.Simon ClarkeEF Education First00:51
75.Jacques Janse van RensburgTeam Dimension Data00:56
76.Alessandro De MarchiCCC Team
77.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA01:00
78.Tadej PogacarUAE Team Emirates
79.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
80.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
81.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
82.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
83.Winner AnaconaMovistar Team01:02
84.Lawson CraddockEF Education First01:06
85.Hugh CarthyEF Education First
86.Markel IrizarTrek-Segafredo
87.Tosh van der SandeLotto Soudal01:33
88.Jay MccarthyBora-hansgrohe
89.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits01:43
90.Enric MasDeceuninck-Quick Step
91.Gorka IzagirreAstana Pro Team02:08
92.Luka PibernikBahrain-Merida
93.Nic DlaminiTeam Dimension Data
94.Daniel JaramilloManzana Postobon
95.Bruno ArmirailGroupama-FDJ02:16
96.Omar FraileAstana Pro Team02:19
97.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
98.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step02:39
99.Florian StorkTeam Sunweb
100.Meiyin WangBahrain-Merida
101.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
102.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
103.Jetse BolBurgos-BH
104.Michał GołaśTeam Sky
105.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
106.Edward RavasiUAE Team Emirates02:54
107.Michael StorerTeam Sunweb
108.Sean BennettEF Education First
109.Stephen WilliamsBahrain-Merida03:07
110.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step03:24
111.Manuele MoriUAE Team Emirates
112.Ben KingTeam Dimension Data03:46
113.Toms SkujinsTrek-Segafredo
114.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma03:52
115.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal04:25
116.Nick SchultzMitchelton-Scott04:26
117.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
118.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
119.Julien BernardTrek-Segafredo
120.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
121.Paweł PoljanskiBora-hansgrohe
122.Romain SeigleGroupama-FDJ
123.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
124.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
125.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
126.Damien HowsonMitchelton-Scott
127.Daan OlivierTeam Jumbo-Visma05:46
128.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
129.Mathias FrankAG2R La Mondiale
130.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
131.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
132.Hubert DupontAG2R La Mondiale
133.Rory SutherlandUAE Team Emirates
134.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
135.Jonas KochCCC Team
136.Jelle vanendertLotto Soudal
137.Maxime MonfortLotto Soudal
138.Riccardo ZoidlCCC Team
139.Geraint ThomasTeam Sky
140.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
141.Nathan BrownEF Education First
142.Alex HowesEF Education First
143.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale06:54
144.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA08:32
145.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
146.Nícolas SesslerBurgos-BH08:38
147.Mickaël CherelAG2R La Mondiale09:28
148.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
149.Kenny ElissondeTeam Sky
150.Michał KwiatkowskiTeam Sky
151.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step12:09
DNFJonathan CastroviejoTeam Sky
DNFPatrick BevinCCC Team
DNFSteve CummingsTeam Dimension Data
DNFAdam HansenLotto Soudal
DNFAngel MadrazoBurgos-BH
DNFSteff CrasTeam Katusha-Alpecin
DNFJosé FernandesBurgos-BH
DNSRohan DennisBahrain-Merida

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe8:34:31
2.Ion IzagirreAstana Pro Team00:33
3.Patrick KonradBora-hansgrohe
4.Daniel Felipe MartinezEF Education First00:48
5.Dan MartinUAE Team Emirates00:49
6.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:51
7.Pello BilbaoAstana Pro Team00:54
8.Dylan TeunsBahrain-Merida01:11
9.Mikel LandaMovistar Team01:16
10.Sam OomenTeam Sunweb
11.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:17
12.Mikel NieveMitchelton-Scott01:19
13.George BennettTeam Jumbo-Visma01:20
14.Sergio HenaoUAE Team Emirates01:22
15.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data
16.Víctor De La ParteCCC Team01:30
17.Marc HirschiTeam Sunweb
18.Bjorg LambrechtLotto Soudal01:37
19.Diego UlissiUAE Team Emirates01:40
20.Adam YatesMitchelton-Scott01:41
21.Rubén FernandezMovistar Team01:44
22.Carlos VeronaMovistar Team01:46
23.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:49
24.Carlos QuinteroManzana Postobon
25.David GauduGroupama-FDJ01:51
26.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits01:57
27.Tadej PogacarUAE Team Emirates
28.Hugh CarthyEF Education First01:59
29.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA02:02
30.Lawson CraddockEF Education First
31.Alessandro De MarchiCCC Team02:06
32.Winner AnaconaMovistar Team02:14
33.Rudy MolardGroupama-FDJ02:19
34.Enric MasDeceuninck-Quick Step02:21
35.Jai HindleyTeam Sunweb02:22
36.Carlos BetancurMovistar Team02:26
37.Diego RosaTeam Sky02:32
38.Joaquín Rojas JoséMovistar Team02:35
39.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias02:37
40.Simon ClarkeEF Education First03:01
41.David De La CruzTeam Sky03:03
42.Peter StetinaTrek-Segafredo03:04
43.Aldemar ReyesManzana Postobon03:09
44.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin03:11
45.Nicola ConciTrek-Segafredo03:20
46.Ruben GuerreiroTeam Katusha-Alpecin
47.Omar FraileAstana Pro Team03:38
48.Luis León SanchezAstana Pro Team03:40
49.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step03:49
50.Antonio PedreroMovistar Team
51.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits03:50
52.Lucas HamiltonMitchelton-Scott03:58
53.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step04:01
54.Danilo WyssTeam Dimension Data04:08
55.Jay MccarthyBora-hansgrohe04:14
56.Grega BoleBahrain-Merida04:32
57.Gorka IzagirreAstana Pro Team04:41
58.Alexey LutsenkoAstana Pro Team04:52
59.Léo VincentGroupama-FDJ04:56
60.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott05:33
61.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA06:10
62.Geraint ThomasTeam Sky06:38
63.Nathan BrownEF Education First07:49
64.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma08:25
65.Petr VakocDeceuninck-Quick Step08:41
66.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal08:45
67.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma09:01
68.Jelle vanendertLotto Soudal09:20
69.Maxime MonfortLotto Soudal09:32
70.Michał KwiatkowskiTeam Sky09:48
71.Nicolas RocheTeam Sunweb10:03
72.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale10:11
73.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale10:32
74.Jonas KochCCC Team11:05
75.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias12:05
76.Jacques Janse van RensburgTeam Dimension Data12:19
77.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step12:24
78.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step12:49
79.Nick SchultzMitchelton-Scott13:22
80.Damien HowsonMitchelton-Scott14:09
81.Paweł PoljanskiBora-hansgrohe14:10
82.José GonÇalvesTeam Katusha-Alpecin14:12
83.Fabio FellineTrek-Segafredo14:18
84.Chris HamiltonTeam Sunweb14:19
85.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias14:23
86.Larry WarbasseAG2R La Mondiale14:34
87.Ricardo VilelaBurgos-BH14:42
88.Serge PauwelsCCC Team14:44
89.Jhojan GarciaManzana Postobon14:48
90.Bauke MollemaTrek-Segafredo14:49
91.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA14:50
92.Romain SeigleGroupama-FDJ14:51
93.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits14:56
94.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin15:00
95.Amaro AntunesCCC Team15:01
96.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
97.Tom-Jelte SlagterTeam Dimension Data15:03
98.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin15:13
99.Michael AlbasiniMitchelton-Scott15:23
100.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias15:24
101.Bernardo SuazaManzana Postobon15:29
102.Sander ArmeeLotto Soudal15:33
103.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma15:39
104.Willie SmitTeam Katusha-Alpecin15:47
105.Nicolas SaenzManzana Postobon16:02
106.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits16:05
107.Clément ChevrierAG2R La Mondiale16:18
108.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
109.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA16:21
110.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA16:46
111.Bruno ArmirailGroupama-FDJ16:55
112.Markel IrizarTrek-Segafredo16:57
113.Jesús EzquerraBurgos-BH
114.Diego RubioBurgos-BH16:58
115.Luka PibernikBahrain-Merida16:59
116.Florian StorkTeam Sunweb17:12
117.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias17:16
118.Sean BennettEF Education First17:22
119.Nic DlaminiTeam Dimension Data17:34
120.Michael StorerTeam Sunweb17:40
121.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step17:41
122.Tosh van der SandeLotto Soudal17:48
123.Yecid SierraManzana Postobon17:57
124.Stephen WilliamsBahrain-Merida18:07
125.Michał GołaśTeam Sky18:18
126.Manuele MoriUAE Team Emirates18:21
127.Ben KingTeam Dimension Data18:27
128.Toms SkujinsTrek-Segafredo
129.Edward RavasiUAE Team Emirates18:28
130.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe18:45
131.Jetse BolBurgos-BH18:53
132.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias19:06
133.Cesare BenedettiBora-hansgrohe19:16
134.Daniel JaramilloManzana Postobon19:19
135.Julien BernardTrek-Segafredo19:20
136.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA19:29
137.Mathias FrankAG2R La Mondiale20:03
138.Tony MartinTeam Jumbo-Visma20:06
139.Hubert DupontAG2R La Mondiale20:34
140.Alex HowesEF Education First20:42
141.Riccardo ZoidlCCC Team20:46
142.Sepp KussTeam Jumbo-Visma21:09
143.Meiyin WangBahrain-Merida21:10
144.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits21:16
145.Rory SutherlandUAE Team Emirates21:30
146.Daan OlivierTeam Jumbo-Visma21:35
147.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias22:09
148.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA24:01
149.Kenny ElissondeTeam Sky24:40
150.Nícolas SesslerBurgos-BH24:42
151.Mickaël CherelAG2R La Mondiale25:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: